| mihaela8005 a întrebat:

Bua ziua. am avut un prieten si am fost la el acasa si s-a intamplat ceva. Ne-am satisfacut unul pe altul dar nu a introdus nimic in mine. Cand a venit momentul sa ejaculeze, nu a ejaculat in mine, ci a ejaculat pe cearsaf langa mine. O data a ejaculat pe burta mea dar doar acolo. Este posibil sa fi ramas insarcinata? va rog nu faceti glume pentru ca sunt foarte speriata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din relatarea ta se poate ajunge la concluzia ca fostul tau prieten a ejaculat de 2 ori si anume o data pe cearceaf si inca o data pe burtca ta. Daca este asa si intre cele 2 ejaculari nu a urinat atunci exista posibilitatea ca sperma ramasa in uretra de la prima ejaculare sa se scurga incet incet afara si astfel sa ajunga in zona vulvara a "pasaricii" tale in timpul jocului vostru sexual. In cazul in care scenariul imaginat s-a intamplat in realitate, ar putea exista o extrem de mica posibilitate de a se forma o sarcina. Repet, scenariul este valabil doar daca nu a urinat intre cele 2 ejaculari si si-a lipit glandul penisului de intrarea vaginala sau si-a frecat-o de zona vaginala din apropierea intrarii in vagin. Iar ca o concluzie finala se poate afirma ca : PROBABILITATEA UNEI SARCINI ESTE INFIMA.

| mihaela8005 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai nu este in aceeasi zi. asta s-a intamplat pe parcursul a mai multor zile. intr-o zi a ejaculat pe cearsaf, in alta zi a ejaculat pe patura sau in alta parte dar niciodata in mine iar ultima zi in care ne-am 'jucat' a ejaculat pe burta

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihaela8005):

Din formularea ta nu s-a putut intelege ca actiunea s-a petrecut in zile diferite, asa cum descrii si explici acum.In acest caz nici nu are rost sa-ti faci probleme deoarece in acest mod nu se poate forma si instala o sarcina.In plus menstruatiile indiferent de cantitate si durata reprezinta intotdeuna un NOU CICLU MENSTRUAL.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intelege nimic din postarea ta. Trebuie sa ne spui daca a avut loc contact sexual neprotejat. Inteleg ac nu a avut loc penetrare, dar daca a existat contact neprotejat intre vulva ta si penisul lui (un contact sexual fara penetrare), atunci sigur ca exista risc de sarcina. Nu foarte mare, dar depinde si de perioada ciclului mesntrual in care te gaseai tu

| mihaela8005 explică (pentru Brigaela):

Nu m-a penetrat. pur si simplu a stat langa mine cand ne 'jucam'. Ciclul mi-e venit pe14 iulie dar atunci am fost la mare si m-am bagat in apa si mi-a curs foarte putin. Saptamana trecuta mi-a venit menstruatia sub forma unei secretii maronii si m-a tinut vreo 5 zile

| Brigaela a răspuns (pentru mihaela8005):

Am inteles ca nu a existat penetrare. Nu am inteles daca a existat contact sexual. Poate ar fi mai bine sa discuti cu un ginecolog, cu sau fara sarcina nu este normal ce ti se intampla.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu sunt sanse sa fii gravida.

| mihaela8005 explică (pentru Emilian65):

Mi-am facut astazi un test de sarcina si a iesit negativ dar totusi sunt sanse sa fiu insarcinata?

| KMaddieK a răspuns:

Nu.