| anonim_4396 a întrebat:

Am spart din greseala un pahar care avea putin verde si putin rosu si putin verde. Ce inseamna asta? Este semn rau sau bun? happy

17 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce ar avea efecte negative?
Poate nu ai fost atenta/poate te gandeai undeva.
Se zice ca de anul nou trebuie sa spargi o cana/pahar pentru a sparge relile.
Asa ca, gandeste pozitiv.
Craciun fericithappy

| darrio2007 a răspuns:

Nu fost prelucrat bine in fabrica.De unde reies aceste culori.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cioburile aduc noroc. deci e de bine!
Ai grija si stange cioburile (ai grija sa nu ranesti) si incearca sa recupezi cumva paguba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este niciun semn nu exista superstitii sau cel putin eu nu cred in ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un semn foarte bun putea sa fie telefonul de 30 de milioane laughing.

| frostxtq a răspuns:

Nu inseamna nimic.

| Voidwithin a răspuns:

Inseamna ca nu esti atenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Aimee33 a răspuns:

Nu inseamna nimic rau.
Apropo, paharul spart aduce noroc. happy

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Pfff... e un semn rau. Verde si rosu si verde inseamna ca mori in ziua de Craciun 2( a doua zi de Craciun)

| emmaemilia a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa ai mai multa grija pe unde iti umbla mainile

| ღcamyღ a răspuns:

Inseamna ca o sa te bata ma.ta cand o afla laughing)) (glumeam, nu se intampla nimic) laughing

| Psychzor a răspuns:

Doamne fereste, asta este cel mai mare necaz de care am auzit vreodata, pune mana si lipeste paharul pana nu e prea tarziu.

| Denissaaa123 a răspuns:

Stai calma nu patesti nimic :*

| malinutza123 a răspuns:

Eh..oricum......si asa m-a batut bunica... Vai de mn..ai spart paharul....pleaca de aici..pleaca... Si dupa ce s-au linistit apele...:scumpa mea bunica...tu nu stii obiceiurile grecilor?!
Si culmea ca in acea zi a cazut icoana cu tot cu perdea. Cred ca sunt bantuita. Bine ca nu mi-a cazut icoana in cap laughing)hee hee