| Acadeeeaa a întrebat:

Ati face sex oral prietenului vostru daca aveti o relatie de 6 lunibig grin?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Fara a ma depune intr-o situatie conflictuala cu tine, nu sunt de acord cu ceea ce ai zis. Raspunsul user-ului @Noname, cu care nu ma inteleg de altfel, mi se pare chiar extrem de bun.
Sa enumeram putin observatiile de la care privesti gresit:
1. Tu vorbesti de sexul oral practicat de femei. Sa spunem faptul ca sexul oral este atat la barbati, cat si la femei. Aceasta placere poate fi reciproca.
2. Tu acuzi si dai in altii, dar afirmi faptul ca aceasta este o pervesiune sexuala. In privinta ta, poate fi o perversiune sexuala. Asa cum a spus si NoName, fiecare-si stabileste limitele placerii.
3. Nu stau sa-ti fac educatie sexuala, nu vreau sa inclini ca am scopul asta. Dar eu-ti spun ca, la consultarea unui psiholog, specializat poate si-n sexualitate, majoritatea dintre ei iti vor spune ca aceste lucruri sunt ok, ca ele nu pot fi considerate ''gesturi salbatice.''
4. De exemplu, eu nu consider ceva normal sexul anal intr-o relatie. Aici vorbim de amor. Dar, nu-i acuz pe cei care o fac. Poate inca nu mi-am intrecut eu anumite limite, poate am prejudecatii, principii ambiguu sau limitate. Poate ca nu consider necesar. Poate ca nu vreau. Dar toti acesti de ''poate'', nu ma fac sa acuz pe cei ce abordeaza acest ''sex'' in viata conjugala.
5. Sexul oral este un subiect tabu. Ce intra in dormitor, nu mai iese. Daca nu-l faci, nu vad pentru ce sa acuzi, sa dai in stanga si-n dreapta. Nu te bagi, si-am incheiat povestea. Fiecare are viata lui sexuala, fiecare si-o asterne, impreuna cu partenerul/partenera.
Personal, consider ca o buna parte ce critica un anumit tip de sex, sunt frustrati. Pe altii ii consider limitati, ca-si impun bariere. Fix ca unii care il iau pe ''nu'' in brate, fara sa stie despre ce e vorba. Pe mine ma amuza, cateodata, astfel de situatii. Iar asta fiindca EU, impreuna cu EA, decidem chestiile in pat, EU, impreuna cu EA, hotaram daca sa intrecem anumite faze ale placerii. Ceilalti pot sa behaie cat vor. EU nu stau la fundul altora sa vad ce fac, fiindca nu ma intereseaza. A acuza sexul oral, este ca si cum ai acuza si homosexualii, de care nu-mi sunt deloc simpatici. Dar, e decizia lor, sa fie sanatosi. Atat, si nimic mai mult. Fiecare-si dedice placerea. In rest, sunt vorbe, frustrari, invidii, neimpliniri, barfa.

66 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici după 66 de ani, nu!
Pa, pa.

| Hombre a răspuns (pentru Legiuitoarea):

"Nici dupa 66 de ani, nu" asta pentru ca nu stii ce pierzi. Insa nu stiu ce ma face sa nu te cred.

| raluk27 a răspuns (pentru Hombre):

Mai, eu cred ca sunt barbati carora nu le place berea si fotbalul. E o chestiune de preferinte. Poate unii dintre noi nu vor sa faca parte din turma.

NOname
| NOname a răspuns:

O spui de parcă ar fi o tortură sau ceva de neconceput. E o plăcere imensă, (mai ales) când iubești. Pentru amândoi.

Într-un cuplu orice este permis, cât timp este dorit de amândoi, nu există bariere, și vine în mod firesc și natural.

Încep să mă simt mult peste media de vârstă de aici. La ce răspunsuri ai primit... Sau din contră.

Îmi vine greu să înțeleg de ce se încătușează unii în atâtea stereotipuri și prejudecăți, care îi privează de libertate și plăceri, pe care nici nu le bănuiesc.
E o încercare de a demonstra cuiva ceva, o formă de încăpățânare amestecată cu orgoliu și idei fixe, pudoare, limitare sau ignoranță?

| raluk27 a răspuns (pentru NOname):

1.Nu, cred ca e pur si simplu decenta. Decenta in dragoste. E o chestie de perceptie si imi vine greu sa cred ca o fata care ii face asta fiecarui prieten mai poate pretinde respect (mai ales daca ii "inghite" toate alea).
Ok, si daca i-o s. unuia, asta ma face mai desteapta?
2. Hai sa fim seriosi. "Intr-un cuplu orice e permis" nu e stereotipie? Sa-ti dea si una peste ochi, daca tot e voie. Eu cred ca va luati dupa moda. Daca nu erau mass media, filmele porno, revistele pentru adulti, mai includea cineva sexul oral in normalitate? Intrebati-va parintii si bunicii daca li se pare asa firesc sa faci sex oral.
Cand va spune cineva "pupa-ma in fund" o luati ca pe o jignire, dar sigur, daca faci sex oral nu esti pudic, ignorant si incapatanat. Esti fooooaaaarte coool!

