| XZX213 a întrebat:

As vrea un sfat din partea voastră. Am o relație de 3 ani si iubitul meu nu vrea sa ne mutam împreună nici acum desi se vede ca ma iubește(nu e vorba doar de o simpla relație). Ai lui nu sunt de acord cu mine dar lui nu-i pasa de asta (adica daca i-ar fi pasat mi-ar fi spus sa ne despartim sau ceva) si problema asta e de mult timp. Aveți vreun sfat(ceva folositor preferabil)?

Răspuns Câştigător
| Milla203 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic. Eu as face asa: As face o criza de nervi din cauza faptului ca nu stiu de ce nu ar vrea sa se mute cu mine, asa tipa, as face o cearta si i-as spune sa ramana cu toate a lui si as pleca. Daca te cauta ( tu nu accepti din prima ) prima cautare este asa din bun simt, daca nu insista "grav" este clar ca la momentul ala rasufla linistit ca a scapat de tine si astfel se va simtii mult mai bine gen " ea a vrut, asa sa fie" pe cand toata astea au aparut din cauza lui. In fine, sper ca te-am ajutat. M-am pus in locul tau si chiar cred ca este ffoarte deranjanta situatia.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate nu-i plac resposabilitatile

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, baiatului de fapt nu-i pasa, simplu fapt ca refuza sa se mute cu tine imi spune ca nu-i vorba de prea multa iubire aici si ca tine cont de parerea parintilor lui.
'Daca te iubea, demult erati impreuna!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu vrea sa va mutati impreuna inseamna ca nu vrea o relatie adevarata cu tine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa afli de ce nu vrea sa se mute cu tine.

| kandaraki a răspuns:

Dar din ce motiv parintii lui nu sunt de acord? daca nu i-ar fi pasat de parinti s-ar fi mutat demult cu tine, dar asa. poate ca problema e in tine?

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Nu prea te putem ajuta în privința asta. Tot ce trebuie să faci e să comunici cu el și să-l faci să fie mai deschis și să-ți spună motivele pentru care are această reținere în a vă muta. Doar discutând poți să-l înțelegi și să găsești o rezolvare.

| BL_Je_Suis_Andrei_1996 a răspuns:

Chiar daca zice ca nu ii pasa ce zice parintii.ba ii pasa. zice asa doar ca sa te linisteasca pe tine