| testoasa1 a întrebat:

Are ceva daca zic unei fete ca e draguta si ca-mi place de ea? Am 16 ani si imi place de o fata si vreau de foarte mult timp sa zic asta, dar imi este prea rusine si sa nu se intample ceva rau daca zic asta.
Ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice ca daca ai alta solutie, sa nu-i spui direct. Te poate refuza chiar daca te place si odata ce a spus nu, foarte greu o mai intorci.
Incearca mai bine sa o inviti undeva (afla mai intai ce ii place) si cand va intalniti ofera-i o floare.
Si categoric nu ii spui pe fb cum am vazut ca se poarta, numai fata in fata!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate, cel mult, sa-ti multumeasca pentru frumoasele complimente, dar nimic mai mult. Nu avea teama, pentru asa ceva nu-ti va sari in brate.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E cam sec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema vine de la tine. Ai pus intrebarea degeaba. Gandeste inainte sa pui o intrebare pe TPU. Pana nu-ti faci curaj si nu-i spui, poti sa stai asa si 1.000 de ani. Du-te-ma si spune-i! Ce ti-e rusine?

| testoasa1 explică (pentru anonim_4396):

Rusinea mi-a mai trecut, dar intrebarea este cand si unde ar fi mai potrivit sa-i spun? Doar nu la scoala.

| sweetangels a răspuns:

Si daca ar fi sa te refuze ce? O sa te indragostesti de alta. Lumea nu incepe si nu se termina la prima dragoste...

| Satu_Mare_Consilier_1969 a răspuns:

Ce poti sa pierzi? O sa te bata? Fa gestul, si ea il va aprecia. Sau nu. Dar asta nu conteaza, important e sa nu iti fie rusine. Rusinea e pentru ratati, curajul e pentru invingatori. Tu decizi din care categorie vrei sa faci parte.