| Miagy a întrebat:

Argumente pro sau contra despre " Daca dragostea este oarba".

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Pro: Este oarbă deoarece te face să trăieşti în Paradis. E ceva minunat, de parcă ai simţi că zbori alături de persoana dragă.
Contra: Te trezeşti şi afli că tot visul acesta superb este de fapt un coşmar care stă la baza minciunii, prefăcătoriei şi iluziei.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai dragostea este oarba indiferent ca esti constient sau nu de asta

| Roxana121 a răspuns:

Dragostea e frumoasa, este cel mai frumos sentiment. DAR cum totu e cu masura, asa ar trebui sa fie si ea.
Cind e dragostea oarba faci multe trasnai, cedez mult, pierzi multe persoane. etc. Totusi trebuie sa iubesti, dar sa fii cu picioarele pe pamant! happy

| cristinna1919 a răspuns:

Cand iubesti o persoana treci cu vederea peste toate defectele ei.

| h3r a răspuns:

Nu cred că este oarbă.
Să iubești curat nu înseamnă că ești orb.
Fie că iertăm, mergem mai departe... totul vine din iubire, dar nu din prostie.
Contra.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Dragostea este o cwrv@.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Cand iubesti pe cineva si ea greseste, tu mereu ii cauti scuze, si iti vine sa o ierti, chiar daca cea persoana nu merita.deci e oarba

| inimadeinger a răspuns:

Dragostea nu e oarba pur si simplu nu vrem sa vedem adevarul si cand il vedem il negam asta e tot sunt multe lucruri peste care trecem cu vederea desii nu ar trebuiwinking