| Fleur a întrebat:

Ati inselat vreodata? Daca da, cum a fost? Ati avut remuscari dupa? A aflat iubitul(a)? V-ati despartit?; Daca nu, de ce?hee hee

Răspuns Câştigător
| lovenotsex a răspuns:

Nu chiar daca aveam ocazia sau starea sa o fac. Dar consider ca acest lucru tine de iubire si respect reciproc. Daca faci acest lucru si iubesti su esti iubit bineinteles, te vei simti aiurea. Daca vrei sa se aiba incredere in tine, trebuie sa oferi ce ceri. O relatie bazata pe tradare si minciuna este sau devine o iubire superficiala, de forma.De fiecare data cand am simtit ca am nevoie de ceva nou sau doresc pe alta am comunicat, am discutat, consider ca e mai bine decat sa ascunzi sa traiesti in minciuna, nu te respecti in primul rand pe tine insuti. Dar am 2 prieteni care is impreuna de ceva vreme, la un moment dat el a insela-to pe ea, la betie, dar ea la iertat, iar de atunci ei se inteleg nemaipomenit, el desigur a regretat si a suportat consecintele, dar acum sunt fericiti, prin iubire au trecut peste aceasta problema aiurea. Te sfatuiesc daca vrei sa ai o relatie ok sa te gandesti inainte sa te pui in loc persoanei de langa tine.

14 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu, nu am inselat niciodata.
Cand ma implic intr-o relatie tin la persoana respectiva si pur si simplu nu pot sa fac asta, daca nu`mi mai place, il parasesc.
Nu am de ce sa-l insel.

| Hmmmm a răspuns:

Nu am inselat niciodata.
daca simti nevoia sa ii faci asta partenerului inseamna ca a disparut acea iubire, acel respect fata d el. fara respect si fara iubire nu merita sa continui o relatie.mereu am pus capat unei relatii daca am simtit nevoia sa insel, mereu am facut-o inainte sa insel.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mda am inselat si-o daca a aflat ce sa-i fac?laughingi-am zis in fata ca cel cu acre l-am inselat de mult mai tare decat el simplu dar infine in situatia mea nici nu mai tineam la el si nici nu era frumos laughing

eu l-am folosit sa scap de unu deci...

| Emma a răspuns:

Nu am inselathappy
Nu mi se pare deloc normal acest lucrustraight face
Cum nici mie nu mi-ar conveni nu vr sa fac nici altuia asta'winking

| Dan a răspuns:

Nu, am fost eu inselat!

| Crs a răspuns:

Da, o singura data.
pai cum sa fie. interesant. il inselasem cu un fost prieten la care ink mai tineam si nu ne vorbisem de un an big grinlaughing
la inceput mi-a parut rau. dar. acum nu mai regret happy
nu a aflat niciodata ca l-am inselat,
acum nu mai suntem impreuna dar din alte motive.

| swet girl 22 a răspuns:

Da l-am inselat ca altfel nu puteam sa scap de el.nu regret nimic.acum scapasi de el

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Intrebarile aste anul isi au rostul, atata timp cat tu intrebi „ti-ai inselat vri-o data iubitul/iubita?"Atata timp cat iubesti cu adevarat pe cineva, cum naiba poti sa inseli? Sa imi explice si mie cineva? Mai oameni buni voi nu cred ca stiti sensul cuvantului a iubi! Daca iubesti pe cineva nu ai cum sa inseli! Cum Dumnezeu as putea eun insela pe cel cu care adorm in gand, pe cel care il visez noaptea, pe cel care atunci cand il vad simt cum imi bate inima mai tare, pe cel care, atunci cand e cu mine ma simt completa, simt ca nu mai am nevoie de nimic? Chiar imi e mila de voi, chiar nu stiti ce inseama sa iubesti!

| Missy_4676 a răspuns:

Da am inselat.Cum sa fie.ca o aventura, care a trecut. Am avut remuscari, mai ales in momentele cand vorbeam si trebuia sa ii spun:" Nu o sa gresesc niciodata!", nu a aflat, dar nu mai suntem impreuna.

| Fleur explică:

Intrebarea am pus-o din curiozitate. acum va voi zice parerea mea: cand iti inseli iubitul/a inseamna ca relatia nu mai merge ok. asa ca mai bine sa pui capat relatiei. va spun cat se sincer se poate ca nu mi-am inselat niciodata iubitul si nici nu o voi face. am o relatie ce se bazeaza pe iubire, nu pe minciuna. am intrebat, din cauza ca multe persoane ma intrebaa: ti-ai inselat iubitul?( avand in vedere faptul ca el e plecat din tara pentru a lucra) si daca zic nuh. mi se spune inapoi: nu se poate.

| Daniel TM a răspuns:

Nu. Pentru ca nu e ok. Daca vrei incredere trebuie sa oferi incredere.

| ralukutzza a răspuns:

Da de ce sa nu recunosc am inselat si a aflat cel pe care l'am inselat a fost simplu ca mie mi-a fost asa sa ii spun si l'am lasat sa afle si dupa ce a aflat m-a sunat si mi-a zis nu mai suntem imp de azi...si mi-am dat seama si d atunci au trecut 6 luni si nu am mai vb cu el...eu l'am uitat nu am avut nici o remuscare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider inselatul o lasitate din partea celui care inseala, si din partea celui care accepta.Esti las ca nu ai avut curaj sa spui ce simti pentru altcineva, esti las pentru ca ai mintit, sau ti-a fost frica de reactia partenerului.Si cei care accepta sa fie inselati isi merita din plin soarta. Odata ce s-a intamplat, se va intampla si de acum incolo. Ori te desparti de partener si dupa ai libertate, ori accepti ca simti ceva pentru el si acesta este doar un moft.Si odata ce ai inselat inseamna ca esti nesatisfacut(emotional, fizic)de partener.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inselat niciodata si nici nu o voi face...
Dar daca vei insela vei avea remuscari, bineinteleshappy mai ales daca ti la persoana respectiva. Iar daca el|ea te iubeste se va simti furat, absolut aiurea!straight face. va suferihappy