| Oto1515 a întrebat:

Atunci cand esti indragostit pentru prima oara ce simti?
Eu nu ma recunosc, nu stiu ce se intampla cu mine!
Cand e langa mine ma pierd ma doare burta si incep sa tremur. Sunt foarte timida si emotiva... Cred ca ma place si el dar...
Uitati ce s-a intamplat si spuneti-mi o parere sau un sfat:
Deci locuesc in londra si vorbesc engleza la nivel medium poate mai mult. E un baiat pe caare il cheama Ben e foarte dragut si amuzant! El e popular iar eu nu sad.
In ultima vreme se uita la mine in continu si eu incerc sa nu ma uit la el pentru ca imi e rusine sad
Toata ora de muzica ma privit deja colegi au cam observat si cred ca nu vrea sa stie ca ma place.
La dirigentie a stat in fata mea toti stateam in picioare ca ne pregateam de urmatoarea ora di se uita in ochii mei au incrput sa imi tremure pisioarele si simtiam ca o sa cad sad
Apoi la desen a fost dat afara din clasa si se uita la mine de pe un geam cand a intrat in clasa se tot plimba si mam uit la el. Iar el a venit si a spus de 4 ori daca ma poate ajuda eu am spus ca nu iar o prietena i-a spus sa plece iar el a zis ca de ce mai uit la el! Mam simtit foarte penibil!
Apoi cand am plecat acasa pe hol ne'am privit in ochi iar eu am fugit... ( amondoi suntem in a8a si scuze de greselile de scriere dar nu mai scriu de mult in romaneste si am cam uitat sin gramatica )

2 răspunsuri:
| AndreisiMaicum a răspuns:

Imi peste destul de greu sa raspund la asta dar daca vrei sa afli mai multe poti sa iei o carte INSEMNARILE UNEI PUSTOAICE sau (in engleza) DORK DIERIES.
Este vorba de o fata cam de varsta ta si cam in aceeeasi sitoatie este amuzanta, captivanta, de dragoste etc poate ti-ar placea.

| spekeps44 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar cred ca ai vreo 12. Ei bine daca el are tot 12 ani poti sa uiti de romantisme cum vezi prin filme. Mergi pe ideea ca ati putea fi doar prieteni, incearca sa il cunosti mai bine sa iesiti dupa ore intr-un parc, fi mai sigura pe tine, da-i o mica dovada ca si tie iti place de el si cand prinzi momentul cand sunteti singuri apropie-te de el dar nu il saruta si priveste-l in ochi, daca ii place de tine o sa te sarute el. Dar trebuie sa te gandesti ca e posibil sa nu te placa sau din cauza varstei sa nu fiti impreuna acum. Oricum gandeste-te ca la varsta ta nu e nimic mai special decat un simplu sarut intr-o relatie si nu ai ce ppierde daca nu va fi cu tine toti incearca sa prinzi momentul cand sunteti singur, apropie-te de el, vorbeste cu el pe la scoala si fa ce ti-am zis cand ramaneti singuri.