| RYLBLV a întrebat:

Astazi am venit de la mare si cand am ajuns acolo am vazut o fata care mi.a placut si am vrut foarte mult sa o cunosc dar eu sunt foart timid cand nu sunt cu prietenii dar si atunci cand sunt, iar cand vreau sa port o conv cu o fata ori ma balbai ori dau raspunsuri retardate. Deci vreau si eu sa stiu cum ma pot introduce unei fete necunoscute, cum imi pot da seamna daca ma place si ea, cum pot face rost de nr ei sau numele si cum pot face sa scap de timiditate cand vb cu o pers necunoscuta in general o fata va multumesc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Timiditatea nu te ajuta cu absolut nimic. Doar te incurca si te opreste din a-ti indeplini anumite dorinte. Fetele prefera baietii mai tupeisti, sa le abordeze sau macar sa poata intretine o discutie cu ele. Analizeaza-te in oglinda si realizeaza ca esti frumos asa cum esti, esti special si ca si fetele sunt oameni exact ca tine si nu are de ce sa-ti fie rusine. Invata sa te iubesti si sa ai incredere in tine. Daca nu reusesti pe cont propriu, consulta un psiholog.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Un leu adevarat isi studiaza prada, nu ataca orbeste. daca nu ai deja o legatura cu respectiva fata nu poti sa creezi o relatie cu aceasta.Nu e ca in filme, va uitati unul in ochii celuilalt si se infiripa o imensa dragoste.trebuie sa aveti macar un punct comun, iar pentru asta trebuie sa o cunosti.Nu prezinti interes pentru o fata care te vede pentru prima data, dar se poate sa fie atrasa fizic de tine si vei obtine numarul fara prea mult chin.

| Gesara a răspuns:

Nu sunt sigura 100% de raspunsul pe care il dau asa ca nu ma lua prea tare in seama. Eu cred ca de timiditate scapi ca de orice alta frica,infruntand-o. Deci trebuie sa vorbesti,mai ales daca e o necunoscuta, in cel mai rau caz de faci de **** si dupa nu o mai vezi in viata ta pe tipa respectiva. Iar daca vrei sa abordezi o fata incearca sa fi chill, te prezinti si incepi o conversatie in legatura cu locul in care va aflati, tricoul pe care il poarta, etc.Continui conversatia cat poti si la sfarsit ii ceri numarul, daca te place ti-l da, iar daca nu ori iti da un nr fals ori nu ti-l da deloc, oricum nu ai ce pierde. Practice makes perfect and good luck m8.