| lalalala123 a întrebat:

Am un prieten bun.El are 29 de ani eu 14.Parintii noștri sunt prieteni foarte buni.Merg în vacante împreună etc.M-a invitat într-o zi sa vedem un film la el.Ce spuneți sa merg,sau nu? Am observat ca tine la mine... Într-o seara m-a văzut în oras și m-a trimis acasă, iar pe la miezul nopții mi-a trimis mesaj dacă am ajuns.

Răspuns Câştigător
| Lavinik24 a răspuns:

Sincer nu prea e recomandat. Diferenta de varsta e mult prea mare. Poate crede ca avand in vedere varsta ta te poate prosti usor. Exista si persoane de genul asta.Totusi pe de alta parte e posibil sa vrea doar sa fiti prieteni. Indicat ar fi sa le povestesti parintilor si sa asculti ce sfaturi iti dau si ei ca pana la urma un parinte nu vrea niciodata raul copilului.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa ai grija! Daca iese cu scandal el intra la puscarie pentru corupere de minori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Miroase a pedofilie pana la mine

| RAY a răspuns:

Esti cam mica ai doar 14 ani el 29 oare nu vrea sa profite sexual de tine?

| Oana92 a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu mergi singura. Imi e greu sa cred ca tot ce vrea e sa te protejeze...e mult mai mare ca tine, te poate face usor din cuvinte. Ai mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, ce romantic. Du-te, o să mâcați popcorn și o să beți cola.

| lalalala123 explică:

Păi de astă i-am răspuns negativ.Si a spus ca e ok dacă nu vreau sa merg și dacă mă razgandesc sa îl sun.Il cunosc de când sunt mica și e genul de om care dacă am nevoie de el mă ajută. Și nu sunt genul ăla de fata care prea ceva de la 14 ani.Nu am nevoie nici măcar de o relație cu vreun băiat, dapai altceva cu un om mai mare cu 15 ani.

| lalalala123 explică:

Mergem la cinema.A spus ca dacă vreau mergem la cinema.Ca nu are nici o intenție rea dacă mi-e frica sa merg