| in2ishen a întrebat:

As dori sa achizitionez un PS3 sau un Xbox360.Desi as vrea un PS3 pentru PSMove care credeti ca ar fi mai potrivit pentru jocuri. Exista vreo diferenta de grafica intre PS3 80GB si PS3 320GB?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E diferenta de memorie dar hard discul se poate schimba chiar daca il cumperi pe cel de 80 GB. Grafica intre PS3 si xbox 360 e mica diferenta dar ca comfort e mai bun ps3 de ce? Pentru ca are joysticul mai ordenat nu ca xbox ca are un buton sus altul jos parca e facut pentru persoane cu discapacitate.

| vampiru2011 a răspuns (pentru mgtow):

Scuza-ma dar gresesti mult. Xbox-ul 360 a fost votat ca avand cel mai bun joystick.

| mgtow a răspuns (pentru vampiru2011):

Hai nu mai zi laughing

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Diferenta dintre PS3 80g si 320g este de HDD. Adica daca vrei sa instalezi mai multe jocuri pe el si sa nu ai probleme de spatiu pe HDD atunci ia de 320.
Daca iti place sa joci 2-3 jocuri si pe urma consideri ca le poti sterge ca sa instalezi altele 2-3. atunci ala de 80g e de ajuns.
La inceput Xbox-ul depasea cu mult PS3 (mai ales ca se faceau jocuri mai mult pentru xbox) dar in ultimul timp PS3 a cam preluat din nou conducerea (din cate am vazut).
In mare parte sunt la egalitate doar ca e mai frumos PS3 move decat Xbox kinect (tot un fel de joystick cu senzori de miscare).
PS3 e mai interesant pentru ca e mai placut sa ai telecomanda aia in mana decat sa misti din maini ca nebunul prin casa. happy
Si eu vreau sa imi iau Xbox sau PS3 si cred ca PS3 o sa-mi iau si daca nu e diferenta prea mare intre 320 si 80g (de bani) o sa-mi iau 320 (maxim 200 lei sa fie diferenta).
Deci PS3 iti recomand. Dar daca ai bani. ambele console merita sa le ai in casa deoarece unele jocuri apar doar pe ps3 si altele doar xbox (in mare parte am inteles ca astea shoter apar pe xbox dar dupa parerea mea nu prea are farmec sa joci pe consola shooter)