| danezu87 a întrebat:

Aseara, am fost cu o fata la mine acasa, doar ca nu am facut nimic, chiar daca in prealabil ne tachinam, pur si simplu mi-a fost rusine sa fac pasul urmator, am vazut un film, am stat de vorba, dar n am facut nimic.
O sa zica ca sunt un idiot, nu?
De retinut ca nu suntem impreuna, suntem prieteni, dar exista atractie intre noi sa zic asa.
Cel mai mult ma deranjeaza ca nu am indraznit nimic, ma omoara gandul asta, sfaturi pe viitor va rog!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie intrebarea dar mai ales raspunsurile date. http://www.tpu.ro/......afara-si/.

| Emilian65 a răspuns:

Bravo voua, ati dovedit ca sunteti adevarati prieteni.

| Divy a răspuns:

Nu cred că va spune nimic dacă sunteți doar prieteni.
Să faci ce anume, pasul următor?!, ești tentat? Dar dacă acest pas te costă prietenia cu ea, ai mai risca?
E limpede ceea ce e de făcut, asigură-te că simte ce simți și tu apoi fă ineditul.Fi hotărât și nu regreta dacă asta îți dorești cu adevărat!

| danezu87 explică (pentru Divy):

Nu e vorba de prietenie, noi suntem niste persoane maricele, peste 20 ani si cu cateva zile inainte am vorbit prin apropouri de acest lucru, pasul urmator, insa eu cand m am vazut acolo cu ea singur, n am facut nimic pentru asta, fetele cum stim cu totii asteapta ca noi baietii sa facem primul pas si de aici toata supararea mea sad
oricum cand am dormit, am dormit imbratisati, ca niste iubiti, doar ca nu se consumase nimic...

| Divy a răspuns:

Dacă ai dorit un sărut, puteai să fi spontan să te aproprii cu capul de ea să treci cu degetele prin părul ei și.ști și tu dar fi ferm și ia act dacă vrei fapt altfel o sã continui să regreți...
Consumase ce vrei să se consume? Dragostea nu se consumă niciodată și nu ar trebui să îți dorești să se consume. Legat de acest lucru, nu dau sfaturi deoarece vreau ca pasiunea și speranța să nu dispară
Să nu lăsăm ca iubirea dintre voi să dispară love struck

| danezu87 explică (pentru Divy):

Nu e vorba de sarut, azi cand ne am despartit, chiar am facut asta. legat de aseara, m am jucat cu mainile in parul ei, am strans o in brate toata noaptea, am mangaiat o, doar ca mor pe mine ca nu am avut tupeul sa initiez ceva, in sensul sa facem dragoste, cum am mai scris pe aici, noi practic de asta ne si vazusem sa zic, cu cateva zile tot am vorbit cu apropouri legat de acest lucru si cand m am vazut in fata faptului implinit, emotiile m au terminat sad nu puteam sa fac pasul straight face am vazut film, am vorbit si atat, d asta zic ca poate si-a facut o imprisie proasta despre mine, ca nu s curajos...

| MrLucas a răspuns:

Unele te baga ele in friendzone, tu te-ai introdus singurlaughing. Data viitoare cand vine la film, incepe prin a seta centrala la maxim.

| danezu87 explică (pentru MrLucas):

Da jur, ca prostii aia mici, nu stiu ce a fost in capu meu straight face si oricum o dadusem in carerinca zilele trecut, adica intr un fel cu scopul ala ne vedeam. dar mi am batut joc straight face

| MrLucas a răspuns (pentru danezu87):

Se intampla, si eu am patit asta in trecut, insa lasa emotiile, fi barbat!