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Minte-ne in alta parte laughing

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

*** off!

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

In societatea de azi, e mult mai important ceea ce vrei sa pari decat ce esti sad Inclusiv relatiile se bazeaza pe chestia asta, d-aia se si schimba partenerii/partenerele ca pe ciorapi, d-aia au loc atatea divorturi. Pentru ca descoperim ca nu sunt ceea ce ne dorim, ceea ce pretindeau a fi.
Stereotipuri cretine sunt luate si transpuse in vorbire cu copy-paste.
Oamenii ca raluk27 sunt oameni dependenti de parerea celor din jur. Culmea e ca, in mod paradoxal traieste in universul ei paralel, are cateva lozinci pe care le striga si e destul de fixista. Si, din pacate nu e singura (sau singurul) si eu m-am saturat pana peste cap de oameni d-astiawinking
Astia-s oameni cu n fete, unde n-> infinit

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

IMC90, lasa-ne cu atitudinea asta de baiat destept.
Pt ca nu sug diverse chestii, sunt o persoana cu n fete. No ***!
Cred ca ai demonstrat tututor de pe acest site ce caracter (infect) ai. Si asta nu iti da absolut nici un drept sa ii critici pe altii si sa afirmi toate prostiile. Cand o sa fii un om care impune respect, care are pareri pertinente, care are niste valori in viata, poate atunci comentariile tale o sa valoreze ceva. Stiu, stiu, nu iti pasa de nimic, nu dai doi bani pe nimic, te c.ci in tot. Tu traiesti ca o buruiana.
Hai, mai plimba ursul, ca ne-am saturat de smecheri de-astia open minded.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

In ziua de azi e important ceea ce esti de fapt. Si daca o sugi tuturor, oare ce esti de fapt?
Cred ca stereotipiile au pornit de la includerea sexului oral in normalitate. In viziunea mea, si din fericire nu cred ca sunt singura, asta face parte din capitolul perversiuni sexuale. Si e interesant ca de fapt, obsedatii ne acuza pe noi, (cei care nu practicam astfel de chestii) de stereotipii.
Oamenii astia, obsedatii sexual, impotentii care au nevoie de stimulari suplimentare, astia vor sex oral. Nu li se ridica decat daca le-o "gadila" una.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Vezi ca niciun se scrie intr-un cuvant (in situatia in care l-ai folosit), intelectuala lu' peste prajit laughing
Daca tot n-ai o viata, n-ar strica sa pui mana pe cartea de gramatica laughing

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Hai jet, ca INCA sunt corecte ambele forme. Ce sa-ti spun ai descoperit si tu DOOM-ul! Cand e conjunctie+ numeral, nu se scrie intr-un cuvant. Nu ma trimite pe mine sa invat gramatica, pentru ca stiu mai multa decat tot neamul tau la un loc. Vezi-ti de tarele tale.

| raluk27 a răspuns (pentru Flav):

As fi vrut sa argumentezi de ce ti-a placut extrem de mult raspunsul lui NoName. Sorry, dar daca tot vorbim de stereotipii, mi se pare ca in acel raspuns acestea se regasesc din plin. Personal imi plac oamenii cu opinii proprii, si asta era si rolul intrebarii: sa se afle parerile oamenilor. Eu am facut-o cunoscuta pe a mea. Nu am spus ce e, ce nu e, ce poate fi. A afirma: Fiecare face ce vrea cand iubeste, fiecaruia ii place sau nu ceva etc, mi se pare extrem de general. E ca si cum te-as intreba "ce parere ai de copacul x?" si tu : "aaa, pai na, sunt tot felul de copaci x, fiecare cu ce ii place". Bun, eu te-am intrebat de acel copac, nu ma intereseaza restul.
1. Nu vad ce legatura are cu ceea ce am spus eu si cu subiectul in sine.
2.Nu am acuzat pe nimeni. Pur si simplu e o chestie care nu mi se pare ok, cum de altfel nu mi se pare in regula sa fiu catalogata (chiar si indirect) drept limitata, ignoranta, frustrata, ca traiesc in lumea mea bla bla bla, doar pentru ca nu o fac. Nu am nimic special cu cei care practica sexul oral, dar ma deranjeza atitudinea "vai, cum, nu-ti place sa faci sex oral?" (+expresia unui om surprins si nu intr-un mod foarte placut)
3.Nu o sa comentez mai mult, doar te trimit aici: http://www.seximus.ro/articole/perversiune_sexuala.php
4.Ok, deci asa cum nu ii acuzi pe cei care practica sexul anal, presupun ca, la fel, nu prea ti-ar conveni ca partenera sau cei din jur sa te considere un ciudat doar pentru ca tie nu iti place, sau mai rau, sa te faca ignorant.
5."Ce intra in dormitor nu mai iese". Chiar asa? Hmmm...cred ca n-ai observat cate fete sunt aratate cu degetul si numite c..ve. "O vezi ma, pe aia? M-a s.pt toata seara".
De ce sunt frustrata pentru ca nu accept asa ceva? A face sex oral imi creste cu ceva inteligenta si gradul de dezvoltare, ma face mai bun ca om? Nu stiu altii cum sunt, dar familia m-a invatat sa "iubesc frumos" si pentru mine sexul oral nu intra in acest capitol, adevarata dragoste nu te face sa te simti murdar. Iti mai poti saruta dimineata copilul dupa ce ai facut sex oral? Te poti duce la Biserica sa saruti o icoana? (zic de pe acum sa se abita ateii, ca nu am chef de discutii adiacente)
Ca sa inchei, ceea ce am afirmat (si sustin) e parerea mea personala, si inca a unei parti din societate. Nu am dat in nimeni si nu pot sa stau sa spionez oamenii ca sa-i judec. Dar o chestie pe care eu nu o inteleg: care a fost ratiunea pentru care a aparut sexul oral? Deci oamenii faceau sex normal (in principal, pentru procreere) si la un moment dat, cineva a zis: ia sa incercam si in gura. Doar pentru placere? Si pana unde merge granita placerii? Stii, mai sunt si altii care prefera sa fie biciuiti.

