| mystik a întrebat:

Atunci cind simti ca sufletul iti plinge, cind simti acel nod in git care nu te lasa sa respiri, cind golul din stomac pare a fi o piatra care te apasa si te tine de parca vrea sa-ti scoata ultima rasuflare, cind toate gindurile duc spre el, oricit nu te-ai zbate, nu ti-ai explica singura ca nu mai este posibil, nu exista cale de intoarcere... Ce faci cu dorul? De-ar fi macar sa intri intr-o farmacie sa-ti iai ceva anti-dor si sa uiti, dar nu poti, nu sunt inventate asa pastile.

Cum lupti cu acest sentiment distrugator? A gasi altul nu prea merge, am incercat, si e mai rau. Incerc sa evit orice gind, sa arat tuturor ca sunt ok, dar imi dau seama ca ma mint singura pe mine. Ce alt remediu as putea gasi?

Răspuns Câştigător
| butterfly:X a răspuns:

Asa sunt si eucryinguneori dragostea e asasad km ca tine sunt si.incerc sa uit insa toate gandurile ma duce l el! trec prin unele locuri si-mi aduc aminte ca, candva eram cu el! plang, as vrea sa ma distrug singura sa uit, asqlt doar melodii triste pentru ca nu pot asqlta altceva, si ma uit p pozele noastre.eu am avut o poveste de dragoste tare ciudata si ne am iubit mult! ne am tot despartit si ne am tot impakt insa acum stiu ca despartirea noastra a fost definitiva! Inima mea il vrea doar p el! incerc sa l uit insa nu pot! totul imi aduce aminte de el. timpul mi-a furat tot ce aveam.sadmi e asa greu fara el insa incerc sa ma obisnuiesc cu gandul ca nu vom mai fi niciodta impreuna! deseori imi dau lacrimile, ii resping pe toti baietii pentru el si cand aud ca el are prietena(insa nu stiu cat e de adevarat)! Acum, fara el totul e gol fara el.eu am gresit cu noi 2 si lacrimile acum nu au cum sa mi l aduca inapoi!cryingink il iubesc dupa 3 saptamani de despartire... dar gata fetelor, sa nu mai plangem! o sa ne strangem visele si amintirile si o sa le arunk printre nori! nu merita nici1 baiat sa plangem pentru el! eu acum incerc sa uit.sa trec peste! doar timpul le mai poate rezolva pe toate!cryingcrying

6 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Doamne crying( esti la fel ca mine sad asa sunt si eu sad. incerc sa imi gasesc pe alta dar nu mergesad. o vreau inapoi pe ea sad. dar nu stiu daca se mai poatesad. eu i-am cerut sa ne impacam si sa fim iar impreuna chiar daca ea sta cu altul acumsad. imi e greu sa o vad in fiecare zi cu altu ca se saruta si se tin de mana sad. e foarte greusad.

la tine daca el nu sta cu alta incearca sa te impaci cu el. daca ati gresit si v-ati despartit puteti invata din greseala anterioada si sa nu o mai faceti. daca va iubiti eu zic sa fiti inapoi impreunahappy. e cel mai frumos lucru. eu as vrea dar nu cred ca se mai poate chiar daca ma chinuii sa o recastigsad. e foarte greusad. am iubit-o foarte mult si o iubesc foarte mult incasad. nu fa prostia de a nu incerca sa te impaci cu elhappy. incearca si pe urma vezi ce iesehappy. si nu te lasa daca el zice nuhappy sunt sigur ca te iubeste si acum happy.

Iti urez succes si sa fi fericita big hug iti doresc sa te impaci cu el.

| Deeiu a răspuns:

Off Doamne sad
tot ce-ti pot spune e ca trebuie sa fi optimista si sa speri ca intr-o buna zii il vei uita si ca vei gasi o persoana mai potrivita decat cel pe care l-ai pierdut.
Viata merge inainte si noi traim in prezent, nu in trecut happy
exista prietenii si poate unul/una dintre ei ii poti spune ce simti. golu' din suflet, poate acea persoana te va ajuta sa-l uiti si-ti va fi aproape la greu si bine happy
take care kiss si te rog frumos : fii optimista! arata-le celor din jur ca poti reusi, arata-le cat ii iubesti.in lumea asta exista mai multe persoane care merita iubirea ta, nu numai una singurasad

| Dana_8418 a răspuns:

Saluthappy...si eu intampin aceasta problema uneori dar ma gandesc asa: se gandeste si el la mine? sau nu? are rost sa suferi pentru. cine nu merita? nustraight face asa ca imi ocup timpul liber cu prietenii ies prin parc nu-mi las timp neocupat ca sa nu ma gandeschee hee sper ca te-am ajutat macar putin:p

| vasiledumitru a răspuns:

Incerci sa te simti bine, incerci sa faci sa treaca dorul, gatesti faci curatenie, faci o plimbare, si Dumnezeu vede ca incerci si El te ajuta sa fii fericita.

| Narfundo a răspuns:

Incearca sa zambesti^_^. Gaseste intotdeauna partea amuzanta a lucrurilorhappy. Am trecut si eu prin ce treci tu.Controleazate:.

| GdX a răspuns:

Beau apa ca sa se duca nodul din gat si sa umplu golul din stomac.