| 38499388seby29 a întrebat:

Buna aceasta intrebare se adreseaza mai mult barbatilor (baietilor) cum vreti voi.
intrebare: cat rezistati intr-0 partida de sex sau sa zic mai frumos "amor"? si care este secretul? si daca nu rezistati prea mult, de ce credeti ca nu rezistati si care ar fi problema?

Va rog fiti politicosibig grin si fiti deschisi unii fata de altii (rasa barbateasca big grin ) si astept comentariile voastre.

iar voi fetelor nu trageti cu ochiulwinking big grin

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

La ce anume te referi? La ejaculare? Partida nu se termina la prima ejaculare.Se termina cand unul dintre parteneri nu mai poate.Ideal ar fi sa fie vorba despre femeie, daca iti pasa de ea si daca vrei sa-ti fie bine in loc sa-ti plangi de mila ca te-a parasit pentru altul.big grin In mod normal dureaza(si asa trebuie sa fie) pana cand ea nu mai poate si brusc spune ca vrea sa faca dragoste si miscari lente.Atunci e cazul sa te opresti. Daca nu adoarme instantaneu sau in maxim 2-3 minute si incepe sa sforarie (apropo toate femeile sforaie mai ceva ca un barbat laughing ) ar trebui sa continui.Sau poti sa te opresti daca e genul de femeie care nu se rusineaza si te trezeste noaptea si/sau dimineata la prima ora, mai ales ca una care face asa ceva te trezeste intr-un mod mult prea placut si nu poti sa nu-ti doresti sa se intample.
De ce depinde? Depinde de felul in care vezi o femeie, de felul in care te simti barbat, de autocontrol, de anticonceptionale, de comunicare si de PARTENERA.
Dupa ce cu penultima faceam orice si oricat fara probleme, ejaculand foarte rar(1 data la cateva zile, iar chiar daca se intampla nu-mi pierdeam erectia pentru ca avea o gurita magica si nu numai) ma consideram cel mai tare laughing
Cu ultima insa am descoperit ca esentiala e partenera.happy Fiind o fire mai speciala, mai timida si indoctrinata astepta mereu "rugata". Se prefacea ca ii e somn, ca nu vrea s. a. m. d. Eu fiind obisnuit cu cealalta, care in 10 secunde se (si ma) dezbraca si era foarte libertina, in cateva minute terminam.big grin Dupa primul "esec" insa nu mai aveam probleme.Si cum era enervant de acum i-am spus ca ma enerveaza jocul penibil si nu mai intram in el asa ca lucrurile s-au schimbat si cu ea. E adevarat insa ca nu au ajuns niciodata la acelasi nivel si aceeasi intensitate cu care eram obisnuit...

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cantitatea contează mai puţin. Calitatea e cea care contează.
Dacă te ţine 3 minute dar vă urcaţi amândoi pe pereţi, e mult mai bine decât să te ţină 30 iar intensitatea să fie scăzută.
Cel mai puţin m-a ţinut două minute iar cel mai mult 50.
Sper că te-am lămurit.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este un timp anume.Depinde cu cine faci dragoste.Azi poate fi 5 minute, maine 15 min. Poate si mai mult.Depinde foarte mult si de partener.Mai multe nu pot sa-ti spun.Incearca si vei afla.Succes.

| covexrobu a răspuns:

Am un amic care se lauda ca l-a tinut 3 ore laughing rolling on the floor.

| florg78 a răspuns:

Nu neaparat conteaza cantitatea-timpul ci calitatea actului insine.
Daca sunt probleme "prin comunicare"se rezolva. Daca nu fizic cel putin psihic.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

laughing sa zic si eu ceva big grin sunt fata laughing prietenu meu, nu treceau 5 minute si deja isi dadea drumu era prea excitat, cu timpul s`a invatat si nu`si mai dadea asa drumu,laughing ba ultima data cand am facut`o il tot intrebam dk se mai termina o data tongue