| Danutul22 a întrebat:

Bai,deci...urmeaza ceva gen..telenovela amoroasa laughing Paaai,acum mult timp eram prieten foarte bun cu o fata, adica eram gen...de nedespartit. La un momentdat am vrut sa fim impreuna, eu imi faceam planuri ce sa zic..cum sa zic si la un momentdat un stranger a devenit iubitul ei laughing eram gen: WTF,WHO THE HELL ARE YOU? si legatura noastra s-a racit. Acum,ei s-au despartit si de atunci ea e cam suparatra,cam izolota si ne-comunicativa sad intr-un fel imi e mila de ea si in alt fel sunt fericit ca s-au despartit laughing acum,stiu ca e sansa mea, sa fiu impreuna cu ea, faza e ca..nu stiu ce sa fac,cum sa o abordez,adica tin la ea,ceva imi spune ca si ea tine la mine, dar nu e ca orice fata, nu vreau sa risc sa o pierd. astept sfaturi si normal ca ofer funda -.- ( varstele sunt de 18 respectiv 19 ani)

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Apropie-te din nou de ea si cauta sa-i aduci din nou zambetul pe buze.
Nu-mi place faptul ca in timp ce va faceati planuri sa fiti impreuna,ea a gasit de cuviinta ca un altul a fost mai bun decat tine si a hotarat sa fie cu el,ceea ce inseamna ca tine numai la prietenia voastra,nu si la tine ca mascul.
Adica,te-a cam bagat in friend zone.
Ca sa iesi,acum,apropiindu-te de ea,discuta efectiv amical si cald cu ea,dar cere-i parerea si despre colega cutare pe care o stie si ea,cere-i parerea despre o alta fata si vezi cum reactioneaza.
Dupa un timp,nu din prima.
Initial,adu-i zambetul pe buze,calmeaz-o,adu-o la starea ei dintotdeauna si cand veti fi mai bine,poti sa-i pui o intrebare si despre o alta fata,care posibil sa-ti placa.
Daca iti da cele mai bune sfaturi si nu se supara,ca o sora buna sa spunem, nu ai sanse, ti-o spun cu tot regretul.
Daca se supara, e bine.
Iti ceri scuze sau o saruti direct si ii spui ca acum n-o mai lasi pe mana nimanui, pe ea o vrei si pe niciuna alta!
happy

| Danutul22 explică (pentru greece12):

Nu era ceva gen un complot maleficlaughing eu doar ma gandeam cum sa o abordez, nu alta ceva ^.^

| greece12 a răspuns (pentru Danutul22):

Nu ti-am descris un complot malefic, ci exact modul in care sa te apropii din nou de ea.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Ajut-o sa treaca peste si safie fata care era inainte sa se desparta de baiatul respectiv. Sigur o sa aprecieze daca o ajuti sa treaca peste. Desi e posibil sa te bage in "friend zone" asa ca fa asta intr-un mod mai dulce si mai romantic. Afla de la prieteni de ce s-au despartit, ce nu a facut ala bine si fa tu ce isi dorea ea. Bafta.

| Waffen18 a răspuns:

Pai daca era sa fiti impreuna probabil iti spunea atunci, facea ea primul pas, nu astepta de la tine, si mai ales ca s-a combinat cu altul... fata te-a bagat in friend zone laughing

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Buna happy, in asemenea situatii, fetele iubesc ceva ce sa le ofere un sprijin prietenesc. Eu propun sa actionez intr-un mod mai diferit, adica sa-i faci o surpriza spunandu-i o gluma, poti sa ii spui ceva de genu" numar pana la 3 si esti fericita". Scopul tau este de a ii demonstra ca este o persoana mai buna ca fostul' ei si ca ii vei oferi o sansa spre fericire.Fii atent, fetele sunt foarte smechere )). Bafta!