| Eleny18 a întrebat:

Bun TPU as avea nevoie de un sfat in urma cu 3 ani am intalnit un baiat si din clipa din care l-am vazut am inceput sa il iubesc(in acest timp am fost impreuna de cateva ori, ma rog am trait o poveste tristă) dupa 2 ani am plecat in Grecia, după aceasta plecare a mea am crezut ca poate pot sa il uit dar nu pot ((am incercat sa nu ma mai gandesc la el si sa imi atrag atentia asupra altcuiva dar nu a mers))si luna viitoare merg in tara si as vrea sa fiu din nou cu el dar nu stiu cum sa fac si ce sa fac niste sfaturi mi-ar fi utile multumesc o zi buna

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intalneste-te cu el si vezi in ce ape se scalda. Poate ca ai noroc.

| Eleny18 explică (pentru neutrino):

Scuze am uitat sa mentionez ca e si timid deci nu pot asa simplu sa ma intalnesc cu el

| neutrino a răspuns (pentru Eleny18):

Si atunci ce vrei sa faci cu un asemenea mormoloc, care-si ascunde neputinta in spatele timiditatii? Oricum, sfatul meu initial ramane valabil: poate veni el la tine, chiar daca este timid: este nevoie numai sa doreasca asa ceva.

| Dariusuu a răspuns:

Eu zic să aştepţi până ajungi acolo dar trebuie să fii conştientă că după o vreme vei pleca în Grecia din nou iar el va suferi.

Decizia este doar a ta.

| marin81 a răspuns:

MAi tineti legatura? Incearca sa reiei legatura (facebook) sau alte modalitati/ Propune-i o intalnire ca intre amici/ Atunci o sa vezi daca ai sanse sa mai fii cu el sau nu