| Flav a răspuns (pentru raluk27):

Prin raspunsul tau larg, te-ai deviat f. mult de la subiect, incercand sa-ti atragi argumente, din perspectiva mea futile, pentru a nu renunta la propriul tau punct de vedere. Pe alocuri, chiar te contrazici. Dar, o sa fac mici observatii si-o sa vorbesc la subiect:
1. Eu nu te-am catalogat ca fiind frustrata, limitata sau altceva. Am dat o afirmatie folosind cuvantul ''majoritatea''.
2. Nu ai nimic cu cei care practica sexul oral, dar totusi ii faci obsedati sexuali si-o consideri o perversitate sexuala. Hotaraste-te, aduna-te, aici nu ne jucam de-a toboganul cu afirmatii. Daca vrei sa ai dreptate, eu ti-o dau, daca la tine aceasta discutie duce la un orgoliu pueril, in loc de-o discutie deschisa, cu argumente fondate.
3. M-ai trimis la un link, ca sa? Ca sa ce? Nu vad relevanta link-ului, desi i-am citit interiorul. Daca vrei sa ma agat de link-uri, iti dau ''n'' link-uri, cu pareri si analize ale psihologilor specializati, in care se precizeaza CLAR si raspicat c-o viata sexuala imbelsugata si implinita, ofera persoanei o mai buna dispozitie, energie si forma pozitiva atat fizic, cat si psihic. Dar iti dau opinii specializate, nu banale link-uri catre Dex. Bullshit.
4. Repet: nu ma intereseaza cum ma considera cei din jur. Cum ma considera insa partenera, MA INTERESEAZA. Consider esentiala comunicarea sexuala, consider una din caramidele necesare pentru a construi o fundatie ce sa intretina o relatie conjugala. Aici este posibil sa-mi intrec, sa-mi limitez, anumite standarde. Depinde de partenera, de discutie, de felul de cum se stabilesc anumite coordonate.
5. Eu ti-am spus din perspectiva mea. Ce ma intereseaza pe mine ca tu ai intalnit numai astfel de tipi, care se lauda cu prada de noaptea cealalta? Eu nu pot arata cu degetul o fata care a facut astfel de lucruri, dar cu iubitul ei. Inca ceva: poate-ti intrece capacitatea de intelegere, dar am intalnit fete carora le placeau sa faca sex oral. Si nu, nu erau panarame. Era ceva interior. Si erau chiar fete cu principii. Repet: ce intra in dormitor, ramane acolo!
6. Simt ca trebuie sa-ti desenez, tocmai ca nu doresti sa privesti decat pe-o singura carare: sexul oral nu inseamna a freca sau a te juca c-un penis, ca sa vorbim pe sleau. Sexul oral se face si la femei, iar in multe cazuri, aceasta cale duce spre un orgasm reusit, deseori cate un orgasm care e mai greu obtinut prin alte cai.
7. Care-i treaba cu biserica si sarutatul icoanei? Oh, my God, incepem sa deliram cu biserica? Pai cum poti saruta icoana stiind ce pacate ai? Cum poti saruta icoana stiind ca e doar un gest comercial? Nu ma refer la tine, ci-n genral. Si ce-i conceptia asta ridicola, cum iti poti saruta copilul dimineata dupa ce-ai facut sex oral? Atunci, stii ceva? Cum iti poti atinge copilul, dupa ce stii ca azi-noapte te-a apucat o diarie de nedescris? Trezeste-te, ori calugareste-te. Ori, nu te mai baga in astfel de discutii. Nu-ti place, n-ai facut, taci. Si atat. Fara discutii, tam-tam si teme moraliste de doi bani.

| NOname a răspuns (pentru raluk27):

Nu cred că are rost să continuăm această discuție. Avem concepții foarte diferite legate de acest subiect.

Însă vreau să-ți spun doar atât, când iubești pe cineva și există atracție, cel puțin în cazul meu este așa, nu există scârbă și nu e nimic murdar sau înjositor în a săruta până și cele mai intime părţi ale corpului partenerului (decât dacă îți plantezi singură această idee în cap, încătușându-te). Doar îl iubești, nu? Sau măcar îl placi foarte mult (altfel nu ai fi cu el). Și ți-e drag cu totul, nu numai de la brâu în sus. Și așa cum cu drag și dezinvolt îți săruți copilul pe funduleț, fără nici un pic de repulsie, așa îl săruți și pe partener pe orice parte a corpului, fără să ți se pară ceva nepermis, murdar sau înjositor.
Este ceva foarte intim și frumos, ceva ce o faci cu plăcere și multă dorință și dăruire (dacă nu ar fi așa, nici nu cred că ar avea rost s-o faci). Bineînțeles, condiția este să fie persoana potrivită.

