| Paix a întrebat:

Am si o urgenta TPU!
Scuzati categoria dar am o urgenta, care recompensez chiar si cu bani pe castigator!
Dati-mi un motiv bun de a nu merge la nunta sai conving pe parinti cu ceva de a nu ma lua la nunta de Sambata asta!
Nu vrei idei stupide sau intrebari de ce.
Cel cu ideea buna caresi merge, tine il rasplatesc asa cum am spus, daca nu asta este doar o funda...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| fataciocolata a răspuns:

Cel mai bun motiv ar fi sa iti dai cu pasta de dinti pe fata si sa mananci creta.asa vei face febra si nu te vor mai lua la nunta! funda?

| Paix explică (pentru fataciocolata):

Cu creta chiar ar merge, buna idee!
Chiar provoaca febra, si mersul la baie foarte des.
Singurul lucru de care mi-ar fi teama, e ca poate ei isi dau seama din ce cauza sau ca am facut intentionat.
In fine daca merge te recompensez asa cum am spus 4-5 euro iti transfer pe tel. Deci un nr daca ai?

10 răspunsuri:
| RobertFHC a răspuns:

1.Stai in boxeri si du-te pe acoperis dimineata, pe la 2-3-4 timp de cateva ore, o sa-ti fie rau, dar n-o sa mai mergi laughing
2.Sa te certi cu ei, adica sa nu-i mai asculti sau sa le spui ca nu suporti mireasa/mirele si ca practic ti-o bagi in gura unuia dintre ei laughing)
3.Le spui ca nu suporti manele si ca tie iti place doar rock-ul si ca daca o sa bage numai rock la nunta tu o sa vi laughing

| fataciocolata a răspuns:

Funda? te rooooooooooog

| Paix explică:

Ce spuneti e cam banal si ireal, adica nu tine... serios
Ei isi dau seama ca e teatru aproape din orice motiv deci trebuie ceva real cum ar fi sa-mi rup o mana sau un picior laughing
Dar multumesc oricum pentru ideeile voastre, o zi buna va doresc!

| DulceLup a răspuns:

Incepi planul chiar de joi!
Mananci haotic, stai mai dezbracat pe-afara, iar pana sambata poate te apuca o mica febra.
Vineri seara iei un paracetamol (pe ascuns; dar sa nu ai alergie!) pentru ca de la paracetamol corpul transpira.
Dar sambata nu te ridici din pat orice ar fi! Te dai lovit de soarta!
Voila!

| RullerOfAllEvil a răspuns:

Eu ti-as sugera un laxativ. Sau doua. laughing
Daca esti deranjata la stomac nu cred ca ar indrazni sa te care dupa ei la nunta. laughing))

| Psh a răspuns:

Poti sa te dai cu fond de ten foarte alb pe fata,dar in cantitati foarte mici sa nu se vada diferenta,si sa spui ca iti este rau,sau poti sa stai in apa foarte fierbinte ca sa creada ca ai febra. Poti sa spui ca ai un concurs la scoala,sau ca trebuie sa participi la ceva pentru voluntariat,ceva de genul, ca sa-i aburesti.Le poti spune ca e majoratul unui bun prieten, sau ca un prieten de-al tau a patit ceva si e la spital, si vrei sa il vizitezi, sau le poti spune ca pur si simplu nu vrei sa mergi la nunta

| Another6helpfull9stranger a răspuns:

Spune-le că nu îți place la nunți și chestii cu lăutari.))
Sau că ai de învățat.
Sau că nu te simți bine.
Că ai planuri cu prietenii.
Că pur și simplu nu vrei!

| EliiDouaPuncteTreiii a răspuns:

Fa faza cu voma de mai jos, prefa-te gen ca vrei sa mergi si ai grija sa ai si putina febra, sau cel mai bine "vomita" pe costum laughing) si prefa-te ametit :*

| KayaHyuuga14 a răspuns:

Bun deci nunta e sambata asta da? deci ai cam 2 zile sa pregatesti ce ai nevoie.
Trebuie neaparat ca vineri seara sa faci cumva sa mananci ceva cu porumb sau sa mananci asta de dimineata pentru ca ai nevoie sa mananci si putina ciocolata dar fa-o in fata lor ca sa te vada apoi cu 30 de minute inainte de a pleca trebuie sa ai o voma pentru ea iti trebuie un porub si ciocolata topita zdrobesti boabele de porumb le pui in ciocolata topita si le amesteci iar daca vrei sa fie mai reala mai pune resturi din ce ai mancat seara apoi speli in ce ai pregatit voma si le pui la loc apoi o pui intr-un vas sau borcan o ceasca sa zicem apoi o pui in gura dar ai grija sa nu o inghici apoi te duci la baie si o scuipi undeva in ghiuveta in toaleta dupa ce o scuipi vezi sa iti ramana pe buza de jos putin si sa faci zgomote de rau sti tu. Apoi ei o sa zica ca sa ramana dar tu sa le zici ca nu si sa ii impingi sa se duca sper ca te-am ajutat.

Cu placere!

P.S. Lasa cateva boabe de porumb intregi in voma.