| RazvanNestian a întrebat:

Baietii cand se masturbeaza este normal sa iasa sperma?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, asa este normal. dar daca la tine nu iasă, este o cauză. Ori esti prea mic 12, 14 ani, ori o faci des.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal sa iasa sperma. Daca esti prea mic si nu iese nimic, trebuie sa abandonezi operatiunea asta, pana mai cresti, ca strici jucaria!

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da. Insa acest lucru se intampla doar dupa o anumita varsta, de regula dupa implinirea varstei de 13-14 ani, adica in momentul in care organele de reproducere barbatesti s-au maturizat.

| mihai69 a răspuns:

Desigur, cu condiția ca ei să fi ajuns la maturitatea sexuală.

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal sa iasa sperma in urma masturbarii.

| RazvanNestian explică:

Si cand imi dau seama daca organele mele s au maturizat? Am 14 ani

| xTheMalware a răspuns:

Eu cred ca tu nu stii scopul masturbarii? :S sad