| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Ati suferit vreodata din dragoste?

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

"Ati suferit vreodata din dragoste?" gen "Pana acum cumva ati respirat?"... Toata lumea sufera, fiecare in felul lui dar toti suferim, din simplu fapt ca sunt in viata, traim si fiecare actiune a noastra pe parcursul unei zile, este gestionata de sentimente. Unii plang, unii beau, altii fumeaza, altii se drogheaza, altii sar din floare in floare doar sa isi ascunda durerea. Take care!

47 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine nu a suferit măcar o dată înseamnă că nu a fost îndrăgostit cu adevărat!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cine N-A suferit (ma refer la adulti)?

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Da=((. Pentru primul prieten. Sia cum mai sufar, dar cu timpul o sa treaca =((. Si din suferinta asta s-a nascut si blogul meu(daca vrei sa arunci o privire are poezii si texte scrise d emine pentru tipul respectiv): http://jurnaluluneiadolescente-dewtza.blogspot.com/

| Cypronge a răspuns:

Daca ai iubit atuncea ai si suferit cand ai pierdut persoana care credeai ca te iubeste la fel cum o iubesti si tu. Dar poti gasi consolare in faptul ca cineva tea iubit odata si asa cum ai fost odata iubit sti ca poti si a 2 oara.

| forever4you a răspuns:

Da am suferit...si inca sufarcryingdar inca invat sa uitbig grinam fost fericita alaturi de el acum fiecare parte buna trebuie sa aiba si un proastasad

| Mao a răspuns:

Da, de doua ori. Tu?
Numai bine! :]

| haiZI a răspuns:

Nu mi s-a intamplat.De obicei dupa ce trec printr-o despartire nu am o perioada de pauza, in care sunt confuz, nedumerit in ceea ce ma priveste.Trec mai departe.pa

| haiZI a răspuns:

M-am obisnuit sa ofer 99% tot ce am si 1%imi las ca marja de eroare.Sincer pot spune ca am incredere deplina intr-o persoana dar tot imi ramane o mica urma de indoiala in adancul sufetului. Posibil sa fie un mare defect sau o modalitate care te ajuta sa treci mai usor prin viata.pa

| Sara2 a răspuns:

Normal, si doare al dracu de tare sad

| pwp a răspuns:

Da sad
cand a plecat din scoala profesorul de care eram indragostita sad

pa-pa

| princess_9789 a răspuns:

D, dar am invatat sa scriu durerile in nisip si bucuriile in stanca. Ce i drept, orict de tare ar bate vantul, reusesc sa vad suprema durere, si ma inteapa in suflet cau n ghimpe, apoi vad bucuriile si urlu de fericire.Si uite asa trece omul dintr o extrema in cealalta. Dar nu i nimic...Astazi cazi, maine te ridici! Capul sus orice ar fi! Nu s-au terminat baietii si nici fetele.Fiecare relatie e deosebita in felul ei.Am suferit enormsadSi inca mai sufar...sad

| Ciresikaaa a răspuns:

Da o data...

| ĄŇÐİ a răspuns:

In fiecare zi...

| claudia_6048 a răspuns:

Da si e cel mai groaznic lucru care ti se poate intampla vreodatalaughing

| anaaa13 a răspuns:

Da, si e oribil...

| micurutza2005 a răspuns:

Da cine nu a suferit ...este destul de greu sa treci peste situatie, dar daca ai putin control asupra ta atunci totul se rezolva mai repede, incearca sa te controlezi sa nu mai dai frau liber sentimentelor asa de tare, sa fi mai logica sa realizezi ca asa suferind nu ajungi nicaieri si nu iti foloseste la nimic, incearca sa iti ocupi cat mai variat timpul si mai mult ca sa nu ai timp sa te gandesti la suferinta asta, uita nu te mai gandi asa des si ridica-te si mergi mai departe viata nu se termina cu o dragoste pierduta sau neimplinita, intotdeauna exista un motiv pentru care nu e cum ai dorit dragostea ta si acel motiv chiar daca nu il stii este in avantajul tau Dumnezeu stie de ce le aseaza pe toate in aceasta ordine sau mod, poate ca iti va da ceva mult mai bun pentru care sa nu suferi ci sa fi fericita pentru ca EL nu vrea sa suferi ci sa fi fericita iar suferinta ti-o provoci sau o faci tu cu mana ta nerenuntand la ceva care nu e bun si nu merge bine pentru tine si iti aduce suferinta, asa ca incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca asta e si sa mergi mai departe fara sa mai suferi din aceasta dragoste neimpartasita asa cum ai vrea din partea partenerului (banuiesc ca el te face sa suferi si tu nu mai poti de dragul lui si suferi, asta arata cat esti de nesigura pe tine, ca nu te respecti si nu iti dai valoare mai mare si te lasi dusa de val in directii aiurea in viata ) pune punct suferintei, tu conduci creierul si sufletul nu ele pe tine, fi tare happy

| eagleeye a răspuns:

Cora nu uita urmatoarele : Fericirea este doar o clipa trecatoare dintr-o suferinta! Nu invers!

| ProjectJackpot a răspuns:

Cred ca o sa pun piciorul in prag. Ce-am de pierdut?!

| DeEeA_2049 a răspuns:

Uneori simt ca ar fi fost mai bine ca dragostea sa nu existe...

| SteauaROsie a răspuns:

Eu ca baiat am suferit la maxim
am si plans

dar ghici pentru cine
pentru o proasta...

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Eu sufar in fiecare zi dupa elcrying

| mircea a răspuns:

Daca te referi la dragostea aceea, fireasca de la anii tineretii, da am suferit. Mai greu este cu dragostea cealalta pentru ceilalti, carora de cele mai multe ori nu le putem oferii nici macar putina alinare. Pentru ca suferinta lor nu este si a noastra.

| cornel a răspuns:

Fiecare persoana suferahappy

| mynna27 a răspuns:

Daaaaaaaa

cam fiecare persoana sufera din dragoste

happyhappyhappyhappy:

| Andreea_6422 a răspuns:

Nu.

| theorizer a răspuns:

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ramai in spatiul tau!
Intr-o despartire unul sufera iar celalalt se hraneste cu suferinta acestuia. Daca cel care sufera ar fi destul de puternic incat sa nu-si tradeze sentimentele, atunci suferinta ar fi impartasita (asa cum a fost impartasita candva iubirea waiting )

| hgfdsa a răspuns:

Da, si nu mai vreau sa mai traiesc inca o data asta!

| karina_5950 a răspuns:

Da am suferit foarte mult dupa primul meu iubit.Si acum mi-a trecut. Dar am plans pana numai aveam lacrimi.Si acum imi dau seama ca nu trebuia sa plang dupa un idiot

| ovialex9 a răspuns:

Am avut o iubita am suferit odata. Nu mai vreau sa mai sufarcrying!