Dar asta e părerea mea. Eu te las cu a ta, care e posibil să se schimbe cu experiență și vârstă și după ce vei iubi cu adevărat. Pentru că din moment ce ți-e scârbă, e clar că încă n-ai făcut-o. Nu are cum să-ți fie scârbă de cineva pe care îl iubești. Îl accepți cu totul. Sau cel puțin așa mi se pare firesc.

Și poate nu ți-ai dat seama și n-a fost cu rea intenție, dar atât tu, cât și alți câțiva utilizatori, de la care aș cam avea pretenții, ați murdărit ceva ce nu ați experimentat vreodată, nu aveți nici o idee cu ce se mănâncă, cu toate astea v-ați permis să vorbiți despre acest lucru, făcându-l să pară o anomalie, perversiune chiar, jignind în acest fel peste 90% dintre adulți, care îl practică și nu au nici o problemă cu asta, cu toate că rar ating acest subiect în public (ține de intimitate). De aici și intervenția mea de la început. Vorbiți despre ceva ce nu cunoașteți și îi dați o conotație negativă, care tinde să umilească chiar, punându-vă în lumină favorabilă (credeți voi). Nu mi se pare deloc ok. Dar să trecem peste...

Cred că nu ne rămâne decât să picăm de acord că suntem în dezacord și să încheiem această discuție. Numai bine.

| raluk27 a răspuns (pentru Flav):

Nu ma contrazic absolut deloc.
1. Dupa cum am spus, indirect m-ai catalogat drept frustrata. "o buna parte ce critica un anumit tip de sex, ii consider frustrati", eu criticam practicarea sexului oral, deci prin deductie logica eu as fi frustrata.
2.Cred ca nu ai inteles ideea. Da, sunt obsedati sexual, da, ii consider si ii voi considera astfel, dar daca vad unul pe strada, nu o sa arunci cu pietre in el sau nu o sa-l iau la bataie. Cum ai spus si tu, nu iti plac homosexualii, dar ceea ce fac e treaba lor.
3.Link-ul pe care ti l-am dat are o foarte mare relevanta si in nici un caz nu are treaba cu dex-ul. Am vrut sa-ti arat ca nu e doar parerea unei frustrate. Ceea ce ai afirmat tu, este iar o chestiune generala, mai exact o problema de calificare a notiunii de "viata sexuala imbelsugata". Asta ce inseamna? Sa faci sex in toata gaurile posibile sau sa faci sex normal de 3 ori pe zi sau mai mult?
4.Si daca partenera pe care o iubesti nu e de acord cu chestia asta? Ti-ar mai pasa atunci?
5.Nu stiam ca a face sex oral e ceva ataaaat de profund. Sa inteleg ca iti trebuie o dispozitie speciala, un fel de transa laughing Si lasa-ma ca ceea ce se face in dormitor ramane acolo. Toti spun asa, dar stai sa vezi cand iti da iubita papucii.
6. Ia deseneaza-mi! Ce poate sa insemna altceva? Aaa, ceva profund, care depaseste capacitatea de intelegere rolling on the floor
Nu ma intereseaza sexul oral la femei. Discutia era despre sexul oral practicat de femei, barbatilor.
7. Nu vad delirul. Nu stiam ca saruntand o icoana, poti face bani. In ce consta comercialul? Daca faci parte din tagma baietilor destepti, rationali (adica ateii) prefer sa nu continuam discutia.
Cand te apuca alte chestii urgente, pentru care trebuie sa mergi la toaleta, nu cred ca te lingi sau te pupi undeva, ci folosesti hartia igienica happy Dar mai stii ce contorsionisti sunt unii. Deci comparatia ta e mai mult decat irelevanta.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu e corect.

Nici un ban (are rol de numeral)
Niciun caz (are rol de adj pronominal)

Esti tare la limba romana :)) ca frana de barca.
http://scri.ro/niciun-sau-nici-un-603.html

| Flav a răspuns (pentru raluk27):

Ultimul comentariu, ca nu fac parte din tagma baietilor destepti si rationali:
1. ''o buna parte ce critica un anumit tip de sex, ii consider frustrati" - precum observi, n-am generalizat complet. Pacat ca nu pot ingrosa ca pe yahoo, ca sa intelegi.
2. La ce fel ai vorbit, vorbesti, imi dai impresia ca esti o tipa peste 20 de ani, care a avut in viata ei 2-3 tipi, care atunci cand pleaca de acasa ii zice mamicuta sa aiba grija cu cine umbla, ca maica sunt multi golani pe strada.
3. ''Toti spun asa, dar stai sa vezi cand iti da iubita papucii.'' - asta e conceptie imatura. Daca balta are broaste, nu inseamna ca-n balta exista numai broaste. Exact ca o pustoaica ce zice ca TOTI barbatii sunt porci, fiindca a indraznit s-o paraseasca nu stiu ce print.
4. Degeaba folosesti cu mine smiley-uri precum ''laughing'' sau ''rolling on the floor'', ca nu-ti ridica audienta la replica, ci te fac mai putin credibila sau copilaroasa.
5. Nu te intereseaza sexul oral la femei? Pai cand zici sex oral, nu inseamna numai de-a satisface barbatul. Vezi, tu aici ai o problema. Tu esti stramtorata de chestia asta, intrigata. Privesti doar pe-o carare. Sexul oral se practica de ambele sexe. Poate asa bine cum un tip se lauda, uite-o pe aia ce fel mi-a su...-o, asa bine si-o femeie poate zici: ''fata, tu stii ce scufundari face tipu'?''. It's the same thing.

