| Daria a întrebat:

Azi am aflat ca baiatul de care sunt indragostita nu ma place.sad -l-a intrebat prietena mea, impreuna cu o colega care il place si ea. Dar se comporta frumos cu mine, ma tachineaza si se uita in ochii mei fix.Sunt foarte trista, n-am cum sa il uit pentru ca il vad in fiecare zi, in fiecare pauza.sad
Ceva sfaturi...va rog?

Răspuns Câştigător
| DenisaBiluta a răspuns:

Nu te place? si ce daca! asta inseamna ca nu te merita, lasa`l in pace nu`i mai spune nimic. daca poti ar fi bine sa nu mai vorbesti deloc cu el decat daca te intreaba de vorbahappyo sa gasesti baieti care sa te placa asa cum esti, baieti mult mai de treaba ca acesta de care iti place tiehappystai linistita si impaca`te ca ideea ca nu te place asa e cel mai bine.vezi`ti de scoala si lasa`l pe el in paceoh go on

8 răspunsuri:
| Nobodyy a răspuns:

E clar. Daca a intrebat o tipa care il place inseamna ca probabil ea e geloasa pentru ca te place si nu vrea sa aflii. Iar ce spui tu acolo.inseamna ca flirteaza cu tine.Nu mereu cand un baiat flirteaza vrea si o realtie sau neaparat ca te place deci nu stiu ce sa zic.Depinde cat de departe ajunge flirtul. Oricum eu zic sa il intrebi chiar tu daca te place si stiu ca va fi greu dar trebuie sa iti faci curaj.probabil va merita.Si daca nu poti face to face. E mai usor pe mess sau la telefon. Oricum eu zic sa nu ai incredere in fata care il place. Sper sa te ajute.~Yoni

| PinkTerror a răspuns:

Da traieste-ti vioata... esti inca mica vor mai venii si alti pe care o sa ii placi, o sa vina si alti care te vor place(a... niciodata nu am fost bun la asta) ideea e ca viata merge inaintewinking

| dnxbv a răspuns:

Ba, ce raspunsuri laughing
da' v-ati facut filozofi cu totii?!

| Nikolas28 a răspuns:

Buna Daria.Prima data si prima data e scoala ta pe primul plan si in al doilea rand familia care te sustine si dupa aceea iti faci ganduri care cel putin pe mine m-ar obosi sa alerg dupa asa ceva.Inceraca sa nu mai fii visatoare si plina de iluzii. Inceraca sa vezi realitatea asa cum este si trebuie sa iei lucrurile asa cum sunt ele in preajma ta.De baietii o sa ste saturihappy. o sa vezi! si mai ales ca ziceai ca tipul care iti place tie este neindragosrit de tine si vrea doar sa-ti dai tu seama ca tie iti place de del si el se umfla in pene.Eu zic sa stai linistita ca nu se merita sa faci nimic parerea mea. Daca crezi tu ca e bine nu stiu atunci fa cum crezi tu de cuvvinta si vezi ce se poate rezolva. Intra inseama cu el, fi mai activa cand il vezi si nu te lasa.Eu iti urez multa bafta si ai grija de sufletul tau pa

| Karinna1 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi situatie cam acum 6 luni. eram innebunta dupa un baiat, imi era fost coleg am asteptat dupa el un an jumate. Pana la urma am vorbit eu cu el, pentru ca fiecare imi zicea altceva ca vrea sa fie cu mine, altii ca nu vrea, si la maju lui mi-am luat inima in dinti si am vb, si mi-ai zis ca mai bine ramanem prieteni, amici... am fost foarte suparata si in mai putin de o saptamana pot sa zis ca l-am uitat nu mai simt ce am simtit pentru el, desi cand il vad imi amintesc toate clipele frumoase impreuna. desi chiar la maju lui dupa ce ma vb m-a sarutat. happy

Incearka sa vb tu cu el, i-al la o plimbare sa fiti numai voi doi.nu colegele tale si vezi tie ce iti zice si spune-i ca iti place de el happysi daca iti da un raspuns negativ fi tare baieti mai suntwinking iti zic toate acestea din propia experientza happy suuces! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu e bine sa pui o fata sa intrbe un baiat daca il place...Baiatul nu-i va zice NEVER la prietenele acelei pesoanne X de care ai intrebat cel mai bine e sail intrebi chiar tu. e mai bine asa.

Succes. :*

| edyyoo a răspuns:

Unii baieti nu spun altor fete ce simt...
Poate el te place...
Dar nu a vrut sa o spuna...

| NappA a răspuns:

O iubire nu trece decat cu o alta iubirewinking