| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am facut baie cu prietenul meu .si .am facut sex... fara prezervativ.nu s-a terminat in mine. dar e posibil sa fi ramas insarcinata? azi trebea sa imi vina si ciclul menstrual .nu stiu .parca ma nelinisteste .ar trebui sa imi fa griji? sad

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ai sa faci nimic contra, sa nu te miri daca o sa apara semne "bune"! Alta data nu mai fa sex fara PREZERVATIV! Esti gata sa fi mama? Sau crezi ca un avort e simplu ca dusul? NU! Poti ramane STERILA, si sa nu mai poti avea, pentru ca ti-ai batut joc de acest minunat DAR, de a fi MAMA!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu prea ai cum sa ramai. Fii linistita... dar pana data viitoare informeaza-te cu privire la mijloacele de protectie si cum functioneaza si metoda calendarului. Poti cauta pe TPU - la Cauta intrebari si raspunsuri - poti cauta dupa contraceptie sau metoda calendarului... sau sex... Vezi ce gasesti si citeste raspusurile noastre anterioare.

| Parintele a răspuns:

Ar fi indicat pentru fetitele care se joaca cu putulica si pasarica mai intai sa intrebe aici si apoi sa faca ce au de gand.Eu cred ca ar fi mai bine.tongue

Bula
| Bula a răspuns:

Fata draga!
Sa nu uiti: Dumnezeu a inventat sexul pentu multiplicarea speciei!
Daca doresti sa faci sex si sa nu ramai gravida, prima data invata cum functioneaza si cum se calculeaza ciclul menstrual!
Sau vrei sa gatesti o mancare fara sa stii aprinde focul?

| JustMeFlory a răspuns:

Nu prea... dar in timpul actului sexual baietilor le curge si lichid seminal parca se numea! nu mai stiu sigur! data viitoare ar fi cazu'sa te protejeziwinking

regis
| regis a răspuns:

Fara dubii exista posibilitatea de a ramane insarcinata.

| otypa a răspuns:

Din cate stiu eu apa blocheaza spermele,,, iar daca nu a ejaculat inauntru stai linistita.

| cribus a răspuns:

Nu...

| claudiarebecca a răspuns:

1. sustin parerea lui bencze
2. ai motive de ingrijorare daca iti intarzie cateva zile. fa un test de sarcina in 3 saptamana de azi
3. incepe folosirea unei metode contraceptive - te joci cu focul si daca nu ai ramas acum... data viitoare ai mai multe sanse
4. ingrijorarea nu e o metoda contraceptiva ci te panicheaza doar... asa ca mai bine actioneaza in loc sa iti faci griji
succes!

| Mara_4803 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum scrii, imi dau seama cate clase ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar, ai ramas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Hai, fii seriosă.
Cum să rămâi însărcinată când menstra trebuia să se instaleze?
Învață să te protejezi cu prezervativ, așa nu vei mai avea nicio teamă.
Dragoste fără probleme.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai fost proasta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prietenul tau e sigur ca nu s-a terminat in tine atunci asa si este.si sexul fara prezervativ duce la unele dereglari. dar daca nu esti sigura fa un test de graviditate.