Si, ca o ultima parere, una directa, pe care mi-o permit: esti o fata necoapta.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Http://scri.ro/niciun-sau-nici-un-603.html
In propozitia mea: "nu ai absolut nici un drept", acel UN e numeral. Ca puteam sa spun 7 drepturi.
Hai jet!

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Si cazuri pot fi mai multe...
Ai sfeclit-o, recunoaste laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru IMC90):

"Minte-ne in alta parte laughing" Unde ma in alta parte, pai cine o crede, doar pe aici mai sunt copii creduli. rolling on the floor Stai sa-i simpta gustul si pe urma sa te tii drace rolling on the floor

| IMC90 a răspuns (pentru Hombre):

Ahahahahahaha rolling on the floor

| Hombre a răspuns (pentru raluk27):

"Oamenii astia, obsedatii sexual, impotentii care au nevoie de stimulari suplimentare, astia vor sex oral. Nu li se ridica decat daca le-o "gadila" una."
Nu e adevarat eu fac sex oral de placere si-l practic de vreo 25 de ani. Lasa ca si tie iti trece inversunarea e mult pana il faci odata pe urma iti da-i drumul si dupa ce ti-ai facut rodajul nu te mai opresti.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru Hombre):

Crezi ca daca aveam vreo dorinta aprinsa sa-i "simt" gustul mai tineam toata polologhia asta? Te cred ca ai cunoscut fete mai "speciale" la viata ta, sau ca ai avut nevoie de stimulari suplimentare, dar e bine sa nu generalizezi. Daca ai vreun argument pertinent, te rog sa-l comunici, daca nu, vezi-ti de treaba.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nu vad ce legatura au cazurile in discutie.
Ce parte din "conjunctie + numeral" nu ai inteles? Daca vrei iti mai dau 10 link-uri sau preferi sa iti explic ce inseamna fiecare parte de vorbire? Inteleg ca nu mai ai de ce sa te legi, dar chiar asa! Ti-am mai zis ca pererea ta este (pentru mine) egala cu 0.

| raluk27 a răspuns (pentru Flav):

Iar bati campii.
1. Hai sa-ti explic pe intelesul tau: din aceasta buna parte, fac parte si eu (pentru ca am criticat sexul oral), deci indirect ma numesc frustrata, in conceptia ta. Nu te-am acuzat de generalizare.
2.Nu vad ce relevanta are, ca am 20, 40 sau 60 de ani. Si nu vad ce importanta are numarul tipilor din viata mea. Oricum, n-am practicat sexul oral cu nimeni, si ma doare fix in 14 daca ma crezi sau nu.
3. Never trust men. Bine zicea cineva!
4.Nu asta era scopul, si pur si simplu m-a amuzat teribil replica ta, cum ca sexul oral tine de ceva interior.
5.Nu ma intereseaza, pentru ca intrebarea a fost adresata de o fata/ femeie, care vrea sa ii faca sex oral unui tip. Stiu ca sexul oral se practica reciproc, numai ca din pacate, fata e considerata m.ista, iar baiatul mare armasar.
Si ca o ultima replica: nu vad de ce procesul de maturizare sta intr-o forma (anormala) de sex.

| raluk27 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Chestia ca "atat timp cat il/o iubesti, orice e permis", mi se pare cel mai prost argument. Pai ce te faci daca intr-o zi dai peste o urofila, sau mai rau, o scatofila? Ii accepti toate fanteziile dor pentru ca va iubiti. S-o creada mutu!
Dupa cum se observa, nu exista nici un argument suficient de bun pentru a practica sexul oral. De ce ii numesc obsedati? Pt ca practica o forma anormala de sex, undeva in sinea lor sunt constienti de asta si in ciuda acestui lucru incearca sa-i convinga pe altii (numindu-i frustrati, incuiati, imaturi etc etc) ca trebuie inclus in normalitate.
Cum am spus, fiecare cu preferintele lui, dar daca incepem cu atacuri de genul "cine nu face ca mine e un prost", atunci prelungim discutia, numindu-i pe cei care practica astfel de chestii obsedati (obsedati atat de dorintele, placerile si fanteziile lor, cat si de ideea de a-i convinge pe altii sa faca la fel).
Zicea un user ca daca iubesti o persoana, ii iubesti fiecare parte a corpului. Bun, dar o iubesti tot cu partea corespunzatoare a corpului tau. Mai exact: gura cu gura, fundul cu fundul. (si aici am folosit termenul generic).
Cand fiecare o face NUMAI cu partenerul sau, e alta discutie. Ar insemna prin absurd ca fiecare sa aiba doar un singur partener toata viata. Si crezi ca e posibil asa ceva? Daca o tipa are in medie 5-6 prieteni in existenta ei, si face sex oral fiecaruia, cum ai vedea chestia asta?
Eu am luat ipoteza in care tipa are copii. Poti sa te speli cu 7 bureti, dar psihic vorbind, stiind ce obscenitati a facut aseara, crezi ca se simte ok? Poate, daca e vreo nesimtita.
Cand eram mica nu puneam gura, pentru ca stiam ca si in saliva exista microbi. Si presupunand ca as fi facut-o era sange (ceea ce e mult mai curat decat orice secretie provenita din partile intime) si era al meu (deci nu i-as fi pus pe altii sa o faca).
N-am sa incep discutia cu ateii, pentru ca nu era vorba despre asta si pentru ca nu am chef sa incep o astfel de conversatie.
La Biserica, poti sa pupi crucea sau nu. Nu e o chestie de care sa depinda fericirea in cuplu. Daca o saruti e chestiune de cateva secunde, nu zeci de minute. Apoi saliva nu vine din parti intime ale corpului. Si in final, exagerezi, pentru ca n-am vazut niciodata sa se prelinga efectiv saliva de pe cruci si icoane.

