| Michael Imola Jackson a întrebat:

Am un prieten si suntem impreuna de 4 lunii. El vrea sa se culce cu mine(am uitat eu am 14 ani si el 18 ani)cu orice pret. Dar am discutat despre asta si i-am spus ca numai dupa 8 ani o sa ma culc cubel iar el mi-a facut crize ca e prea mult si vrea sa se culce in minim 2 ani cu mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Relatia voastra sta doar in a te culca sau nu? Mie mi se pare ca el are impresia ca daca esti tu mai tanara, va avea mai multe sansa sa se culce cu tine, fiind si naiva. Dar tu nu ai decat sa ii dovedesti ca are o impresie proasta despre tine daca considera ca poate sa te manipuleze cum are el chef. Eu zic sa te desparti de el, nu mi se pare normal sa se crizeze pentru atata lucru si nici sa vrea sa se culce cu tine cu orice pret... mi se pare aiurea. O relatie inseamna mult mai mult decat atat. Asta ca sa nu mai zic despre faptul ca la 14 ani e mult prea devreme, iar o sarcina nu cred ca iti va surade nici tie, nici lui. Pune`i problema asta in discutie, sa vezi ce zice, asta in conditiile in care nicio metoda nu asigura protectie 100%, ci incearca sa se apropie de asta.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic deocamdata. Asteapta sa treaca cei doi ani si apoi ii vei spune ca inca nu esti pregatita si ca mai vrei sa astepti. Nu cred ca relatia va dura pana atunci, pare ca e interesat doar de sex si nu-i prea pasa de tine.

| catthshshshs a răspuns:

E mult spus 8 ani, asteapta macar pana pe la 18 ani. Orice ar zice el, nu te lasa convinsa, esti prea mica.Gandeste-te la consecinte care pot fi foarte neplacute.Baftawinking

| madalina_8123 a răspuns:

Sfatul meu SINCER este sa nu mai continui relatia cu baiatul respectiv. Cum a mai spus cineva inainte, el crede ca daca esti mai mica decat el te poate manipula cum vrea. Tot ce vrea de la tine este sa te aiba in pat si atat. Daca te-ar iubi, nu te-ar forta sa faci lucruri pe care tu nu le vrei. In cazul tau, nu doar ca nu vrei, dar nu e nici corect sa-ti incepi viata sexuala la varsta asta. Sunt atatea lucruri pe care le poate face un adolescent si sa se simta bine fara sex, incat nici n-ar trebui sa te gandesti la asa ceva. Mai bine cauta-ti un prieten de o varsta mai apropiata de a ta si sa fiti pe aceeasi lungime de unda. Mult succes!

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Eu cred ca nu prea tine la tine, daca s`a enervat si ti-a spus ca nu te poate astepta, ar trebui sa te inteleaga si daca te iubeste te`ar astepta si mai mult

| Lime a răspuns:

Mai asteapta vreo 4 ani.

| kanajambe a răspuns:

E clar ca vrea doar sex, eu te sfatuiesc sa nu faci prostia asta chiar daca il iubesti, nu se merita pentru un baiat sa-i oferi tot ce ai mai bun ca apoi sa-ti para rau.
Esti mica, sub 18 ani daca intretii relatii sexuale esti predispusa la cancer de col uterin happy

| gargaritza a răspuns:

Esti cam mica, ai toata viata inainte, totusi e decizia lui.Nu ii zice peste nu stiu cati ani ca e normal sa se crizeze, ii zici ca in momentu asta nu esti pregatita si ca atunci cand o sa vrei sa se intample ceva o sa il anunti. Dar pana atunci, mai e ceva timp si daca vrea sa te astepte, va ramane cu tine daca nu sa plece ca sunt destule pe lumea asta.
Ai grija ca mie mi se pare ca baiatu asta vrea doar sa se culce cu tine avand in vedere ca e si mai mare ca tine... asteapta parerea mea, explica-i lucrurile daca va intelege continuati, daca nu asta e altu la rand.winking

Bafta:*

| dana1986 a răspuns:

Da cei cu voi fetelor de aveti numai relatii din astea, voi nu mai aveti lectii de facut? Mai asteapta macar 2, 3 ani ca nu mai esti pe timpul lu bunica sa faci sex la 14 ani si pana la 18 sa ai si vreo 2 copii, apropo de prieten de ce nu cauta una mai de varsta lui? e convins ca pe tine find mai naiva te poate convinge mai usor.

| Spintecatorul a răspuns:

Sa te culci cu el. Cum sa te culci dupa 8 ani?

| roxy_9087 a răspuns:

Si eu am o relatie de 3 luni.si eu fac 15 in martie el are 18.ne iubim.ne "jucam" unul cu altul. dar niciodata nu mi-a batut apropo'ul de relatie sexuala.stie bine ca nu vreau sa fac asta la o varsta asa frageda.
e bine ca i'ai zis "nu". dar totusi.cum sa ii zici ca te culci cu el peste 8 anilaughing. explica-i ca ai doar 14 ani.esti prea mica.si in plus. daca te iubeste cu adevarat te asteapta pana atunci cand te simti tu pregatitabig grin

| mecmecmec a răspuns:

laughingdupa 8 ani o sate culci cu el sau dupa 18? fa ce crezi ca e mai bine dupa 2 ani crede-ma ca e suficient timp adica gandeste ca el are deja atunici 20 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 4 ani mai poti astepta dar mai multi e mult chiar si pentru Papa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I facut bine! Daca te iubeste o sa te iubeasca fara sa isi bage ceva in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In islanda fetele isi incep viata sexuala la 14 ani! iar tu vrei peste 8 ani? laughing iar el la 18 ani accepta sa astepte 2 ani? dhuamne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne... Cum sa te culci cu el peste 8 ani? Baiatul are si el nevoie de unele atractii sexuale. Uh crezi ca el o sa stea dupa tine 8 ani? Cel mai bine ar fi sa te culci cu el daca il iubesti si daca nu vreai sa te paraseasca. Daca nu te vei culca cu el,in cel mai scurt timp te va parasii. Trb ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne... Cum sa te culci cu el peste 8 ani? Baiatul are si el nevoie de unele atractii sexuale. Uh crezi ca el o sa stea dupa tine 8 ani? Cel mai bine ar fi sa te culci cu el daca il iubesti si daca nu vreai sa te paraseasca. Daca nu te vei culca cu el, in cel mai scurt timp te va parasii. Trebuie ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor nu va lasati prostite de acesti indivizi. nu uitati ca sunteti la o varsta atata de frageda. imi aduc si eu aminte cum m-a prostit si pe mine cineva acum vreo... 5 ani jumate cred... si acum cand ma gandesc imi vine sa-mi smulg pru din cap. am fost naiva si m-a pacalit desii era mai mare doar cu 2 ani. eram impr de vreo 7 luni si nah, m-a prostit sad iar dupa inca 2 luni m-a parasit. Nu va lasati pacalite ca nu merita, jur. Multi dintre baieti nu vor decat sa se culce cu cat mai multe fara sa puna pic de suflet in relatie. Aveti grija de voi, aveti timp si pentru astea mai tarziu.

| cre3atza a răspuns:

Mha sincer are dreptate... uh vrei sa iti incepi viata sexuala l 22 de ani? e prea mult. dar acum depinde de fiecare, oricum pe l 16 17 ani e bine, dupa parerea mea

| serghey_3933 a răspuns:

Pai si tu crezi ca el sta 2 ani cu tine fara sa faca sex?

| oana14 a răspuns:

Normal ca nu tine la tine, daca te-ar iubi ar astepta cat este necesar ...asa ca lasoh go on incearca sal uity.