| sorina12345 a întrebat:

Atâta timp cât el nu şi-a băgat-o în mine, şi sunt virgină şi ne-am "jucat", şi el a ejaculat pe pat, am cum să rămână gravidă?

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

Nu Sorina, nu ai cum. Dacă sperma nu ți-a intrat în păsărică nu are cum.

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Răspunsul a rămas acelaşi ca şi prima dată când ai întrebat asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE cum v-aţi "jucat" :)

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!
Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, dar lenjeria de pat tot trebuie spalata!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu ai cum sa ramai gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nimic din lichidele lui nu a ajuns in zona ta intima, nu ai cum sa ramai gravida. Virginitatea nu joaca nici un rol aici, himenul nu este o bariera. Un alt element important este daca erai sau nu in perioada ta fertila. Daca nu stii sa ti-o calculezi, ar trebi sa inveti. Trebuie insa sa stii ca ea este orientativa, exista o posibilitate sa ramai in orice zi a ciclului.

| SergiuBoss11 a răspuns:

surprisedar in curand s-ar putea sa mai ai un patutsurprise

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu, dar cu siguranta o sa ai parte de un nou patut

| Rockfary a răspuns:

Felicitări! O sa aveți un pătuț nou. laughing

| vocs a răspuns:

Nu, trebuie sa ejaculeze in tine ca sa ramai gravida mai mult decat o picatura.