| raluk27 a răspuns (pentru Hombre):

O explicatie mai proasta n-ai gasit? Nu s-a nascut barbatul care sa ma convinga sa fac asa ceva, si mai ales sa ma "educe" in acest sens. Esti total lipsit de originalitate si de idei proprii. Si o calugarita e mai interesanta. Ai preluat o chestie de la altii, si o postezi aici ca replica "inteligenta".

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu exista constructia aia, e doar in capul tau si e ilogica.
Tu ai spus : ''nici un drept''
Corect era ''niciun drept'', pen'ca niciun este adjectiv pronominal negativ in cazul asta, care, conform DOOM2, se scrie într-un singur cuvânt.
Arunca o privire in dex daca eu nu-ti inspir incredere:
http://dexonline.ro/articol/Niciun_sau_nici_un%3F

Vezi in tabel, ce scrie clar ca e gresit, si ce nu...

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Exista constructia despre care am spus si asta: Există, totuşi, şi situaţii în care putem alege între cele două variante. Alegerea e în funcţie de intenţia comunicării, de prezenţa sau absenţa unui substrat retoric. La o întrebare ca:
-Mai e vreun măr?
putem răspunde:
-Nu mai e niciunul. (atunci cînd intenţia e de a informa, sec, neutru. Sau:
-Nu mai e nici unul. (atunci cînd substratul retoric e „fantastic, nici măcar unul!")

Sursa http://www.pruteanu.ro/4doarovorba/emis-s-007-niciun.htm

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Urmareste blogul asta, care mi se pare foarte bun :
http://diacritica.wordpress.com/2010/02/06/nici-un-niciun/

''F.M. spune:
07/02/2010 la 11:31 am

E greu, în ciuda tuturor explicaţiilor, şi, ca în mai toată scrierea românească, trebuie să te iei şi după ureche, şi-apoi … sauve qui peut!

Nu am niciun creion: nici un creion galben, nici un creion roşu.
Nu mai am nici un creion. ("Mai" sugerează "nici măcar")
Nu a venit niciunul: nici unul blond, nici unul brunet.

M-aş fi bucurat să vină colindătorii, dar n-a venit niciunul.
M-aş fi bucurat să vină colindătorii, dar n-a venit nici unul. (nici măcar unul)
Astea două sunt la fel, dar scrierea depinde de rostire.

Eu zic că, pentru a fi sigur că nu te urechează nimeni, să introduci "măcar", acolo unde e cazul. Dacă, însă, trebuie să scrii după dictare … n-ai decât să intri în mintea celui ce dictează.
… şi, DA, "Ce-aveţi, băi, v-aţi tâmpit?".''

Asta ar trebui sa te aduca pe calea cea dreapta :))
P.S: Nu mai fii asa incordata si sobra, ca n-ai de ce sa-mi demonstrezi nimic. Chiar tu ziceai ca n-am opinii pertinente =))

| Hombre a răspuns (pentru raluk27):

"O explicatie mai proasta n-ai gasit? Nu s-a nascut barbatul care sa ma convinga sa fac asa ceva, si mai ales sa ma "educe" in acest sens." Ce naiva esti, nu trebuie sa te convinga nimeni, o vei face tu, macar din curiozitate, barbatul nu trebuie decat sa te incurajze. Tu ai impresia ca eu am covins pe cineva, niciodata, doar le-am dat de inteles. Cand am facut-o prima data era una mai mare ca mine, profesionista si m-a luat cu fulgi cu tot si recunosc ca am fost destul de stangaci chiar jenant pentru mine, acum privesc asta ca pe ceva firesc. Nu ma impresioneaza absolut deloc asa cum vad la tine si faci atata caz. Acum ca sa-ti dau si ceva dreptate nu generalizez, sunt destui cei care nu o fac. Apropo fotbalul nu-mi place insa berea da mai ales vinul si femeile.

| Malphas a răspuns (pentru raluk27):

Cand o iei intre buci, nu e rusine mare? Vrei sa stii ceva despre sexul oral? Iti inalbeste dintii! Stii de ce? Sperma contine fosfor. Pasta de dinti are extract de fosfor spermatozoitic. Plus ca, sperma odata ajunsa in organism, ajuta la regenerarea globulelor albe, care te feresc de HIV/SIDA. De ce crezi ca multi au murit de SIDA? Fiindca n-au facut sex oral, de ce? Erau ca tine, traiau dupa conceptiile comunistilor; organismul slabeste mult, durerile te strapung, la tot ce te gandesti, e, sa te impusti cat mai repede. In fine. Mai bine ia madularul in gura, acum cat nu-i prea tarziu si ne vei raspunde dintr-un cosciug. Da-l pe la dinti, pe limba mult sa elimini toate bacteriile. Da-ti pe buze cu el ca ti le volumineaza. Da-ti cu sperma pe par sa ii dea un volum mai mare plus stralucire. Pur si simplu apuca penisul ala si bate-te cu el pana iti vine mintea la cap si iti dispar conceptiile astea de comunista.

