| Mirela_1554 a întrebat:

Astazi pe la ora 3 am facut-o prima oara cu prietenul meu [ nu mi-o curs sange ], iar acum am niste dureri ingrozitoare de burta. as putea fii insarcinata? mentionez ca am folosit prezervativ dar prietenul meu a spus ca, cand a scos p*** a alunecat prezervativul. sad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durerile de burta nu au legatura cu o posibila sarcina. daca nu ati folosit corect prezervativul, poti fi insarcinata. Dar durerile sunt din alta cauza (probabil a fost prea brutal, sau tu nu ai fost suficient de lubrefiata, sau esti prea mica pentru asta si organismul tau nu face fata).

| Cătălina a răspuns:

Cum sa alunece prezervativul? Ma rog...
Simptomele de sarcina nu apar la cateva ore, apar dupa cel putin 2-3 saptamani de la contactul sexual. Durerile pot fi ori de la stres, frica(doar a fost pentru prima data), ori nu erai suficient lubrefiata incat sa se produca acea "frecare".

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Nu ai de unde sa stii daca esti insarcinata.Asteapta 2 saptamani si fa-ti un test de sarcina. Daca a ejaculat in tine ai posibilitatea sa fi ramas insarcinata.Bafta

| BlueDreams a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa-ti spun. El spune ca a alunecat, dar din cate vad nici tu nici el nu sunteti siguri.Stii ca exista pentru situatii extreme celebra pilula de a doua zi, care nu permite sa ramai insarcinata.Acum nu stim sigur daca intr-adevar a alunecat si aceasta pastila nu poate fi luata in prostie. Oricum e o alternativa buna in cazul unei greseli.Citeste,informeaza-te si mult succes!

| Dariana a răspuns:

Nu poti sa stii sigur, si probabil te doare pentru ca asa se intampla cand esti dezvirginata.Nu cred ca esti insarcinata si + nu poti sa stii asta nici dupa o zi.

| plasticstyle a răspuns:

Cati ani ai? chiar era nevoie sa mentionezi si ora?

| Bia` a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji.
Durerile le ai de la schimbarile care se produc la tine in organism.

| morenaRox a răspuns:

Nu ai de unde sa stii acum daca esti insarcinata sau nu, e mult prea devreme...probabil iti vine menstruatia daca te doare burta sau din alta cauzawinking

| lalala0001 a răspuns:

Mirela.trimite'mi un mesaj cu id'ul tau si vbim mai multe acolo.Am trecut si eu acum vreo luna prin ceva asemanator.