| Izomer a întrebat:

Ar trebui sa ii spun persoanei cu care sunt intr-o relatie de ceva vreme, ca incep sa nu mai simt pentru ea ceea ce simteam la inceput? E greu.

15 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Gandeste-te bine, fa-ti timp si mediteaza multa vreme, gandeste-te la cum ar fi fara ea si la toate momentele voastre frumoase si cel mai important:
da-ti seama de ce nu mai simti acele sentimente de la inceput, poate v-ati certat prea mult ori nu ai stat destul timp langa ea si v-ati separat destul

mediteaza bine apoi spune-i ce simti cu adevarat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa ar fi corect

| neutrino a răspuns:

Este greu, dar asa este si moral, dar si civilizat.

| cristimihailov a răspuns:

Cauta pe altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa nu ii spui. il tii ca prostu/proasta asa degeaba? dale drumu.
ps. pot spune cu siguranta ca ai cel mai enervant avatar de pe TPU laughing

| Izomer explică (pentru anonim_4396):

Stiu,stiu.Bate la ochi, o sa il iau ca pe-un compliment! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Izomer):

Una e sa bata la ochi una e sa te scoata din sarite laughing

| Izomer explică (pentru anonim_4396):

Stiu,stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu. Dar mai devreme sau mai târziu tot aici se va ajunge. Ba s-ar putea c mai târziu să fii nevoit/ă să inventezi un motiv pentru care vrei să te desparți de acea persoană.

| sodobar a răspuns:

Vezi sa nu fie ceva de moment

| Mariusflo a răspuns:

Este destul de dificil, dar, trebuie să-i mărturiseşti acest lucru.

| bbu2eugen a răspuns:

Spune i ce simti...nu trebuie sa traiti intr o minciuna in ani.e mai grav atunci si doare mai rau incearca stiu ca ti e greu. sad

| AlexandraS88 a răspuns:

E cel mai bine sa ii spui ce simti.

| DoctorHurtHeart a răspuns:

Daca asta simti ar trebui sa ii spui, dar cu grija... sa nu ii ranesti prea rau sentimentele

| Craciun_Andreea_1993 a răspuns:

Este greu sa ii spui, dar ar trebui! Deoarece daca nu ii spui cat mai curand s-ar putea sa fie mult mai rau pentru ea. Gaseste-ti cuvintele potrivite, fa-ti curaj...si ai terminatwinking