Răspuns utilizator avertizat
| Flav a răspuns (pentru raluk27):

Fara a ma depune intr-o situatie conflictuala cu tine, nu sunt de acord cu ceea ce ai zis. Raspunsul user-ului @Noname, cu care nu ma inteleg de altfel, mi se pare chiar extrem de bun.
Sa enumeram putin observatiile de la care privesti gresit:
1. Tu vorbesti de sexul oral practicat de femei. Sa spunem faptul ca sexul oral este atat la barbati, cat si la femei. Aceasta placere poate fi reciproca.
2. Tu acuzi si dai in altii, dar afirmi faptul ca aceasta este o pervesiune sexuala. In privinta ta, poate fi o perversiune sexuala. Asa cum a spus si NoName, fiecare-si stabileste limitele placerii.
3. Nu stau sa-ti fac educatie sexuala, nu vreau sa inclini ca am scopul asta. Dar eu-ti spun ca, la consultarea unui psiholog, specializat poate si-n sexualitate, majoritatea dintre ei iti vor spune ca aceste lucruri sunt ok, ca ele nu pot fi considerate ''gesturi salbatice.''
4. De exemplu, eu nu consider ceva normal sexul anal intr-o relatie. Aici vorbim de amor. Dar, nu-i acuz pe cei care o fac. Poate inca nu mi-am intrecut eu anumite limite, poate am prejudecatii, principii ambiguu sau limitate. Poate ca nu consider necesar. Poate ca nu vreau. Dar toti acesti de ''poate'', nu ma fac sa acuz pe cei ce abordeaza acest ''sex'' in viata conjugala.
5. Sexul oral este un subiect tabu. Ce intra in dormitor, nu mai iese. Daca nu-l faci, nu vad pentru ce sa acuzi, sa dai in stanga si-n dreapta. Nu te bagi, si-am incheiat povestea. Fiecare are viata lui sexuala, fiecare si-o asterne, impreuna cu partenerul/partenera.
Personal, consider ca o buna parte ce critica un anumit tip de sex, sunt frustrati. Pe altii ii consider limitati, ca-si impun bariere. Fix ca unii care il iau pe ''nu'' in brate, fara sa stie despre ce e vorba. Pe mine ma amuza, cateodata, astfel de situatii. Iar asta fiindca EU, impreuna cu EA, decidem chestiile in pat, EU, impreuna cu EA, hotaram daca sa intrecem anumite faze ale placerii. Ceilalti pot sa behaie cat vor. EU nu stau la fundul altora sa vad ce fac, fiindca nu ma intereseaza. A acuza sexul oral, este ca si cum ai acuza si homosexualii, de care nu-mi sunt deloc simpatici. Dar, e decizia lor, sa fie sanatosi. Atat, si nimic mai mult. Fiecare-si dedice placerea. In rest, sunt vorbe, frustrari, invidii, neimpliniri, barfa.

| Hombre a răspuns:

Sigur ca asa nu te dau pe spate, consideri pozitia de infrânta sau umilire dar iti propun una de egalitate, pe verticala in jacuzzi si-mi vei fi recunoscatoare, dar sa nu spui niciodata ca a mai spus-o alti inaintea ta si întotdeauna e loc pentru altceva decat ceea ce stiai. Te ţuc si te astept la balaceala.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns:

Iti dai seama cata ipocrizie e in raspunsurile de aici, nu? laughing
mai bine taceau din gura.

| IMC90 a răspuns:

La spovedanie le spala popa la gura... cu busuioc! rolling on the floor

| IMC90 a răspuns:

Tu vad ca esti pocaita laughing

''Doi golani pătrund noaptea în dormitorul călugăriţelor de la un schit. Din întuneric se aude vocea uneia dintre ele:
- Iartă-i, Doamne, că nu ştiu ce fac!
- Taci din gură, zise cea de lângă ea, al meu ştie...''

| XXXL a răspuns (pentru IMC90):

a treia ar fi dorit sa comenteze si ea ceva dar nu putea deoarece gura ei era ocupata de alte treburi

| TuPeistU a răspuns:

Dupa numele tau de pe TPU sa inteleg ca esti expertalaughing

| Spartanul07 a răspuns:

Eu ca baiat nup. da nu cred ca e timpul mai asteaptabig grin

| raluk27 a răspuns:

Nu, nici daca as avea 10 ani de relatie. Ever never!

