| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bun TPU, am o intrebare legat de un baiat. E un baiat de care imi place, mai mare decat mine cu 1 an, Vara ne-am mai intalnit asa in grup dar de putine ori, si a venit la mine la scoala. Faza e ca desi am vorbit destul de putin imi zambeste chestii. Dar de multe ori, nu prea il vad prin scoala. De exemplu si azi 1 ne-am vazut, dar o prietena imi zice ca, atunci cand am stat in grup, la scoala se cam uita la mine destul de mult, dar nu prea vorbim. Ce sa fac, da-ti-mi sfaturi! sad

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Invita-l la patinoar!

| SkyPilot a răspuns:

Cand il vezi, zambeste-i si saluta-l. Daca ai ocazia stai de vorba cu el. Cel mai greu este sa spargeti gheata. Dupa ce ati vorbit odata, ar trebui sa preia el initiativa.

| grab a răspuns:

Daca iti place de el, abordeaza-l cu un salut simplu si un zambet primitor, intreaba-l ce mai face, si daca vrea sa vorbiti si dupa ore pe fb sau la scara blocului. apoi lasa-l pe el sa te curteze daca chiar te place asa cum umbla vorba... happy succes!

| Elena9666 a răspuns:

Poate ca el te place dar nu stie exact cum sa ti arate asta. Ia ti inima n dinti si incearca sa faci tu primul pas spre el. Cine stie, poate vei avea placuta surpriza sa afli ca si el te place si lucrurile vor evolua. Si daca se poate, s o faci cat mai repede pentru ca exista posibilitatea sa l pierzi. Mult succes, sper sa iasa totul cum trebuie!