| awellla69 a întrebat:

Am si eu o problema, Deci in urma cu cativa ani am fost cu un baiat, a fost o relatie extrem de frumoasa insa am ales drumuri diferite si din aceasta cauza ne-am despartit. Amandoi ne-am gasit intr-un final pe cineva insa el mereu ma cauta si intreba de prietenii mei cum o mai duc, vara asta ne-am intalnit intamplator prin oras si mi-a scris si de atunci am tot vorbit pana cand ne-am intalnit la o poveste si mi-a spus ca atunci nu a stiut ce vrea de la viata si chiar ii pare rau deoarece am avut o relatie extrem de frumoasa care poate putea continua si acum, in fine am vorbit de trecut si de vremurile in care eram impreuna si pot spune ca m-am simtit bine in prezenta lui, chiar erau zile in care vorbeam mai mult cu el decat cu actualul meu prieten. La a doua intalnire a nostra m-a sarutat si poate e ciudat dar nu regret nimic, mi-a placut si a zis ca si lui ii place si ii place sa iesim si sa povestim si ne-am mai vazut de cateva ori de atunci, nu stiu ce sa cred. mai tine sau nu la mine? de cateva zile nu ma mai cautat,, eu pot spune ca mai am niste sentimente pentru el si nu imi este indiferent. Astept sfaturi, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Erai cam mica si cred ca voia un altfel de relatie daca ma intelegi ce zic si acum ca a experimentat si ai mai crecut a venit inapoi la tine.Nu stiu ce sa zic, sunteti tineri aveti toata viata inainte, si trebuie sa experimentezi.Numai sa nu ai regrete dupa si suferinta. Daca a fost ceva frumos merita o alta sansa dar sfatul meu este sa nu te arunci cu tot sufletul deschis, treptat ca e mai bine.Si cu relatiile intime la fel, nu o lua direct, testeazal vezi exact ce vrea de la relatie.

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Tipul cu care eşti acum nu merită ce îi faci.

| Lawliet14 a răspuns:

Ariana, poti sa-l cauti si tu!

| Suck a răspuns:

Daca zic ca majoritate fetelor is curve imi sariti in cap.

Revenind la problema ta... din ce ai zis sunt sanse mari sa mai aiba sentimente pentru tine... pentru a te exclude din majoritate, rupe legatura cu actualul pentru ca, clar iti bati joc de el.

| awellla69 explică (pentru Suck):

Cu ce sunt curva? nu consider ca l-am inselat sau cv deoarece nu m-am 'culcat' cu el.

| Suck a răspuns (pentru awellla69):

Ba l-ai inselat... te-ai sarutat cu altul, iesi cu altu, cred ca ajunge. Faza e ca totul are si consecinte.

Bafta!

| RAY a răspuns (pentru Suck):

Nu fi asa dura cu ea, de vina e bolovanul care crede in femei nu ea

| RAY a răspuns (pentru Suck):

Poate i iubesti pe amandoi in acelasi timp, tu alegi in continuare ce vei face, eu in locul tau as alege viitorul

| Andutu21 a răspuns:

Depinde si care a fost cauza despartirii ce te face sa crezi ca nu o sa o luati din nou pe drumuri separate?

| awellla69 explică (pentru Andutu21):

Cauza despartirii a fost ca eu eram mai mica decat el, el isi dorea altceva eu altceva.

| RAY a răspuns (pentru awellla69):

Erai cam mica si cred ca voia un altfel de relatie daca ma intelegi ce zic si acum ca a experimentat si ai mai crecut a venit inapoi la tine.Nu stiu ce sa zic, sunteti tineri aveti toata viata inainte, si trebuie sa experimentezi.Numai sa nu ai regrete dupa si suferinta. Daca a fost ceva frumos merita o alta sansa dar sfatul meu este sa nu te arunci cu tot sufletul deschis, treptat ca e mai bine.Si cu relatiile intime la fel, nu o lua direct, testeazal vezi exact ce vrea de la relatie.

| WirackAndreea a răspuns:

Daca el nu te-a cautat, cauta-l tu. Din cate ai scris tu aici imi pot da seama ca si el are sentimente pentru tine, daca crezi ca si tu ai pentru el, atunci impacati-va, gandeste optimist. happy