| Abc2000 a întrebat:

As vrea un raspuns, se poate sa fiu insarcinata daca am luat Yasmin si iubitul a avut ejaculare inautru? Folia am terminat-o duminica si pana acum (marti) nu mi-a venit stopul. MENTIONEZ CA NU LE-AM LUAT IN ORDINEA ZILELOR DE PE FOLIE FIIND YASMIN(DIN CATE STIU NU TREBUIE ADMINISTRATE OBLIGATORIU IN ORDINEA ZILELOR CA SUNT CU ACEEASI CANTITATE DE HORMONI). Pe langa faptul ca nu le-am luat in ordine, le-am luat la ora buna si in fiecare zi.

1 răspuns:
| StefanChriss a răspuns:

Si trebuia sa vina deja, sau? Ce te nelinesteste mai exact? Nu ai oferit niste informatii esentiale: cand ai avut ultimul ciclu menstrual, cand trebuie/a sa iti vina, cand ai facut sex neprotejat, daca de obicei ai ciclul regulat sau nu. In orice caz, folosesti pilule contraceptive, asta inseamna ca in proportie de peste 95% nu poti ramane insarcinata.