| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si parerea voastra pentru ca nu vreau sa fac vreo greseala si sa`mi para rausad
Deci...am un prieten de 2 luni de zile dar problema este ca nu ne intalnim chiar cand avem chef unu de altu dar ne intalnim destul de des asta fiindca nu sta in oras cu mine dar nici foarte departe.De ceva vreme am cunoscut alt baiat din oras ne-am inteles bine pana intr-o seara cand am simtit amandoi acelasi lucru si ne-am sarutat mi-a parut rau dupa aceea pentru ca m`am gandit la prietenul meu ca il voi face sa sufere...am mai discutat si cu el ca il vreau langa mine la petreceri sau cand ies in cluburi dar nu poate venii oricand.
Tipu cu care m`am sarutat ar vrea sa fie cu mine cu toate ca stie de prietenul meu si mi-a spus ca isi doreste o relatie serioasa cu mine.
Acum nu stiu ce sa alegsad sa`mi las relatia de 2 luni de zile? in plus s`o atasat ambii baieti de mine si eu as vrea sa ma limitez doar la unu singur dar nu vreau sa-l fac pe celalalt sa sufere sau sa ramanem certatisad
Un sfat sau vreo pararebatting eyelashesva rog mult de tot!

5 răspunsuri:
| aniohetova a răspuns:

Pai, depinde de sentimentele tale. Tu cu care ai vrea sa fii mai mult? Cu cel cu care esti de doua luni, sau cu celalalt? Daca stai sa te gandesti, 2 luni nu inseamna prea mult si mai ales daca nici nu e langa tine mereu, mai devreme sau mai tarziu tot o sa te indeparteze de el, mai ales daca se mai gasesc baieti cum a fost celalalt, iar prin faptul ca se gasesc baieti cu care sa stai cand nu esti cu el, asta nu e bine. Sfatul meu, faci dupa cum sunt sentimentele tale, dar daca nu simti prea multe pentru cel cu care esti de doua luni, nu-l mai rani si ii da sperante, chiar daca tu stii ca aia nu e o relatie de viitor si o sa-l faci sa te placa mai mult, iar la sfarsit tot el o sa fie cel care o sa sufere mai mult. sad

| alexandra35 a răspuns:

Buna.
Eu daca as fi in locul tau as alege celalat baiat pentru ca tu si prietenul tau suntrti din alte orase si nu sti niciodata daca are sau nu o prietena sti cum se spune"ochii care nu se vad se uita" ar fi bine sa vorbesti serios cu baiatul acela daca vrea o relatie serioasa sau doar sex.
Ar trebui sa il intrebi cate prietene a avut sa fi mai sigura.

Mult succes si sper ca tiam foat de ajutor!

| Alina_5575 a răspuns:

Alegel pe cel din oras pentru ca poate sa-ti fie alaturi cand ai nevoie dar celalalt? nici nu sti ce face el.Eu am lasat o relatie de 7 luni pentru cineva si pana la urma am aflat ca persoana cu care am fost atata timp si-a gasit pe altcineva din oras de la el, acum nu`mi pare rau ce am facut si ma bicur de alegere facuta.Eu zic sa alegi pe cel din oras dar ascultati si inima.happy

| Alina_5575 a răspuns:

Bucur* scuze blushing

| DoarNoemi a răspuns:

Pai...toata chestia vine de la tine, adica nujt acum, d care iti place tie mai mult? pe care il vrei pana la urma? nu poti sa ramai cu amandoi, la unul trebuie sa-i zici taitai, si fi sigura ca daca te desparti de cel care e departe de tine si te combini cu cel din oras, cand afla ca pentru ala ai renuntat la el n-o s vrea s fiti prieteni, nu cred ca un baiat poate fi prieten cu o fata.nujt...eu zic ca trebuie sa renunti la unul.la care, vezi tu, dar fi atenta cu cel care te-a sarutat, s-ar putea s nu vrea decat s t duca in pat si dp aia s te lase, mai ales ca stie si d pr tau