| anonim_4396 a întrebat:

Aveti niste sfaturi despre masturbare? Sau niste metode mai placute.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Când am mai mult timp la dispoziţie îmi place să mă masturbez la duş. Ma aşez jos şi las să curgă doar un firicel de apă. Când îmi atinge clitorisul simt că explodez. E foarte excitant. Când sunt aproape de orgasm îndepărtez duşul ca să prelungesc plăcerea pe care o simt. Când nu mai pot şi ajung la orgasm este cea mai intensă senzaţie. Nici cu iubitul meu nu am orgasm aşa de intens." (21 de ani, într-o relaţie)
"Când am câte o zi grea, seara mă relaxez sub duş, iar la final îmi place să ma masturbez ca să scap de stres şi tensiune. La final, când sunt complet relaxată, măresc presiunea apei, iau duşul şi îl plimb pe tot corpul lăsând apa să mă mângâie. Apoi mă concentrez pe zona cea mai importantă. Ţin duşul la câţiva centimetri de clitoris şi îl las să curgă aşa până ajung la orgasm. Uneori mai folosesc şi degetul, dar de obicei nu este nevoie. Am orgasm în câteva minute." (25 de ani, singură)
"În cadă mă simt cel mai bine şi tot aici îmi place să mă masturbez, mai ales când ştiu că soţul meu e în camera alătura şi poate intra oricând în baie. Ma excită să ştiu că pot fi surprinsă oricând de el. De obicei ma aşez cu picioarele desfăcute exact sub robinet şi dau drumul la apă cu presiune maximă. Apa caldă care îmi cade pe clitoris mă excită atât de tare că într-un minut am orgasm foarte puternic." (31 de ani, căsătorită)
"Imi place să mă masturbez în cadă, dar nu folosesc duşul, cum am citit că fac alte femei. Nu mi se pare atât de excitant. Tot cu degetele reuşesc să am cel mai puternic orgasm, iar apa din cadă este cel mai bun lubrifiant." (29 de ani, singură)
"Nu am nevoie de vibrator de când am descoperit periuţa de dinţi electrică. Partea de jos vibrează foarte plăcut şi este rezistentă la apă, aşa că mă masturbez des cu ea. Scot capătul periuţei, introduc restul în vagin şi în acelaşi timp ţin duşul îndreptat spre clitoris. Nimic nu e mai excitant de atât."

| Anamaria4321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si te dezvirginezi in acest fel?

| Anamaria4321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuu

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cu cutitul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ehnicile de masturbare au fost dintotdeauna un subiect tabu. Un tabu pe care noi vom incerca sa il spargem.
Saptamana aceasta a aterizat in redactia noastra o carte mare, groasa si roz: Raportul Hite. Noul studiu Hite despre sexualitatea feminina. A zburat din mana-n mana (zabovind la unii mai mult decat la altii) si a sfarsit intr-un final pe biroul meu, rasfoita de toata lumea si indoita la un anumit capitol, semn ca toate kudicele pudice din redactie cititsera respectivele pagini, desi una n-ar recunoaste nici cu satarul deasupra gatlejului.

In consecinta, in aceasta saptamana, m-am gandit sa va fac o scurta prezentare a tipurilor de masturbare, asa cum sunt ele descrise in cartea mai sus mentionata. Zice tanti asta care a scris cartea ca ar exista sase tipuri de masturbare la femei, fiecare cu ‘nspe subtipuri despre care nu va voi vorbi – va invit sa cititi cartea pentru ca merita cu adevarat. Dar aveti grija! E cam greu de pitit in posetuta fiindca e ditamai ceaslovul.
Tipul I – Cu ochii in tavan
Tehnici de masturbare
Prima tehnica de masturbare este are mare legatura cu pozitia in care femeia s-a obisnuit de secole incoace sa-si primeasca portia de penetrare. Probabil si de aici popularitatea coplesitoare a acestea pozitii: 73% din femeile care se masturbeaza isi mangaie zona genitala cu mana in timp ce stau intinse pe spate. Exista variatiuni pe aceasta tema care presupun folosirea obiectelor contondente si/sau trepidante, dar ideea de baza ramane stabile: rotile in sus, mintea la distanta si mainile la subsol.
Va voi oferi la fiecare tip de orgasm cate o marturisire desprinsa din paginile cartii ce analizeaza tehnicile de masturbare despre care am vorbit. Recunosc, le-am ales intentionat!
Baba si vibratorul
"Da, imi place sa ma masturbez, cateodata planuiesc acest lucru si abia astept sa am ocazia sa-l fac. Dar e doar din ratiuni fizice, zilele astea, ca si perioadele in care iubitul meu ar fi plecat. Acum imbatranesc (am saizeci de ani) si ma masturbez atunci cand simt nevoia de asa ceva. Am incercat mai multe feluri de stimulare, mai ales in ultimii ani, dar cred ca m-am oprit la tehnica vibrator-pe-clitoris, pe care-l inchei imediat ce ating punctul culminant. Cu degetul: imi folosesc degetul mijlociu. De asemenea, gumele de la creioane erau placate cand eram foarte tanara, pentru ca pareau potrivite pentru clitoris. Pot sa-mi aduc aminte si de momentul in care am folosit o miscare de ciupire a clitorisului".(Raportul Hite. Noul studiu Hite despre sexualitatea feminina, Shere Hite, editura Nemira, 2008)