Răspuns utilizator avertizat
| drhotzu a răspuns:

Unde e problema daca ii faci la prima intalnire?
sexul la prima sau a doua intalnire are o conotatie proasta doar in capul vostru, fetelor, cand ai auzit un baiat care sa spuna: frate eu nu ma mai intalnesc cu asta, aseara a fost a 2-a intalnire si m-a *** toata noaptea... nu pot sa stau cu o fata ca asta!
NU! un baiat nu o sa spuna niciodata asta! pentru baieti, mai ales pentru adolescenti, sexul este un drog si cu atat mai mult cand este facut bine si des, si nu ma refer la dragoste ci la *** pana ramane fara respiratie, pana i se inrosesc *******. cum spuneam sexul este un drog si voi aveti avantajul: pentru ca "you have the pussy you make the rules!"
concluzia iti apartine!

| gabytz18 a răspuns (pentru drhotzu):

Sa inteleg k avem aceleasi gusturi in materie de comedie thinking, am recunoscut fragmentulhee hee)

| babyalexa a răspuns (pentru gabytz18):

Si eulaughing))

| drhotzu a răspuns (pentru gabytz18):

Yep big grin
viva la stand-up revolution!

| NonEinstein a răspuns (pentru drhotzu):

1.Invată să scrii corect din punct de vedere literar.
2.Cred că dacă tot ai pus stelute, macar pune.le corespunzător.(ex.s*x) că altfel nu intelege toata lumea la ce vrei să te referi cu 100000 de steluţe.Şi tu in prima fază ai scris "sexul" fară steluţe şi doar dupa l.ai acoperit, ceea ce mi se pare foarte prostesc, părerea mea.
4."sexul este un drog" fi şi tu puţin mai original dacă vrei sa iţi susţi opinea, cu argumentele tale, lasa.l pe guess who in pace.
5.Tot ce mi.a placut in raspunsul tău a fost ultima propozitie, restul e pointless.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fete ai pus intrebarea, nu? eu am boala pe calugarite, cum le prinde cum le potcovesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cum este sa fii jignit? Nu iti convine gata, te pui pe replici de pitipoance. De cand te intereseaza pe tine ce fac altii in dormitoarele lor? Asa te-a crescut mama ta? Sa critici in stanga si in dreapta pentru niste chestii de care habar n-ai? Traieste in lumea ta, dar controleaza-ti cuvintele, unele ganduri e bine sa le tii pentru tine. Tu habar n-ai ca acum ne contrazici la ceva ce este extrem de normal. Dar tu fiind crescuta cu conceptii de comunista, ti se pare foarte normal ce gandesti tu. Nu e deloc asa, mai ales cand ajungi sa jignesti miliarde de oameni. Se vede ca nu iti dai seama despre ce vorbesti. Nici nu stiu cati ani ani, dar daca esti femeie, e grav! Trebuie sa te duci la un psihiatru. Apropo, nu prea am cum sa imi fac laba, sunt fata happy

| bogdan72 a răspuns:

E foarte realtiv. Daca ai gasit pe cineva care crezi ca merita si te iubeste si tine la tine, de ce nu? Daca nu, exista riscul de a iti crea o imagine urata ("curva" etc etc) doar pentru ca ai facut cui nu trebuie. Nu pot sa iti raspund, pentru ca sunt baiat laughing, dar sa stii ca nu conteaza decat ce simti!

| myruna2012 a răspuns:

Eu stiu ca pana acum femeile/domnisoarele care au o relatie de 6 luni au incredere in partenerul lor pentru ca daca nu aveau pana acum nu mai erau cu ei.

Deci da, as face chiar si sex vaginal!

| dreamgirl94 a răspuns:

Depinde...nu stiu ce e cu fetele din ziua de azi..parca daca astepti 6 luni esti mai sfanta oh go on. poti face si dupa o luna daca poti avea incredere in baiat ca nu da cu papagalul.te simti mai impacata daca o faci dupa 6 luni?laughingcrezi ca cineva te judeca altfel daca faci asta dupa 6 luni?

| NonEinstein a răspuns:

Da,clar(mă rog eu sunt baiat, dar da)

| hunterr a răspuns:

Vrei sa discutam despre sex?

| angeldevil_7103 a răspuns:

E absolut scarbos nu stiu ce vedeti atractiv la a suge p*** serios.Nu ati supt destul de la mamele voastre?

| raluk27 a răspuns (pentru angeldevil_7103):

Observati ca cei care sar cel mai mult sunt baietii?
N-am vazut fete care sa militeze cu asemenea inversunare pentru sexul oral.
De ce? Pt ca majoritatea baietilor care vor sex oral sunt niste impotenti obsedati.

| Hombre a răspuns (pentru raluk27):

"N-am vazut fete care sa militeze cu asemenea inversunare pentru sexul oral."
Stiu ele de ce tace, pentru ca o face si merge pe principiul "Vorba multa saracia omului" ele vor fapte nu vorbe. Doar tu nici nu taci nici nu o faci, hotarestete o data. Apropo sa-mi spui cum e dupa ce o faci.

| PisicutaaMica a răspuns:

Da logic si dupa o luna as face

| sweetsunrise a răspuns:

Eu dupa 6 luni nici nu facusem dragoste dupa cu prietenl meu, dar sex orallaughing)..Acum avem 3 ani impreuna si nu ii fac..Eu una cred ca sexul oral e o prostiee. Acum daca tu te simti sigura pe tine si ai incredere in partenerul tau ca nu o sa se duca sa povesteasca lui x si lui y ca ce i-ai facut tu e totul ok.Fa ce simtii tu ca trebuie sa faci.Te pup:*

| Adinutsaa13 a răspuns:

Nu draga mea nulaughing