| anonim_4396 a întrebat:

Atzi invata vreodata ceva din sfaturile celor d aici? ati urmat vreodata vreun sfat? daca da cum a fost?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cand cer un sfat o fac la modul de sondaj,sa vad cum gandesc altii,caci de multe ori pot exagera,iar ceilalti, care sunt obiectivi, ma pot lamuri!

De urmat un sfat o fac numai daca mi se pare corect!

| gigiro a răspuns:

Ai adresat o intrebare foarte buna, te felicit! Aici e aici.Foarte multi scriu ca au probleme, ne roaga sa-i ajutam.si de fapt ei nu au cu adevarat nevoie de ajutorul TPU-ului. Te rog frumos sa observi ce raspunsuri primesc funde si ai sa te convingi. Cand cineva face morala,cand da un raspuns corect, dar care nu e acceptat de adresant nici macar nu e luat in consideratie. Degeaba incerci sa deschizi ochii cuiva, degeaba.Problema e ca de exemplu, daca o fata face sex de la 12 ani si cere sfaturi, va lua in considerare sfaturile date tot de pustoice de 12 ani care sunt intr-o situatie asemanatoare.In ultimul timp,nivelul site-ului a scazut foarte mult,semn ca e vizitat de persoane care nu au ce face, se plictisesc. E pacat ca e asa, poate ca sunt cu adevarat oameni care asteapta sfaturi.dar nu de la neaveniti.Sa auzim de bine, si poate vor veni si intrebarile si problemele serioase.

| Mao a răspuns:

Nu am primit niciodata un sfat calumea, care sa ma ajute, pentru ca nu am cerut. Am vrut sa invat totul pe cont propriu, sa-mi urmez propriile sfaturi si sa ajung undeva. In 99% din cazuri merge. Dar tu?

| zuzu a răspuns:

In general da. de aia le-am cerut sa le urmez xD. si da. m`au ajutat:d

| vOdK a răspuns:

Bună! mersi de răspunsul la intr mea! acum status meu de mess e " nu poti avea ceva ce nu e al tau! (By INLOVE)". pai eu unul nu ma ghidez dupa parerile de aici sau dupa sfaturi, pur si simplu vreau sa vad daca si altii gandesc ca si mine daca imi scriu lucruri legate de ideea pe care o am si eu in cap cand scriu "o problemă". de cele mai multe ori sfaturile sunt firesti si vin de la sine deci unele nu iti ofera prea multă „noutate„! pup. papa!