| Nanuuuu1000 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea asa ca sa incepem. Este un baiat de care imi place si ne-am jucat baschet ca in fiecare zi si o fata de la el din clasa a zis ca ea nu avea iubit decat la gradinita iar euam zis ca si eu doar la grădiniță am avut,iar baiatul respectiv se uita ceva gen poftim!?! Asta am aflat de la cateva prietene care se uitau la noi si au mai zis ca se uita dragut la mine. Cand ne-am dus pana acasa mi-a facut cu ochiul spunand ceva dar nu am prea inteles ce... apoi ne-am dus sa ne jucam volei dar eu nu prea stiu sa joc si o fata a vrut sa intre in locul meu si nuputeam sa zic ca nu nute las,asa ca eu suparata am plecat fara sa ma observe nimeni sau sa imi spuna ceva. Alta data am fost afara si au strigat dupa mine prietenii baiatului ca ma place, dar eu ma prefaceam ca nu aud pentru ca cine stie daca ziceau adevarul sau doar de kiki. Pana acuma credeam ca simte ceva pentru mine dar acum nu stiu ce sa cred vazand cum se comporta c cu fetele care erau acolo. Adica le facea si lor cu ochiul si vorbea cu ele frumos bine poate ca doar pentru ca sunt colegi dar nu se srie. Asa ca intrebarea ar fi oare este interesat sau nu ce parere aveti? Si va rog nu veniti cu chestii gen spune-i ce simti. Eu sunt genul de fata timida. Multumesc

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ne spui prea putin si nici nu ai sa stii daca nu incepi sa vorbesti cu el. Fa-ti de lucru pe unde este el. Cand te priveste zambeste-i, saluta-l daca e cazul, nu ii mai intoarce spatele, lasa- sa vina sa vorbeasca cu tine. Daca te incrunti la el si te intorci cu spatele, chiar nu ai nici o sansa. Ai mai putea aranja cu o prietena buna sa spuna in grupul lui ca baiatul ti se pare interesant (nu ca iti place, e prea mult).

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Iubit? La gradinita? Sigur nu ai facut si copii? vreo 2, asa? Alo, aici pamantul! Normal ca s-a uitat ala la voi ca la felul 7. V-ati dus naibii cu pluta in ultimu timp, va preocupa relatiile serioase de la 5 anisori! Mai jucati-va si voi prin tarana cat mai e timpul, ca pentru dragoste si alte prostii o sa aveti tot timpul din lume!
Persoane atractive vei tot intalni la tot pasul, asta nu inseamna ca toti vor fi potriviti! Pentru moment trebuie sa cunosti persoane, sa vorbesti cu ele fara sa ai astpari de la ele si fara sa limitezi relatiile cu ele (candva, in timp nu se stie de unde sare iepurele, pardon, Fat-Frumos). Dar pana la relatii cu interesat sau nu, mai intai comunica, glumeste, arata-ti felul de a fi. Poate intrebarea asta trebuia sa o pui unei prietene mai mari din realitate, nu noua!

| Mayar a răspuns:

Mai, daca e barbat, spune ce simte si gata! Daca nu spune, inseamna ca e un molau, un papa-lapte si numa bine ca nu te incurci cu asemenea coca moale.
Asa ca -relax! Daca te place si e barbat, iti zice, daca nu, numai bine si scapat de molai. Si gata. Nu te stresa.

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, totul e de kiki, dupa cum singura ai banuit.

| raissa32 a răspuns:

Daca petrece mai mult timp cu tine decat cu celelalte persoane e primul semn happy Baietii vorbesc intre ei de fete sigur el le'a spus ceva despre tine! Parerea mea e ca esre interesant. Incearca sa comunici mai mult, incat sa nu'i lasi parerea ca tu nu il simpatizezi happy