| Marcelino a întrebat:

Baieti, ce intelegeti voi prin a agata o fata? Fetelor, voua va place ideea?

Răspuns Câştigător
| loredanna a răspuns:

A te baga in vorba in seama cu ea? si dc sa nu ne placa? altfel cum neam mai lega prietenii? dar suna cam urat a agata

13 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

In loc de "a agata" suna mai bine " a cuceri"winking

| Sigmund a răspuns:

A agata o fata inseamna a o cuceri, a o face sa se indragosteasca de tine, sau macar sa te placa, sa iesiti impreuna, si chestii de genul asta.

| Miha a răspuns:

Mie una nu-mi place termenul astastraight face
E cam aiurea...adica noi suntem pesti dintr-un acvariu si ei trebuie sa ne agate? Am mai auzit o intrebare de genul ''Cum fac rost de gagica'?'DE ce baieti cred ca toate fetele suntem c**** si cadem foarte usor in bratele lor?
De asta e greu sa fi femeiebig grin
Bye:*

| gabrielgypps a răspuns:

Femeile fac intotdeauna o selectie intre barbatii disponibili in jurul ei, de multe ori cauta lucruri instinctiv, la fel ca barbatii de altfel. femeilor li se poate parea atragator la un barbat, mirosul lui, forma corpului, inaltimea, felul cum se misca, felul cum vorbeste, felul cum priveste, felul cum danseaza, cum este privit de ceilalti barbati. toate acestea trebuie sa demonstreze ca el este superior celorlalti sau cel putin ca nu este inferior. apoi ele mai cauta atentie si protectie, cel ce le ofera acest lucru are intaietate.
concluzie, noi baietii ne straduim sa parem atragatori in ochii cat mai multor femei, daca reusim sa le atragem atentia, sa ne zambeasca si sa converseze cu noi inseamna ca suntem niste barbati superiori. femeilor le place sa fie agatate, findca li se recunoaste frumusetea in primul rand, si le creste inima cand sunt alese dintre celelalte fete, mai ales de un barbat atragator. asa se formeaza cuplurile dominante, cel mai bun o alege pe cea mai buna. si numai la oameni, la animale in general.

| ~p!$iii~ a răspuns:

Iachstraight face scarbosstraight face adica bai daca iti place o fta scoateti din vocabulat cuv "agatat" suna libidinosstraight face ftele vor fapte prin care arati ca le iubesti. nu doar vorbe, sau un fluierat dupa o fusta scurtahappy

Răspuns utilizator avertizat
| loredanna a răspuns:

Xonhlxo...eu cred ca ne place la toate sa fluiere baietii dupa noi.ma simt mult mai bine in pielea mea si ma mandresc mai bine decat sa huiduie? trage tu concluzia

| catty443 a răspuns:

Pai laughing depinde cum ma "agata cineva"
majoritatea fetelor sunt bucuroase cand un baiat se uita insistent la ele, daca vrei sa "agati" o fata, cred ca ar fi mai bine s`o faci prin intermediu unui prieten comun, daca aveti. cere`i id`u, nr de telefon si imprieteniti`va. poti sa te uiti insistent la ea, cateodata merge happy

| virusalbviolet a răspuns:

Pai mai bine suna sa cuceresti dacat sa spui ca agati.

Sa fim seriosi caci nu te duci sa agati ca pe un peste la pescuit rolling on the floor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o agate si sa o duca unde vor ( sa se puna pe relatie si apoi sa mearga in pat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai atrage atentia asupra lui

| stefana_4274 a răspuns:

Cred ca e OK.Adik si eu vreau sa agat un baiat.Chiar daca sunt fata deci mi se par OK