| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, am intretinut azi un act sexual in urma caruia mi s-a rupt frenulumul(ata), nu asta e problema, nu ma plang, problema e ca mi-am dat seama de asta de abia cand am aprins lumina si am vazut cat sange era, (mult, stiu ca de obicei curge putin dar la mine a curs mult, suficient cat sa patez destul de urat cearsaful), problema e ca s-a scurs pe langa prezervativ si imi e frica sa nu se fi scurs si altceva... Tin sa mentionez ca dupa ce am terminat am scos-o din vagin la vreo 2 secunde, atiu ca sunt mici sansele dar totusi vreau sa fiu sigur, ea a spus ca nu avea sange in interior deci prezervativul nu s-a spart ci doar a curs le langa, am motive sa ma panichez?

6 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Tu ori esti un troll, ori fata a fost pe stop ca altfel nu.mi explic cum ai fi putut tu direct sa patezi cearceaful fara sa "patezi" si fata de sange. Si tu auzi ce gandesti? Cum sa curga prin prezervativ? Maiii, prezervativele au un spatiu acolo in varf pentru a se scurge mai bine sperma, spatiul acela nu inconjoara capul penisului. Si totusi, daca aceste aberatii s.ar fi intamplat, de ce crezi ca te.ai putea panica? laughing)) Si inca ceva, era sa uit, cum dracu nu ti.ai dat seama daca a curs si sperma? laughing) In imaginatia ta se amesteca sangele cu sperma si nu se mai deosebeau? Puteai sa te uiti in prezervativ, la ce mai ramasese sa vezi daca avea sange sau nu... Oricum, stupida intrebare!

| NecroIonutz a răspuns (pentru NoName0x0):

Pune dracului mana pe o carte inainte sa te dai atotstiutoare. Aplicarea incorecta a prezervativului poate duce la "scurgeri pe langa". A da, uitasem sa-ti mentionez, CASCA OCHII SI CITESTE CE SPUNE OMUL: "... problema e ca s-a scurs pe langa prezervativ..." si nu prin dupa cum ai inteles tu, gasco! Si spatiul ala din varf de care zici tu ca e pentru "a se scurge mai bine sperma" se numeste spatiu colector, unde se colecteaza sau se ADUNA sperma si lichidul seminal happy nu te ajuta cu nimic sa-ti curga mai bine happy Si inca ceva, era sa uit (sa te parafrazez din nou), SANGELE si LICHIDUL SEMINAL (da, ala incolor care garantat ti l-ai sters de multe ori de prin zonele genitale) au cam aceeasi consistenta si avand in vedere faptul ca lichidul seminal contine spermatozoizi, exista o oarecare sansa de sarcina. Si sa nu uit nici asta, daca nu iti explica omul ce inseamna cuvantul "frenulum", asa-i ca erai total in ceata?
In concluzie:
1. N-o mai fa pe inteligenta ca n-ai motive.
2. Desfa un prezervativ si studiaza-l cu atentie, s-ar putea sa realizezi ca stii mai putine lucruri decat ai crede.
3. Oricum, esti stupida si te crezi desteapta happy (vezi, iar te-am parafrazat)

| NoName0x0 a răspuns (pentru NecroIonutz):

In primul rand nu stiu de ce te bagi tu in seama cu mine... Si in al 2. lea vezi ca nu.ti permiti sa ma jignesti fiindca nu ma cunosti tipul a zis ca a patat grav cearceaful, dar n.a zis nimic de alte locuri unde sa mai fi patat, de ex partenera, adica, cum sa.ti curga pe cearceaf si pe partenera nu tu n.ai "cascat ochii" sa vezi si detaliul astea? De aceea am zis ca s.ar putea sa fie menstruatie. Si prin "a se scurge mai bine sperma" tot la colectare ma refeream. Si vezi "desteptule" ca SPERMA SI LICHID SEMINAL sunt sinonime, mai pe romaneste sperma= lichid seminal. Si cred ca ai vreo placuta stricata pe acolo pe undeva, iti sare discul des "bla bla bla Vezi ca iar te.am parafrazat bla bla bla? " In incheiere: nu incerc sa fac pe inteligenta, pe cuvantul meu ca nu ma cred desteapta, am dreptul sa imi exprim parerea si sa scriu ceea ce cred ca, cunosc, daca mai fac si erori, se intampla, e omenesc sa gresesti, asa cum si tu ai facut.o. happy Inainte sa dai sfaturi la altii, asigura.te ca dai un contraargument 100% corect!

| anonim_4396 explică (pentru NoName0x0):

Evident ca si partenera era patata, initial cand am vazut am strigat din baie "tu sigur nu mai erai virgina?", apoi cand am obs casangele curge din prezervativ si l-am dat jos am vazut ca cuege de la ata aceea, acum insa nu ma mai doare nu nimic, m-a usturat putin la inceput atata tot, ideea e ca a fost destul de strmta sa zic asa deoarece nu mai intretinuse un act sexual de mult si cand am intrat prima oara am simtit o oarecare jena dar nu am bagat de seama ee aceea probabil continuand sangele a inceput sa curga iar acel spatiu gol s-a incarcat si nemaiavand unde sa se acumuleze sangele a inceput sa curga pe langa, am intrebat-o daca avea sange si in interior si a spus ca nu, doar pe afara, stiu ca e aiurea sa curga atata sange dar uite ca a curs

| NecroIonutz a răspuns:

Frenulumul nu ar trebui sa cauzeze o sangerare, in special atat de abundenta pe cat o descrii tu. Ai grija sa nu fi patit altceva mai grav, analizeaza-ti penisul atent si daca e altceva adreaseaza-te unui specialist. Nu ar trebui sa ai motive de panica in privinta unei sarcini nedorite dar nu strica sa ii spui tipei sa faca un test de sarcina. Multa bafta.

| anonim_4396 explică (pentru NecroIonutz):

Am analizat bine penisul, e de la ata, stiu ca e aiurea dar chiar a curs mult sange, cum am spus mai jos, cand am vazut sange am intrebat-o daca sigur nu mai era virgina si apoi mi-am dat seama ca este de la mine, penisul este ok, nu ma doare nu nimic, este o oarecare jena in zona aia