| smashedblackfox a întrebat:

Am si eu o problema...imi place de un baiat care e cu mine in clasa si a fost si la scoala la mine(e a ix-a)
mi-a placut de el si anul trecut...
iar anul asta m-am decis sa-i spun ca-mi plc d el, dar eu nu am curaj, si am decis sa ma "toarne" o colega de-a lui.
chestia e ca el cred ca stie, caci pe facebook, la o provocare o alta colega[care nu stiu de unde stie ca-mi plc d el] i-a spus ca o confunda cu mine, ca nu sufera dupa el in tacere ca mine... iar el a intrebat ce are cu mine...
nu stiu ce sa cred, ma place? el nu prea v b cu mine caci nu avem sub de discutie comun...

3 răspunsuri:
| Dudăăăă a răspuns:

Intreaba-l si o sa aflii. Fa-ti curaj! Fi barbata!love struck laughing Fundita?big grin

| Vaicedilema a răspuns:

Buna uite ma cam amuza ce spui u aici.Pai daca vrei sa afli daca te place ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el(vezi cum vorbesti mai discret bati apropouri si daca nu isi da seama intreaba-l daca a observat ca iti place de el) sa vezi exact ce simte pentru tine intreaba-l de muzica preferata, filme, si din astea sa iti dai seama cam ce ii place si sa gasiti subiecte de discutie asa de inceput apoi cand mai avansati cu relatia (daca o incepeti pentru ca asta depinde de voi) puteti sa vorbiti si despre altele sau daca sunteti mai vorbareti, glumeti si putini plecati de acasa ca mine intrebati-va de la inceput. Dupa ce epuizati subiectele cele mai folosite de toti la inceputul relatiilor e posibil sa aveti o mica sau mare perioada cand o sa va plictisiti, dar asta numai daca nu incercati sa fiti mai diversi adica sa nu faceti mereu acelasi lucru. Dar pe moment iti zic ia si vorbeste cu el nimanui nu ii e usor sa vorbeasca cu o persoana pe care o iubeste si nu stie daca celalalt ii impartaseste sentimentele.Iti urez mult curaj. Iai numarul de telefon id-u de mes vorbeste cu el pe afara daca e posibil. O sa te descurci si vezi sa nu pari disperata dupa el ca dupa aia se pot intampla multe nu mai intru in detalii.

| Carolina26 a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la el si sa ii spui "hei tu...imi place de tinebatting eyelashes ", pot fii si alte metode.De exemplu trebuie sa incepi prin a te imprietenii cu el, trage-l de limba, fa conversatie cu el cat mai multa dar ai grija sa nu pari ca esti moarta dupa el( baietilor nu prea le plac fetele care stau in limba dupa ei, din contra! ), mai ajuta-l la una alta, stii tu chestii de astea minore. Si cand incepeti sa va stiti mai bine (din ce ai spus inteleg ca nu prea vb cu el ) fa glume pe tema asta, ceva de genu "da mah te las sa faci...ca doar imi place de tine ce naiba" sau faze de astea.nu stiu nu am inspiratie acum sper sa fii prins ideawinking