| lovenotsex a întrebat:

Bigamie.Cum comentati, ce parere aveti? Ati practica?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Nu. Consider ca atunci cand iubesti cu adevarat o persoana te casatoresti cu ea, si nu te mai gandesti la altcineva, iar daca te gandesti inseamna ca nu are ros sa faci acest pas.Deci nu, nu sunt de acord, cu atat mai putin sa practic asa ceva, e o prostiewinking

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Multumesc si eu tie pentru fundutawinking

| Азбука a răspuns:

Daca te tine buzunarul, treci la musulmani, iti tragi cateva cadane sexoase, si sa vezi viata pe tine laughing

| stresu a răspuns:

Aici este vorba de concepttia generalizata privind "normalitatea". Unii cercetatori considera ca oamenii nu pot fi monogami prin natura lor, pe cand altii spun ca se poate. In realitate, difera de la caz la caz.
Daca unii considera ca e normal sa aiba 2 neveste\soti, toata lumea e majora si toti se simt bine asa, apoi spor! Nu fac nimic ilegal sau imoral din punctul meu de vedere. Totul e ca partenerii sa fie toti informati. Am vazut un documentar cu un nenea mormon care avea 14 neveste si muulti copii, dar nevestele le lua la vreo 14-15 ani si majoritatea erau indoctrinate de mici. Asta mi se pare mai nasol, dar pareau destul de fericiti.
Eu in general nu sunt fana casatorie, acte, formalitati, dar stiu sigur ca nu mi-ar placea sa imi impart partenerul. Deloc.
Dar na, fiecare se simte bine cum poate.

| ELD a răspuns:

straight faceCiudat. De practicat, ce sunt nebunalaughing)? Oameni nesanatosi.parere proastasmug

Răspuns utilizator avertizat
| Daddy s girl a răspuns:

Eu una nu as practica. o data ce te casatoresti o faci din dragoste.bine altii si din interes laughing dar ce rost are sa te complicti atat si sa devi bigam...