| anonim_4396 a întrebat:

As putea fi insarcinata? Nu am facut sex cu prietenul meu, si amandoi suntem virgini, dar ne-am jucat putin "fingering", si de cateva zile, el ma tot bate la cap ca as putea fi insarcinata. Eu nu cred ca sunt, nu mi-e greata, nu vad schimbari, si mi-a venit menstruatia, atata ca merg des la baie. Acum sunt si putin bolnava, si nu stiu daca mi-as putea da seama. Am tot incercat sa merg la farmacie sa iau un test, dar mi-e foarte rusine (17 ani). Ceea ce vreau sa spun este: eu nu cred ca sunt insarcinata, dar deoarece iubitul meu ma tot preseaza cu asta, imi creez singura simptome. Ce sa fac? Mi-e frica sa le zic parintilor.

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Şi eu cred că nu eşti însărcinată happy. Dar pentru orice eventualitate, poţi lua un test de sarcină (vezi să fie din acela bun, nu mă întreba că nu le am). Dacă nu vrei să-l iei tu, poţi să-ţi trimiţi o prietenă mai mare dacă ai încredere în ea (nu cred că este vreo ruşine, este ca şi cum ai cumpăra absorbante şi nu eşti singura care ar cumpăra, stai liniştită).
Dacă tot te bate la cap, trebuia să se gândească dinainte la acest risc, nu după. Ca să nu fi nici tu neliniştită şi nici el, poţi face acest test.
Eu tot nu cred că eşti tongue. Dar aveţi grijă, dacă vreţi să faceţi ''altceva'' folosiţi prezervativul. Să nu faci (cel puţin pînă mergi la medic şi îţi oferă pastile anticoncepţionale) sex sau dragoste sau cum vrei să-i zici fără prezervativ happy. Există riscuri de la sarcină nedorită până la boli cu transmitere sexuală.

Sper că te-am ajutat. O seară bună în continuare happy. Ai grijă kiss.

14 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teste de sarcină găsești și la prăvălii cu autoservire. Deși n-ai nevoie, pentru liniștea ta sufletească poți lua unul. Oricum poți să te (pi)^2 pe el.
Mersul des la baie poate fi semn de infecție urinară. Mergi la un urolog.

| neutrino a răspuns:

La 17 ani, nu mai esti un copil sa te intrebi cum se fac...copiii. Regula este simpla: faci sex, sunt sperante, nu faci sex, nu sunt sperante. Cred ca nu este nevoie totusi sa-ti mai explice cineva ce inseamna si cum se face sex.

| Alcyon a răspuns:

Nu esti insarcinata. Poate doar daca avea sperma pe degetul pe care ti l-a bagat in vagin... Altfel nu ai cum.

| Radu284 a răspuns:

Daca te bate la cap ca ai putea fi insarcinata, eu zic sa-l lasi, ca nu prea are creier in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te joci asa nu ies copi, la fel cum si daca iti bagi o lingura in cur nu ramai gravida.

| Hαppiηеss a răspuns:

Cum sa fi insarcinata daca n-ai facut sex?
Sunt cupluri care fac sex ca la carte si se chinuie luni de zile poate chiar ani sa faca un copil, iar tu ramai asa?!
Si in plus ti-a mai venit si menstruatia deci clar nici nu se pune problema de vreo sarcina.
Oricum ai grija cu astfel de joculete ca nu se stie niciodata ce se poate intampla.

| Razvaneserios a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Mai intai ii spui ca nu are cum sa ramana insarcinata cu astfel de joculete daca nu a facut sex si la sfarsit ii spui sa aiba grija cu joculetele astea ca nu stii ce se poate intampla laughing raspunsul tau nu are nicio logica laughing

| Deanimus a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa te mai documentezi in ceea ce priveste sexul, atat tu cat si prietenul tau! Tu chiar crezi ca, copii se fac cu degetul? Ei bine, nu.

| mihai69 a răspuns (pentru Deanimus):

„Tu chiar crezi ca, copii se fac cu degetul? Ei bine, nu."
===
Ba da. De aia ies așa...

| LoriLoL a răspuns (pentru mihai69):

rolling on the floor))

| EffieStone a răspuns:

big grin clar ca nu

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Eu zic ca inainte sa iti incepi viata sexuala mai bine te-ai documenta in amanunt. Singura metoda prin care ai putea fi insarcinata prin jocul cu degetelele, ai fi daca ar avea un penis in loc de deget! LOL. Eu cred ca intrebarea asta e la caterinca, ori ai si tu 11 ani si te-ai gandit sa incerci senzatii tari cu prietenul tau de 12. Zau. E trist.

| Gabry01 a răspuns:

Tu si cu fecioara maria ce mai faceti copii asa din flori de marlaughing hai serios acum, intrebarea e pe bune? ai 17 ani totusi...nu mai esti copil

| AnaPuiut97 a răspuns:

Eu nu ma refeream sa raman insarcinata doar asa, doar ca la un moment dat l-am interbat daca e vreo sansa sa raman (adica daca a avut sperma pe degete), si el a fost surprins de intrebare...ca evident nu ramai insarcinata de la un deget...