| anonim_4396 a întrebat:

Barbatul de care ne place isi da seama ca suntem indragostite de el? ma refer daca isi poate da seama dupa privire (asta ma intereseaza foarte mult) dupa zambet. iar daca el nu ne iubeste isi da seama sau aceste gesturi transmise de noi sunt ignorate?
alte semne/gesturi care le facem cand suntem indragostite si le facem inconstient si de are barbatul isi da seama ca noi suntem indragostite cam care ar fi?
un barbat poate fi cucerit cu o privire si un zambet?

9 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Depinde de bărbat, nu toți interpretează semnele în același mod. De obicei privirea spune multe, dar bărbații nu prea pun așa mare accent pe semnele astea, ei sunt mai mult -metoda directă-.
Când este atras, îi pasă mai mult de semnele pe care le dai.
Poate fi, de ce nu? dar depinde de cum îl privești și de cum îi zâmbești

| ardei795 a răspuns:

Eu sunt baiat si imi dau de multe ori seama daca o fata ma place, dar nu spun nimic happy
Si baietii pot fi cuceriti cu o privire si-un zambet, dar depinde de la baiat la baiat cum simte toate astea.

| ardei795 a răspuns:

Imi dau seama*

| Eastwood a răspuns:

Da isi poate da seama.
Unii barbati pot fi cuceriti cu un zambet, cu privirea doar sa-i ademenesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una dintre cele mai des intalnite idei preconcepute ale femeilor in legătura cu bărbații ar fi ca aceștia pot citi gânduri...

| Eduard196 a răspuns:

Unii isi dau seama altii nu. depinde de barbat si de ce fel de semne ii da fata. Sunt si unii care ar vrea ca fata sa vina la ei si sa le spuna ce simt pentru ei

| TeckTonik997 a răspuns:

Depinde de el, oricum e plezneala, fiecare interpreteaza gesturile diferit... daca vrei ca el sa stie ca il placi ar fi mai ok sa faci ceva mai inteligent decat sa te uiti la el si sa zambesti. Poate o sa te considere cam ciudata...

| Iyulia3712 a răspuns:

Depinde de cat de priceput e barbatul in materie de femei. Exista unii barbati intr-adevar foarte experimentati care citesc o femeie imediat si exista altii mai prostuti care nu le recunosc imediat pe potentialele femei care ar putea sa ii placa...

| rvsmady a răspuns:

Salut bianca. De obicei isi da seama, dupa privire ca iti sclipesc ochii cand il vezi, te poti abtine sa nu zambesti cand il vezi? (cred ca nu). oricine isi da seama nu numai acela de care esti indragostita, dar mai nou barbati nu prea mai stiu ce sunt alea sentimente, si daca vede ca o fata este cum se zice in limba dupa el o sa ajunga sa isi bata joc de ea, asta in cazul in care este trecut peste 18 ani happy
Alte semne: vorbesti tot timpul de el.
Il privesti fixa
Te tulburi daca il vezi ca vorbeste cu alta fata adica esti geloasa
nu sti ce sa faci sa fi incentru atentiei
Referitor la ultima ta intrebare, draga mea nu stiu ce sa zic despre cucerirea cu o privire si un zambet, eu am crezut in dragoste la prima vedere si mi sa adeverit depinde de noroc ce sa zic. mult succes te pup:*