| Dony91 a întrebat:

Am si eu o mica problema, poate mai mare
Totul a inceput intr-o zi, fata pe care 'am pus ochii' a postat pe fb un status 'cineva wapp'.Eu i-am dat like la postare si dupa aia m'a bagat in seama, am vorbit noi ce-am vorbit(adica chestii asa sa ne cunoastem) si a inceput sa'mi placa de ea, si fizic si cum gandeste si astea, ea imi zice ca are o parere proasta despre ea, facandu-ma pe mine sa spun chestii dragute despre ea si astfel zicand mereu asta eu o contraziceam spuneam ca nu e asa si incet incet a inceput sa'mi placa de ea in adevaratu sens al cuvantului, imi trimite poze cu ea si chestii, vrea mereu sa auda chestii dragute de la mine.
Asta e scurta poveste a intamplarilor
acum problema care e ca eu nu stiu daca simte si ea la fel (am mai trecut prin chestii d-astea am preferat sa o las balta, insa acum simt ca chiar merita ), Ziua ei este maine si ma gandeam sa o surprind cu o floricica si poate sa'i spun ce simt.
Alta problema este ca aseara m'a incuiat rau de tot, am intrebat'o ce face, ea mi-a raspuns ca vorbeste cu un baiat (prieten al prietenilor ei ) si mi-a cam taiat elanu.
Ce sa fac sa'mi joc fisa? Sa fac ce am zis mai sus?
O parere, un ajutor! mersi anticipat
PS: Am scris multe se poate sa ma fi repetat, nu ma pricep la compuneri(sunt matematician, nu ma joc cu cuvintele), sper sa aiba noima ce am scris

Răspuns Câştigător
| LoseYourMind a răspuns:

Clar, e perfect! Un simplu trandafir rosu! Si bineinteles daca vezi ca situatia e favorabila si iti permite, poate fi insotit si de un sarut, care va face cat o mie de cuvinte. Crede-ma.

10 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Si matematician si nematematician - locul unde ti-ai propus sa o cuceresti este poate cel mai nefavorabil: facebook. Un loc in care lumea poate fi oricum, oricine - de la print, maharajah pana la ultimul cersetor. Te rog gandeste-te ca o fata inteligenta nu recurge la tertipuri wapp, papp trapp si alte minuni ca sa iasa in evidenta. Vorbeste cu un alt baiat? Ei si? Te incearca, te joaca pe degete si tu ca ii pici in plasa. Pacat.

| Dony91 explică (pentru ywar):

Nu vreau s'o cuceresc pe facebook

| Danysan a răspuns:

Categoric nu ai de ce sa nu incerci sa ii duci niste flori.Ba chiar niste trandafiri daca tot e ziua ei.Si chiar daca ar fi cineva eu spun ca gestu tau va fi apreciat.dar ma indoiesc ca ar avea iubit de vreme ce sta la discutii cu tine si ii aveti atatea in comun. seara faina.

| grab a răspuns:

Cand iti zice ca mai vorbea cu un baiat, iti cam transmite un semnal ca e disponibila. pentru cel mai bun. ca sa iti joci fisa norocos incearca sa te apropii de ea ceva mai mult, nu ii mai lasa timp sa tot vorbeasca " cu un baiat", ca poate tu esti mai baiat ca ala.

Răspuns utilizator avertizat
| LoseYourMind a răspuns:

Si matematician fiind tot trebuie sa ai grija data viitoare la exprimari: incearca sa eviti cacofoniile si sa folosesti CRATIMA, crede-ma are un rol esential in LIMBA ROMANA!
Acum ca sa revenim la dilema ta, DA: fa ceea ce ti-ai propus. Cu siguranta o vei cuceri cu acest mic gest dar in acelasi timp mare.

| Dony91 explică (pentru LoseYourMind):

Si cred ca un trandafir rosu e cel mai potrivit nu?

| Dony91 explică (pentru LoseYourMind):

Multumesc mult

| LoseYourMind a răspuns (pentru Dony91):

Oricand! BAFTA. happy

| LoseYourMind a răspuns (pentru Dony91):

Clar, e perfect! Un simplu trandafir rosu! Si bineinteles daca vezi ca situatia e favorabila si iti permite, poate fi insotit si de un sarut, care va face cat o mie de cuvinte. Crede-ma.

| Lorena_Ianau_2000 a răspuns:

As zice sa incerci, poate mai tarziu o sa iti para rau!

Funda? happy