| anais13 a întrebat:

As vrea sa va dati cu părerea despre o anumită situație sau dacă nu chiar niște informații exacte.
Am făcut atât sex protejat, cât și neprotejat. După ultima menstruație.
De la sexul protejat nu a fost niciun incident, mereu am verificat prezervativul și era totul ok.
Când faceam neprotejat niciodată nu și-a dat drumul in mine, întotdeauna o scotea cu câteva momente înainte sa-i vina sau cât mai aproape de momentul când își dadea drumul.
Însă îmi întârzie menstruația de 2-3 zile. Credeți ca s-a întâmplat vreo ceva când faceam neprotejat?
Am tot citit pe internet ca lichidul preejaculator prezinta șanse infime de sarcina, dar șanse totusi exista.
Facem neprotejat de vreo 5 luni și nu s-a întâmplat niciodată sa rămân însărcinată sau sa îmi întârzie mai mult de 2 zile.
Recunosc ca am avut o perioada scurta puțin emoționantă/stresanta când am dat sala pentru carnetul de șofer, dar cam atât.
Nu cred ca de la asta pentru ca și in primăvara am avut o perioada puțin stresanta cu simulările și atunci a întârziat o zi.
Și am observat ca sanii mei sunt putin mai mari.
Va rog sa-mi spuneți dacă credeti ca s-a întâmplat ceva in tot ce v-am povestit.
Menționez ca a doua oara meprotejat nu am făcut deloc, am renunțat la asta deoarece simteam ca riscam.
El spune sa ma calmez pentru ca e foarte sigur ca nu s-a întâmplat nimic, dar nu stiu...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

,, De la sexul protejat nu a fost niciun incident, mereu am verificat prezervativul și era totul ok.
Când faceam neprotejat niciodată nu și-a dat drumul in mine, întotdeauna o scotea cu câteva momente înainte sa-i vina, sau CAT MAI APROAPE (cât mai aproape) de momentul când își dadea drumul.""
Uneori in cazuri foarte rare, se poate intampla ca in timpul sexului din cauza excitatiei foarte intense, valva (''robinetul'') care inchide/deschide legatura dintre URETRA si PROSTATA umpluta pana la refuz cu SPERMA, sa ''scape''/sa NU inchida PERFECT si din acest motiv foarte putina SPERMA sa poata sa ajunga in uretra si de acolo in vagin, inainte de a se produce ejacularea. De obicei sunt cazuri care se intampla destul/foarte rar insa NU cu totul excluse/imposibile, mai ales in situatiile in care barbatul devine extrem de surescitat dar cu toate acestea se incapataneaza sa continue sexul cu toate ca abia isi mai poate retine ejacularea si o scoate exact... ''in ultima clipa''.