| anonim_4396 a întrebat:

Atat de singura,ata de fara speranta,ata de bagata in groapa.Ce ramane de facut? Ca si cand orice speranta dispare,si imi pare rau, si e greu sa explic in cuvinte.

6 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Speranta moare ultima. Gandeste-te numai la lucririle bune care ti s-au intamplat. Gandeste cat mai pozitiv. Nu stiu ce sa-ti zic dar in momentele astea in care te simti a nimanui, singura, neajutorata ar trebui sa gasesti pe cineva in care sa ai incredere si care te-ar putea intelege.

| NuMaContrazice a răspuns:

Stiu cum te simti, dar fata de tine mie imi place singuratatea laughing, chiar daca nu tot timpul, incearca sa privesti viata din alta perspectiva.winking

Răspuns utilizator avertizat
| adriang95 a răspuns:

Iti jur ca la poezia asta mi-a zburat gandul cand am citit ce ai scris: http://luminaochilorinchisi.wordpress.com/2012/08/17/un-monstru/
Ma rog, ideea este sa nu uiti cine esti, sa mergi mereu mai departe, sa inveti sa nu iti mai pese de trecut, sa inveti sa tii DOAR cu tine si atat!

| Indestructible a răspuns:

Kill yourself.

| SageKid a răspuns:

Stiu cum te simti.Incearca sa gasesti ceva pentru care merita sa-ti faci din nou vise, sperante, daca vrei sa uiti durerea implica-te in diferite activitati:asculta muzica, citeste, fa-i orice sa-ti alunge gandurile negre.Probleme cu prietenii, iubitii? zi-ti in sinea ta ca nu te merita.Probleme financiare? munceste pana cand iesi pe linia de plutire, sper ca te-am ajutat un pic