| EvaTramell a întrebat:

acum 2 luni aproape era sa o fac desi nu s-a ajuns pana acolo pentru ca sunt operata si nu aveam voie. Am incercat dar nu s-a ajuns. L-am lasat putin doar la intrare sa intre. (scuzati expresia). Mi-a venit ciclu luna trecuta dar luna asta nu. mi-a intarziat cu 2 zile si luna trecuta mi-a venit cu 5 zile mai repede. Ca sa fiu sigura mi-am luat un test desi nu s-a chiar ajuns sa se termine in mine deoarece ne-am oprit pentru ca ma durea si nu era ok. Mi s-a dereglat total nu mai stiu cand imi vine. vreau raspunsuri. fara la misto!

19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza ca ciclul tau menstrual nu este unul regulat nu se poate stabili nici macar cu aproximatie data inceperii urmatoarei menstruatii.In cazul in care nu erai in perioada fertila in momentul tentativei de sex, si de asemenea el a reusit sa isi controleze ejacularea nu se putea produce o sarcina fapt confirmat de aparitia precedentei menstruatii. Daca dupa ultima menstruatie nu au mai urmat alte jocuri cu tenta sexuala posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini este imposibila. Urmeaza sa astepti in liniste daca se poate aparitia viitoarei menstruatii. Multa sanatate.

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am mai făcut nimic după ultima menstruație. Doar atunci dar mi-a venit. Mă simt și puțin stresata și așa amețită. Sper sa fie bine blushing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru EvaTramell):

Faptul ca a inceput menstruatia denota justetea raspunsului meu din 25 august, dar mai ales a partii finale : ""Daca dupa ultima menstruatie nu au mai urmat alte jocuri cu tenta sexuala posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini este IMPOSIBILA. Urmeaza sa astepti in liniste daca se poate aparitia viitoarei menstruatii. Multa sanatate."" S-a confirmat ceea ce ti-am transmis deoarece nu ai avut mult de asteptat, inceperea menstruatiei s-a produs dupa 2 zile. happy Poti fi FOARTE linistita deoarece totul decurge normal. Multa sanatate.

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Se pare ca încă nu mi-a venit. :-(

| mihai69 a răspuns:

E posibil să ai dereglări din cauza acelei operații. Plus că mă tare tem că nu ai mai mult de 14 - 15 ani și probabil oricum nu ai un ciclu prea regulat și fără probleme suplimentare de sănătate.

| EvaTramell explică (pentru mihai69):

Am 21 de ani. Am luat și un an de zile anticoncepționale pentru chist și îmi venea regulat. Dar după operație nu am mai luat. Nu si-a dat drumul pentru ca ne-am oprit. Că aveam doar 3 săptămânii de la operație. Știu mă și stresez degeaba. O sa aștept dacă nu merg la medic happy

| neutrino a răspuns:

Fara misto, este bine ca nu l-ai lasat sa intre la intrare, dar daca a intrat la iesire tot nu este bine. Mai asteapta putin si poate ca ai noroc sa fie bine.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti o inconstienta iar iubitul tau nu e un om disciplinat, nu trebuia sa treaca peste faptul ca nu aveai voie fiind operata.

| Kyubii a răspuns:

E posibil să fie doar o simplă dreglare de hormoni, nimic grav. Eu îți spun din propria mea experiență, că atunci când am încercat să fac sex pentru prima dată, la fel nu am reușit să facem ceva din prima. în luna aceea mi-a întârziat 9 zile menstruația, însă a fost ok până la final. Dar nici în următoarele luni nu mi-a venit regulat.
Eu zic să stai liniștită pentru că atâta timp cât nu ați finalizat actul sexual, iar el nu și-a dat drumul, șansele pentru o eventuală sarcină sunt aproape nule!
Nu îți face griji! Baftă și nu uitați de protecție!

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Nunu, nu s-a întâmplat. Ne-am oprit. happy

| Kyubii a răspuns (pentru EvaTramell):

Atunci nu ai de ce să îți faci griji.
Dar faptul că ați încercat să faceți ceva, corpul a simțit ceva nou pe acolo și a reacționat la el, iar ăsta poate fi lucrul care a declanșat dereglarea de hormoni.
Îți doresc numai bine și sper să nu intervină o altă problemă. că de sarcină nu se pune problema!

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Sper sa fie bine. Ca deja nu mai pot. Mă simt așa amețită și stresata puțin. De la ultima menstruație nu am ani făcut nimic. Intre timp de atunci m-am despărțit de prietenul meu. Și deocamdată nu am pe nimeni. Dar vreau sa fiu bine. Sa mi vina odată.

| Kyubii a răspuns (pentru EvaTramell):

O să-ți vină, sunt sigură. Nu deveni paranoia că nu ajută!

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Încă aștept. Duminică seara am făcut un test a ieșit negativ. Mă gândeam sa merg sa mi mai iau unul dar dacă nu am făcut nimic de la ultima menstruație, nu știu ce sa fac. Mă simt așa de stresata ca nu mi vine. Luna trecuta intr-adevar mi-a venit cu 5 zile mai repede.

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Azi am observat ca imi curge si un lichid alb. Eu am si candidoza. Inca astept! Desi imi e putin greu sad. Nici nu i-am zis mamei mele. Ceea ce observ e ca am pofta de multe dulciuri si eu doar la ciclu poftesc. Nu mai suport. Ma simt si stresata. Ceea ce nu inteleg e ca dupa operatie mi-a venit, prima data am avut o sangerare dupa ce mi-a scos tubul timp de 1 saptamana si pe urma ciclu. d 2 ori cred si acum pauza. Din ce cauza?

| Kyubii a răspuns (pentru EvaTramell):

Să știi că și stresul poate cauza o întârziere a menstruației. Nu te mai stresa. Repet: atâta timp cât el nu și-a dat drumul în tine nu are cum să fii însărcinată.

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Da așa este. Sunt puțin stresata, dar mi-a venit pana la urma. Mă simt puțin rău, cred ca din cauza ca mi-a întârziat atâta. Sau nu știu dacă mi-a întârziat. Că luna trecuta mi-a venit cu 5 zile mai repede. Și mă gândesc ca poate acum trebuia sa vina dacă venea normal luna trecută. E bine ca a venit dar nu mă simt așa bine si dupa operație am început sa mă simt mai bine nu mai prea aveam dureri dar acum am..., nu foarte mari dar dureroase puțin.

| Kyubii a răspuns (pentru EvaTramell):

Mă bucur că problema ta s-a rezolvat! Multă sănătate! :*

| EvaTramell explică (pentru Kyubii):

Mulțumesc :*