| FLAViЯ a întrebat:

As vrea sfatul baietilor! prietenul meu are 18 ani, iar eu 15. Nu am avut niciodata relatii sexuale si ambii suntem virgini. Am stabilit ca ma va astepta si vom face pasul acesta cind vom fi ambii pregatiti. Deci eu pot sa astept macar si inca 5 ani, dac intrebarea e daca el va putea astepta pina atunci? Nu vreau sa se duce la altele pina atunci. Nu stiu daca la baieti rabdarea asta se manifeste altfel, adica se intimpla ceva in organism si nu pot sta mult fara asta? Este posibil ca el sa'si piarda virginitatea abia peste 5 ani?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te iubeste si te respecta, va astepta cat ai tu nevoie. De fapt, ca sa fiu exacta, te va astepta exact atata timp cat crede ca meriti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Posibil este.
Prost ar fi însă dacă ar sta după tine încă 5 ani.
Tu chiar crezi c-ar sta cineva să ajungă un virginel frustrat de 23 de ani doar pentru că Prinţesa(adică tu) nu e pregătită?laughing
Hai fii raţională!
Ah... scuze... eşti femeie deci nu poţi fi raţională. Atunci, gândeşte-te la tine (eşti femeie deci sigur eşti suficient de egocentristă). Îl mai vrei lângă tine peste 5 ani? Dacă da, nu-l ţine în aşteptare mai mult de, să zicem, încă un an de-acu încolo căci sigur n-o să-ţi stea.
Hai salut.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai sunt fata, dar iti raspund. In primul rand e ceva foarte frumos ca te-a asteptat doi ani. Nu cred ca te mai poate astepta inca 5 ani, si serios vorbesc, ai 15 ani, de ce sa mai astepti atat? Si eu am 15 ani, nu am facut-o, dar nu gandesc ca tine, ca trebuie sa mai astept 5 ani. Adica la 20 de ani, el deja o sa aiba 23. Tu pretinzi ca el sa ramana virgin pana la 23 de ani? Daca spui ca e virgin(si esti sigura de asta) cred ca o sa te mai astepte maxim 2 ani. Eu asa credbig grin. Si tu cred ca ar fi ok sa o faci pe la 16-17 ani. Adica daca a stat cu tine 2 ani de zile, va mai sta si apoi, nu va vrea sa se desparta de tine. Daca era vorba de vreo cateva luni, mai ziceam, dar asa nu cred.

Deci raspunsul al intrebarea ta: Nu cred. Repet, cred ca te mai asteapta cel mult doi ani. Eu de ex am o colega(ea are 15ani, el 21) si a facut-o cu el dupa 1 an si acum sunt impreuna(deja au apropae 2 ani). Daca te iubeste, te asteapta, dar are si asteptarea asta o limita.

| NickiMinaj a răspuns:

La 15 ani poate parea ca va mai trece o vesnicie pana la momentul ala ( cand aveam eu 15 ani cel putin ) laughing, insa te asigur ca si tu iti vei schimba parerea. Cat despre el, daca ii convine situatia, perfect, daca nu, asta e. Nu e singurul de pe planeta.
Desi, daca lucrurile merg bine intre voi probabil ca nici nu veti avea problema asta, sa ajunga el un virginel frustrat pana la 23 de ani.

| shtephie a răspuns:

Daca te iubeste, da! Am mai auzit cazuri!

| raisa1993maria a răspuns:

Mai tu te-ai luat dupa utilizatorul care ti-a raspuns la intrebarea anterioara de ti-a zis la misto sa mai asteptati 5 ani?:-o

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Pariez ca pe 31 decembrie se va schimba situatia, in cazul vostru, legata de virginitate. Sa-mi dai un PM pe 1 ianuarie sa imi spui cum a fost. Acuma sa imi exprim liber parerea : Daca esti buna rrau de tot adica 9 baieti din zece sa te vrea mai mult de doua nopti, ai toate sansele sa te astepte baiatul (nu prea mult oricum), altfel joci ruleta ruseasca. 5 ani o sa astepte cineva numai daca are probleme grave la cap, e incuiat intr-un apartament la etajul 13 sau e la parnaie. Il vrajesti cu oral, nu? laughing

| Struţ_7924 a răspuns:

M-ati omorat cu estimarile astea... esti tu sigura, de pe-acum, ca mai dureaza ''macar'' 5 ani? Pf...
Ca raspuns: o sa astepte o perioada, dar, presupunand ca o sa fie chiar 5 ani (sau 4 sau 3), in mod cert nu sta atat. Nici tu n-ai sta.