Citeste: http://www.kudika.ro/......-faci.html
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
Tipul II – Broscuta
5.5% dintre femeile care se masturbeaza prefera sa se intinda pe burta folosind aceleasi tehnici ca suratele de la tipul I, insa cu deosebirea ca majoritatea reprezentantelor timpului I prefer sa-si tina picioarele apropiate, spre deosebire de primele care le arunca in stanga si respectiv in dreapta.

Zburand spre orgasm

"Secventa: imi pun un prosop pe pat, pun vibratorul pe el, cu pulsatorul indreptat in sus (pulsatorul are o cupa de cauciuc de aproximativ trei cm in diametru). Ung pulsatorul inainte de a incepe. Apoi ma intind in liniste, pe burta, cu mainile si picioarele in V, avand pulsatorul in dreptul muntelui lui Venus. Nu-mi folosesc deloc mainile pana cand se apropie orgasmul, cand misc vibratorul usor, cu mana stanga, ca sa fie exact la locul potrivit. Chiar inainte de orgasm, mainile si gatul imi devin rigide. Mainile se ridica in aer cu putin timp inainte de a-mi misca mana stanga, pentru a manipula vibratorul la momentul critic." (Raportul Hite. Noul studiu Hite despre sexualitatea feminina, Shere Hite, editura Nemira, 2008)
Tipul III – Look, no hands!
Tehnici de masturbare
Cele 4% femei care se incadreaza in acest tip au o afinitate pentru accesorii. Nu, nu va ganditi la nebunii, zanaticelor! Acestea folosesc ca adjuvant o perna sau un alt obiect moale. Seamana foarte mult cu cele din tipul II (tot pozitia broscutei), numai ca nu isi folosesc deloc mainile, preferand sa execute majoritatea miscarilor din pelvis, aceasta fiind cea mai intanita tehnica de masturbare.

Citeste: http://www.kudika.ro/......-faci.html
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai totul aici:
http://www.kudika.ro/......-faci.html
FUNDA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te dezvirginezi
Dezvirginarea se face la contact sexual cu penisul

| 6684464 a răspuns:

Asa intrebari... rolling on the floor
Imi place de voi, ma faceti sa rad... rolling on the floor
Regizorii trebuie sa dea pe la site-urile astea. rolling on the floor

| Eduard196 a răspuns:

Da Anamaria. Am un sfat legat de masturbare care e cel putin pentru baieti teribil de greu de realizat. Nu o mai face! Daca te-ai invatat asa s-ar putea sa iti fie foarte greu dar lupta pentru asta. Masturbarea pe langa faptul ca iti consuma multa energie sexuala care ar putea fi folosita in alte scopuri, te face sa iti urmaresti doar satisfacerea propriilor pofte si nu sa urmaresti sa iti satisfaci partenerul. Crede-ma ca si eu fac asta dar cand am o perioada mai lunga in care ma abtin devin altfel. Am mintea mai agera si sunt mai receptiv la ce am de facut pentru ca am energie inmagazinata in corp. pe langa asta faptul de a reusi odata sa te abtii cand ai o pofta de aia serioasa iti da o stare mult mai buna in pielea ta. te simti invingator asupravpoftelor tale care te distrug. Daca vei activitati mai placute poti sa te inscrii voluntar in organizatii care ajuta oamenii. Mare satisfactie ai atunci cand vezi ca un om zambeste si se bucura ca tu l-ai ajutat.Si mai ales sa il auzi cum iti multumeste si iti ureaza noroc in viata si sa fii sanatos si fericit. Fa treaba asta iar pofta de masturbare o sa scada serios. Masturbarea scurteaza viata. Binefacerea o lungeste si ti-o face si mai fericita. iti garantez asta