| Anastasy a întrebat:

Anul acesta a venit un coleg nou in clasa noastra ...Toti ii spun boxerul deoarece se implica in batai si are o reputatie destul de buna.La invatatura nu este stralucit, mi-a facut declaratii de dragoste cu duiumul. Am stat de citeva ori in banca cu el si tot imi punea mina ba pe picioare ba ma cuprindea. iar ultima oara nu stiu ce a facut si mi-a descheiat sutienii. m-am suparat grozav pe el si a inceput sa-si ceara scuz :ca-i incheie inapoi ca nu stia ca se va primi asa. si tot asa dar nu l-am iertat Atunci la o colega de clasa a facut aceeasi chestie. El se intilneste cu o fata dar mereu imi spune ca pe mine ma iubeste nu pe ia si ma satura propunindu-mi intilnire.Cum sa scap de el?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i mai permite nici sa-ti vorbeasca.
Ignora-l,nu-l privi, nu-i vorbi, daca insista spune-i sa te lase in pace.
Ia-ti si-o mutra de varza acra si termini.
Fii tare!

| CoquineNoire a răspuns:

Ti-a descheiat sutienii?
in al doilea ce-ti tii, bucile?
si lumea ii spune boxerul deoarece are un c.oi. (boxeri e la plural)

| vladutz_7059 a răspuns:

Iti zic un tratament pentru asta cel mai mult doare indiferenta crede-ma din proprie experienta cand iti vorbeste prefate cu fite in cap si mai ales cand poti il lasi sa vorbeasca singur ca,si, cum el ar fi invizibil dupa o saptamana promit ca vei avea rezultate, si cate o data cand iti vorbeste u vorbestei de sus cum s-ar zice.No sa iti faca nimic eu pariez ca nu va lovi o fata oricat de buna ar fi reputatia lui

| laure_3087 a răspuns:

Spune-i simplu : " Scuze dar nu vreau ( sau ce vrei sa-i zici ) ". Sau daca e sa pui in situatii jenante, fa-l sa nu te mai placa. happy