| Pikabu19 a întrebat:

Baieti! Sunteti impreuna cu o fata de ceva timp si va intelegeti,totul merge super,tineti mult unul la celalat,dar se imbolnaveste de diabet( adica fara dulciuri ca-i fac rau, eventual ajunge sa faca injectii cu insulina de 4 ori pe zi, sau ia pastile). Ce se intampla din momentul ala, o mai iubiti la fel? Va despartiti de ea? O iubiti mai mult si aveti mai multa grija de ea sau va bagati picioarele si cautati o gagica sanatoasa?laughing Ganditi-va ca nu veti mai putea sa mancati dulciuri impreuna, sau alte chestii care ii fac rau.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Diabetul se poate dobandi si din cauze de stres, mostenit genetic pur simplu sa fie din cauza sistemului imunitar nu are legatura directa cu a manca zahar, sa fim seriosi daca de la o boala o lasi aia chiar nu e iubire, nu vad a manca dulciuri vreun scop al vieti, poti manca legume, fructe ce sunt mai sanatoase, chiar nu m-ar interesa diabetul ei

| Drimmero a răspuns:

O boala poate sa anuleze iubirea? Nici intr-un caz nu poate sa faca asta! Este logic ca o voi iubi indiferent!

| floringabor a răspuns (pentru Drimmero):

Foarte adevarat ca daca iubesti, aceasta boala nu poate inlatura iubirea

| Florentina9210 a răspuns:

Daca iubesc o persoana din tot sufletul meu, nu o voi lasa. As fi ipocrita sa o las la greu. Nu asta sta in caracterul meu.
Deoarece, as putea fi si eu oricand in locul acelei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea înseamnă sacrificiu. Iubirea nu stă în păpat de prăjiturele, ingrămădeli în pat, și etc. Astea-s gesturi de afecțiune. Gestul suprem de iubire e sacrificiul. Poți s-o iubești dacă tu crezi că poți renunța la mâncatul dulciurilor împreună și dacă te poți adapta condiției ei. Dacă nu poți. degeaba i-ai zis "te iubesc" până acum.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Nu imi dau seama daca faci un sondaj de opinie sau faci parte din cuplul care trece printr-o tragedie (de ori ce fel ar fi ea)
Fiecare persoana reactioneaza altfel, in general decizia este data de mult mai multi factori decat cei precizati de tine.
Faptul ca razi dupa intrebare ma face sa cred ca este doar curiozitate. Faptul ca dai detalii exact ma face sa cred ca ar putea fi mai mult decat o curiozitate. Astept detalii ca sa stiu cum te pot ajuta.

| SorinelF86 a răspuns:

Dulciurile in ziua de azi sunt destul de nesanatoase si daca nu ai nici o problema medicala, nu asta e problema. cat despre faptul ca stai cu cineva bolnav de o anumita boala, depinde de cum o afecteaza pe ea boala, poate sa o schimbe la nivel psihic si sa nu mai fie persoana de care te-ai indragostit si pur si simplu nu va mai intelegeti,

| floringabor a răspuns:

Sexul oral poate vindeca diabetul

| floringabor a răspuns:

Sperma contine vitamine si suplimente alimentare (lactoza, zinc.etc.), iar acele globule din sperma numite spermatozizi sunt antidiabetice daca sperma se inghite. Pentru o femeie care are diabet, cea mai buna solutie de a scapa cat mai repede de diabet este sexul oral

| cristinutza07 a răspuns:

Daca ți la ea putin ( nu pot sa spun ca o iubesti, fiindcă in ziua de astazi nu mai exista dragoste ), eu spun ca poți sa treci peste aceasta problema. Daca ai fii tu in locul fetei ce ai face? Eu cred ca mâncatul dulciurilor împreuna se poate înlocui cu alta activitate mult mai ok

| Pikabu19 explică:

Eu sunt fata

| floringabor a răspuns (pentru Pikabu19):

Daca esti fata, cea mai buna solutie de a scapa acel baiat de diabet este sa spermeze pe corpul tau si apoi sa o linga de pe el

| Pikabu19 explică:

Eu sunt fata

| Pikabu19 explică:

Am vrut sa vad si parerile altor baieti, sa vad cum gandesc altii.

| Pikabu19 explică:

Aoleulaughing)) eu sunt fata cu diabetul

| floringabor a răspuns (pentru Pikabu19):

Atunci cea mai buna solutie de a scapa de diabet este sa ii faci oral la acel baiat

| Lawliet14 a răspuns (pentru floringabor):

Ce prostii pe tine!

| floringabor a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu e nici o prostie. Medici au constatat ca sperma vindeca diabetul