| BrokenOne99 a întrebat:

Aseara, eu si prietenul meu am facut-o. Pentru mine a fost prima data, asa ca nu a introdus-o de tot pentru ca nu suportam durerea. Mi-a curs putin sange, el spunandu-mi ca s-a rupt. Cand m-am trezit de dimineata, am observat ca inca mai imi curge putin sange. E normal?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, este posibil sa sangerezi uneori chiar si mai mult de 1 zi. Depinde de cat de vascularizat a fost himenul tau. Sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul intretinerii sexului de dezvirginare exista posibilitatea ca himenul, acea pielita care acopera partial intrarea in vagin, sa ramana intacta sau sa fie lezata, deteriorata sau sa se rupa complet. In cazul ruperii pielitei se rup si vasele de sange care exista in himen si se produce o sangerare care poate fi una abia sesizabila, insa uneori poate deveni chiar hemoragica si sangerarea sa se produca pe parcursul chiar si a 2 zile. In concluzie este absolut normal ca pana in momentul cicatrizarii complete a ranii, aceasta sa sangereze. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e perfect normal, stai linistita. happy

| alexandru0sorin a răspuns:

Man gen dar tu ierai egzcitata?

| PesteleDEAur69 a răspuns:

ESti curva