| bluue a întrebat:

As dori si eu o parere de la voi.
Am 16 ani si sunt cu iubitul meu de 10 luni. El are 20 de ani. Eu il iubesc enorm, la fel si el pe mine. A renuntat la multe lucruri pentru mine si imi arata mereu ca ma iubeste. Niciodata nu mi-a propus sa ma culc cu el si a zis ca asteapta pana atunci cand eu o sa fiu pregatita sa fac lucrul asta. Eu as vrea sa ma culc cu el insa imi e teama de parintii mei; Cred ca daca afla chestia asta nu o sa mai ma inteleg cu ei sau poate si mai rau.
I-am spus ca se poate culca cu oricine vrea, dar el a zis ca nu poate sa faca chestia asta pentru ca ma iubeste numai pe mine si eu insemn totul pentru el. In acelasi timp imi e frica sa nu il pierd.
Ma puteti ajuta, va rog, cu parerile voastre? Sau macar ceva idei.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,dar parintii tai de unde sa afle daca nu le spui tu? Ca e o chestie intima intre tine si partener si daca e pana acolo,nu trebuie sa stie parintii tai ca ai facut-o sau nu. Daca crezi ca il iubesti si esti pregatita fa acest pas, daca nu atunci mai asteapta, oricum la un moment dat tot se va intampla...crezi ca la alte fete stiu parintii? Stiu la unele, dar de cele mai multe ori fetele se feresc sa spuna acest lucru parintilor ca nici nu trebuie sa spui asa ceva, numai in cazul in care exista o super comunicare intre tine si parintii tai.Crezi ca la mine stie?

| Acadeeeaa a răspuns:

Asteapta macar pana faci 17 anihappy...

| d33utza003 a răspuns:

El are dreptate.trebuie sa o faci cand esti pregatita si sincera sa fiu nu trebuie sa tii cont de parerea parintilor(decat daca sunt niste obsedati care te duc din luna in luna la ginecolog) si nici nu trebuie sa o faci pentru ca ti-e frica sa nu il pierzi.cand o faci prima data trebuie sa fie din dragoste nu din fricahappy

daca ti-e chiar asa de frica de ai tai te poti duce cu macata la ginecolog sa fi sigura ca nu ai vreo problema(ca sa nu fie nevoie sa mai calci pe acolo cu vreun parinte dupa tine) si asa vede si ea ca esti virgina si o sa te considere asa pana te vei maritahee hee

ps. asa informativ: fiind minora daca vrei prezervative gratis sa stii ca se dau la cabinetele ginecologice din maternitati

| Aleqa a răspuns:

Heii!love struck
Daca el a spus ca te asteapta pana esti pregatita si ca te iubeste, si ca insemni totul pentru el, de ce sa te ingrijorezi?happy
Asta inseamna ca nu e genul de tip obsedat dupa sex.winking

| goodbyee a răspuns:

Daca a zis ca te asteapta si ca te iubeste nu ai de ce sa-ti faci probleme ca il vei pierde. Daca vezi ca el nu se grabeste in privinta asta, tu de ce te grabesti? Mai asteapta un timp. Iar in legatura cu parintii, cum sa afle? Atunci cand o vei face cu el, o sa stiti doar voi doi atat. Doar nu o sa raspanditi vestea mai departe, nu?

| lucian_9242 a răspuns:

Tu stai cu el in continuare, si nu ii da voie sa se culce cu altele,zii sa te astepte poe tine pana cand o sa poti(o sa fii gata, o sa ai varsta etc...) si daca te iubeste te asteapta, si asa iti dai seama si daca el te iubeste cu adevart si uite asa tu nu il vei pierde pe el,sa nu iti fie teama de asta, pentru ca de astfel de persoana ai nevoie, poti avea incredere si poti aveam o familie, de persoana care intr-adevar sa te iubeasca si sa fie langa tine in orice situatie si la bine si la greu.

| thegirl1 a răspuns:

Trebuie sa o faci cand simti ca esti pregatita si nu iti mai pasa de parerile celor din jur happy ai grija de baiatul tau, daca la aceasta varsta te iubeste asa tare si te asteapta, felicitari

| ramona90 a răspuns:

Buna.f frumoas din partea lui iti dovedeste ca te iubeste love struck iar cat despre pasul cel mai important din viata ta trebuie sa te gandeti ff bine daca esti pregatita,.iar daca ai sa faceti pasul asta sa nu uitati sa folositi Prezervativ care nu te fereste doar de o sarcina nedorita, ce si de multe alte boli! eu iti doresc mult bafta si sa fie totul bine kiss