| ella100 a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste. si as dori un sfat.

m am despartit de prietenul meu dar nu mi a spus exact motivul cu o seara inainte am vorbit la telefon. totul era bine si frumos. mi a zis ca ma iubeste si sa nu uit asta iar a doua zi nu mi a mai rasp la telefon.
mentionez ca parintii lui nu ma vor iar cu o seara seara inainte sa ne despartim se certase rau cu parintii din cauza k vorbea cu mine la telefon.

apoi a doua zi eu i am dat mesaj sa mi explice de ce nu imi spune motivul despartirii si a zis ca sa mi aduc aminte ca l am mintit cu ceva (app de minciuna se referea la un lucru care nu privea direct relatia noastra de exemplu ca a facut un lucru un var de al meu si nu i-am spus si lui ceva pueril) dar el in timpul relatiei de 3 ani aproape m a mintit de mai multe ori si l am iertat mereu(nu au fost chestii ff grave dar oricum implica relatia_

mentionez ca el mereu ma cauta ff des inainte ma suna si cand ne certam nu putea sa stea fara sa ma sune. iar de curand a mai tot asa n a mai raspuns la tel si mi a zis ca a vrut sa l vada daca eu il caut si daca il iubesc

nu stiu ce sa cred nu cred ca asta er fi motivul ca l am mintit ca nu stiu ce a facut varul meu ce ar putea fi?

acum eu nu il mai caut si nici el pe mine

eu il iubesc si vreau sa ma impac cu el nu vreau nici sa ma umilesc sa l caut mai ales daca nu am gresit si am fost sincera in relatie

cum sa fac sa l fac pe el sa ma caute?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tacand.
Relatia voastra pare a fi cam furtunoasa si despartirile apar pe neprogramate,asa ca,va trebui sa-ti faci inima piatra si sa... dispari.
Adica,sa nu-i dai nici un semn.
Mesaj i-ai trimis cerand o explicatie,nu ti-a dat-o.
Acum e randul lui.
Fii absenta complet din viata lui,de pe messenger,facebook,telefon,nu-i mai da nici un semn.
Si,va aparea.
Poate o barfa murdara,poate o vorba aruncata la intamplare l-au adus la stadiul asta.
Lasa-l sa se linisteasca si sa judece, sa realizeze ca in tine ar trebui sa aiba incredere, lasa-l sa inteleaga ca-i lipsesti, da-i timp si va aparea.
Deci, multa rabdare.
Si va aparea!

| Radu284 a răspuns:

Singurul luru pe care il poti face, pentru a avea o sansa mica dar diferita de zero, e sa-l intrebi daca e sigur ca vrea sa renunte la relatie. Daca zice ca da, ii zici ceva de genul: Ok, cum vrei tu, bye. Si nu-l mai cauta. Fara telefoane fara SMSuri, fara likeuri pe FB, etc. Daca te cauta el, raspunde-i dar fi rece.