| georgy7165 a întrebat:

Anul trecut am cunoscut un baiat.Il consideram dragut, dar nu ma atragea nimic la el.Acum in vacanta de Pasti ne-am intalnit de mai multe ori(intamplator)el era cu prieteni lui, eu eram cu ai mei.Si problema este ca acum il plac. El mi-a spus de mai multe ori ca sunt frumoasa si ma tot intreaba daca am prieten, dar nu face niciodata nimic.Banuiesc ca este mai timid. Ce as putea face? Oare este bine daca ii spun ca il plac? Ce ati face daca ati fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| GeorgiV a răspuns:

Bună Georgy! Eu, dacă aș fi în locul tău, mi-aș juca cărțile, și nu m-aș arunca în a-i spune absolut totul din două motive:
1. nu văd de ce m-aș grăbi așa de tare (până la urmă, timp există, și nu aș vrea să grăbesc lucrurile- nu am de ce)
2. vreau să mă asigur de anumite lucruri și să cunosc omul mai bine. De asemenea, nu vreau să o fac pe bărbata, ci vreau să văd că el e bărbat. Unii băieți, da, sunt timizi, alții, doar nehotărâți. So... de ce să aibă omul impresia că vine trenul și să se răzgândească.
Plus, e o vorbă frumoasă: all good things come to those who wait!
E adevărat! O relație frumoasă se dobândește. Cunoaște-l mai bine, întâlniți-vă, discutați! Apropiați-vă în mod natural. Și restul vine de la sine. Nu e nevoie de luat de-o parte și trasat o linie. În dragoste astfel de lucruri apar pur și simplu, nu trebuiesc măsurate.
Deci, sfatul meu, bucură-te de acum, și nu mai fă atâtea planuri. Fii tu, fi curioasă, și va fi ok!
O seară plăcută!happy

5 răspunsuri:
| KimDinca a răspuns:

In primul rand ai spus ca are prietena, chiar daca ar lasa.o pe ea si ar fi cu tine, maine. poimaine poate aparea o alta fata care.l place si poate o sa te lase pe tine pentru ea.Intrebarea este "esti pregatita pentru asa ceva?"

| Xperson a răspuns:

Skriei pe mess

| shakira_5160 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o lasi balta daca are pe alta parerea mea este ca doar daca se desparte de acea persoana ii poti spune ca iti place de el pentru ca altfel vei suferi si tot tu te vei simnti naspa daca i vei spune

| UnAnonimSmecher a răspuns:

Buna Georgy,eu cred ca ar fi bine sa vorbiti,daca el te place daca este timid,iar dacaa esti timid ii este rusine sa iti spuna ca te place, eu sincer cred ca ar fi bine sa vorbiti fata in fata! Dar daca nu ai curaj sa ii spuii ca vrei sa fii cu el, pune pe cineva! Funda?; X?

| octtavus a răspuns:

Nu ai zis daca tie iti place de el. dar daca intrebi ce ai putea face, sa inteleg ca da happy nu trebuie sa-i spui in nici un caz ca-l placi, e mai bine cand pers. este pe dubii, insa aceasta nu inseamna ca nu trebuie sa-i tragi nici o atentie lui, ba din contra. daca e timid, atunci tu trebuie sa faci primii pasi, poti sa afli nr de tel, sai scr vreun sms, sau poate sa-l gasesti "din intimplare" pe o retea de socializare unde sa incepi cu el discutia, sau in cel mai bun caz sa-i spui ca tii trist si ai vrea sa iesi cu cineva la o plimbare si sai propui sa iasa cu tinewinking sunt multe variante, totul depinde de imaginatia ta. succese!winking