| AnOnImUl321123 a întrebat:

Am vorbit ieri cu o fata si am intrebat-o daca ar vrea sa o conduc pana acasa dupa ore iar ea a spus ca da. Dupa ce am gatat orele i-am dat mesaj daca a iesit de la scoala iar ea a raspuns ca da si ca unde sunt, am zis ca iesisem de la scoala iar ea a spus ca trebuie sa mearga ca o asteapta maicasa acasa. Ce sa inteleg din treaba asta? Am vreo sansa cu ea? Cand am vorbit (prin mesaje ieri) imi mai trimitea si pupici si din alea, as parea disperat daca o intreb la cat iasa maine de la scoala si daca ma asteapta sa vin cu ea? Ce sa fac? Ieri i-am zis si la taicameu ca merg cu ea, acuma ce sa ii zic? Ca a plecat acasa?
Ajutati-ma va rog!
FUNDAA

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Preia conducerea. Mâine îi vei spune că mergi acasă și ai de gând să faci ceva folositor pentru ea pe drum ( să cumperi ceva dulce, să mergi la ceva magazin, să îi oferi ceva ). Exemplu: "Mi-am luat niște brioșe și de-acum merg acasă. Vino și tu."

| neutrino a răspuns:

Si ce legatura are treaba asta cu Dragoste si/sau Sex? Tatalui tau ii poti spune adevarul si ii poti cere un sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare condu-o tu acasa si asa ai 15-20 de minute sa vorbesti cu ea si sa o cunosti mai bine.

Continua sa vorbesti cu ea si spune-i ca ar fi dragut sa va vedeti azi sau maine dupa ore sa se revanseze. Vezi cum reactioneaza.

Daca te place, sigur va zice da. Daca mereu evita si nu iti da o alta zi in care puteti sa va vedeti inseamna ca poate nu te priveste la fel.

O zi placuta si sper ca te-am putut ajuta happy